Ziraat Bankası Kredi Notu

Ziraat Bankası Kredi Notu sorgulama

Kredi notu bankalar için oldukça önemli bir nottur. Bankalar müşterilerinin kredi notlarına bakarak kredi başvurularını değerlendirmektedir. Kredi notu yüksek olan müşterinin kredi başvurusunun banka tarafından kabul edilmesi daha kolay olacaktır. Kredi notunun yüksek olması müşterinin kredi ve kredi kartı ödemelerini zamanında yapmasıyla mümkün olacaktır. Kredi borçlarını ödemeyen müşterilerin kredi notu düşük olacaktır ve banka tarafından kredi başvurusunun kabul edilmesi de daha zor olur.

Kredi almak istediğiniz zaman bankalara başvuru yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmenizi tavsiye ederiz. Kredi notunuzu öğrenerek bankalara kredi almak için başvuru yaptığınızda banka size yüksek bir ihtimalle olumsuz cevap vermeyecektir, tabi ki eğer kredi notunuzun yüksek olduğunu bilerek bankalara başvuru yaptıysanız. Eğer kredi notunuz düşük olmasına rağmen bankaya kredi almak için başvuru yaparsanız ve banka size olumsuz bir cevap verirse kredi notunuz olduğundan daha da düşecektir.

Kredi notunuzu bilmiyorsanız Kredi Kayıt Bürosu yani KKB ve 9 banka ortaklığı ile oluşturulan Findeks sistemini kullanarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Ayrıca kredi notu öğrenme işlemi için bazı bankaları da kullanabilirsiniz. Örneğin Türkiye’nin en eski bankalarından biri olan Ziraat Bankası kredi notu öğrenme işlemleri için banka şubelerini ve telefon bankacılığı hizmetini de kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Notu Öğrenme

Ziraat Bankası kredi notunuzu öğrenmek istediğinizde Findeks sistemini kullanmalısınız. Findekse üye olarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Findeks’e üye olmak için Findeks anasayfasına giriş yapmalısınız. Bireysel olarak üye olabildiğiniz gibi ticari üyelik de yapabilirsiniz. İşlemlerinizi gerçekleştirmek için Findeks anasayfasını ziyaret etmelisiniz.

Findeks üyeliği yapmadan da Ziraat Bankası kredi notu sorgulama yapabilirsiniz. Kredi notu sorgulama için Findeks anasayfasını ziyaret etmelisiniz. Findeks üzerinden T.C. kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı kullanarak kredi notu sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Kredi notu sorgulamak için aşağıdaki gibi gördüğünüz boş kısma T.C. kimlik numaranızı girmelisiniz.

1

T.C. kimlik numaranızı girdikten sonra sizden cep telefonu numaranız istenecektir. Cep telefonunuzu da girdikten sonra kredi notunuzu öğrenmiş olacaksınız. Bahsettiğimiz gibi basit bir yolla kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Dilerseniz sizden istenen kimlik bilgilerini Findeks ile paylaşarak Findeks üyeliği yapabilir ve yine Ziraat Bankası kredi notu sorgulama yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Notu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.