Yapı Kredi EFT Ücretleri

Bankacılık işlemleri arasında oldukça önemi olan bir işlem, para transferi işlemidir. Para transferi adına kullanabileceğiniz çeşitli banka kanalları vardır. Para transferi için kullanabileceğiniz banka kanallarından bahsedecek olursak, bilinen en eski ve klasik yöntem bankaların şubelerini ziyaret etmek olacaktır. Fakat bu yöntemden daha basit para transferi yöntemleri de bulunmaktadır.

Para transferi işleminiz için bankaların ATM’lerini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda telefon bankacılığı hizmetini, bankaların internet şubelerini de kullanabilirsiniz. Son zamanlarda bazı bankaların mobil uygulamaları da oldukça hızlı ve kolay bir şekilde hizmet vermektedir.

Para transferi işleminiz için başvurabileceğiniz iki bankacılık işlemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki Elektronik Fon Transferi yani daha fazla bilinen ve kullanılan ismi ile EFT işlemidir. Bir diğer para transferi işlemi ise havale yöntemidir. EFT ile havale yöntemi çok sık olarak karıştırılan iki bankacılık işlemidir. EFT işlemi ile havale işlemi arasındaki farklardan bahsedecek olursak, EFT işlemi farklı bankalar arasında paranızı transfer etmenizi sağlar. Havale işlemi ise sadece aynı bankanın farklı şubeleri arasında paranızı transfer etmenizi sağlar. EFT işlemi için bankaların belirlemiş olduğu EFT saat aralıkları bulunmaktadır. Aynı zamanda EFT işlemi için bir EFT masraf ücreti ödemeniz gerekir. Havale işlemi için ise genel olarak bankalar herhangi bir EFT işlem ücreti talep etmezler.

EFT işlemi için ödenmesi gereken EFT ücreti sabit değildir. Her banka EFT ücretini kendisi belirlemektedir. EFT işlemi için talep edilen ücret, bankanın hangi kanalını kullanarak EFT işleminizi yaptığınıza göre farklılık göstermektedir. EFT işleminiz için hangi banka kanalının daha uygun olduğunu öğrenmelisiniz. Örneğin Yapı Kredi EFT ücretleri hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızın tamamını okumalısınız.

Yapı Kredi EFT Ücretleri Ne Kadardır?

Yapı Kredi ile EFT yapmak istediğinizde ödemeniz gerekecek EFT ücretini, Yapı Kredi bankası belirlemektedir. Yapı Kredi ile yapılan EFT işlemleri için ödenmesi gereken Yapı Kredi EFT ücretleri, bankanın hangi kanalını kullandığınıza göre değişecektir.

Yapı Kredi Bankası, hesaba gelen EFT’ler için herhangi bir EFT ücreti talep etmemektedir. Fakat isme gelen EFT’ler için 50 TL gibi bir sabit EFT ücreti ödenmesi gerekecektir. Eğer hesaptan EFT yapacaksanız ödemeniz gereken tutar 40 TL olacaktır. Nakit olarak EFT yapacaksanız 50 TL ödemeniz gerekecektir.

Yapı Kredi Bankası internet şubesi kullanılarak yapılan EFT işlemleri için, ödemeniz gereken tutar 3.50 TL’dir. Ancak bu tutar 200.000 TL üzeri yapılan EFT işlemleri için 50.00 TL’ye yükselecektir.

Eğer Yapı Kredi mobil şubesini kullanarak EFT yaparsanız ödemeniz gereken Yapı Kredi EFT ücretleri 3.00 TL olacaktır. Yine 200.000 TL üzeri işlemler için 50 TL Yapı Kredi EFT ücretlerinin ödenmesi gerekir.

Yapı Kredi telefon bankacılığı ile yapacağınız EFT işlemleriniz için ödemeniz gereken Yapı Kredi EFT ücretleri 20 TL’dir. Telefon bankacılığı ile yapılan EFT işlemleri için Yapı Kredi EFT ücretleri sabit olarak belirlenmiştir, fakat yine aynı şekilde 200.000 TL üzeri işlemler için EFT işlem ücreti 50 TL’dir.

Yapı Kredi EFT Ücretleri İçin TIKLAYINIZ!

 

Yapı Kredi EFT Saatleri

Yapı Kredi Bankası ülkemizdeki bankalar arasında yer alan dördüncü büyük özel bankadır. Yapı Kredi Bankası bireysel, kurumsal, ticari, KOBİ gibi müşteri portföyüne ve onların sektörlerine çok geniş bir finansal hizmet ve finansal ürün sunmaktadır. Her sektörde iş yapmakta olan müşterilerine Yapı Kredi EFT saatleri gibi bilgiyi de sunmaktadır.

Yapı Kredi EFT saatleri bilgileri mevcut olan bankanın finansal ürün ve hizmetlerden biri de bankacılık sektöründe oldukça fazla işlem yapılan para transferi işlemidir. Para transferi işlemini bankanızın size sunduğu iki farklı seçeneklerden birini tercih ederek gerçekleştirebilirsiniz. Biri Yapı Kredi EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işlemi, yani açılımı olan Elektronik Fon Transferi işlemi, bir diğeri ise havale işlemidir.

EFT bir bankada hesabı olan kişinin, farklı bir bankada hesabı olan kişiye Türk Lirası cinsinden yapmış olduğu para transferi işlemine verilen isimdir.

1992 yılında Merkez Bankası tarafından Türk bankacılığı sektöründe EFT işlemi yerini almıştır. EFT sistemi Merkez Bankası tarafından işletilir ve sistemle ilgili her türlü sorun Merkez Bankası sorumluluğundadır. EFT işleminizi internetin olduğu her yerden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bankanızın internet bankacılığı, mobil bankacılık, banka şubesi ve ATM’lerden kolayca halledebilirsiniz.

Havale işlemi ise, aynı banka aracılığıyla, bir hesaptan farklı bir şubede olan hesaba para cinsi fark etmeksizin gönderilen para transferi işlemine verilen isimdir.

EFT İşlemi Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işlemi için dört farklı birleşene ihtiyacınız vardır. Bu birleşenler; gönderici, göndericinin bankası, alıcı ve alıcının bankası bilgilerinden oluşmaktadır. Yapı Kredi EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işlemini bu bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde sisteme aktararak başlatabilirsiniz. Sistem hesabınızda EFT işlemini ve EFT işleminizin hizmet bedelinin yeterli olup olmadığını kontrol eder, hesabınızda yeterli miktarda para bulunuyorsa işleminiz bir sonraki aşmaya geçer. Ancak hesabınızda EFT işlemini gerçekleştirebilecek kadar yeterli miktar yoksa, sistem işleminizi bekleterek, ödeme kuyruğunda bekletmeye alır. Bundan sonraki aşama Merkez Bankası EFT sisteminin onay vermesi aşamasıdır, hesabınızda yeterli miktarda para varsa işleminiz onaylanarak, karşı bankanın hesabına anında aktarılır.

Yapı Kredi EFT işleminin dijital ortamda yapılandırılması sonucunda EFT işleminizi internet üzerinden yapabilirsiniz. EFT sistemi sayesinde bireysel ve kurumsal müşteriler, bankaların sunduğu hizmetlerden internet bankacılığını kullanarak yararlanabilirler.

Yapı Kredi EFT Saatleri Ne Zaman?

Her banka EFT işlemi için farklı zaman aralıklarını kullanır. Yapı Kredi EFT saatleri ise hafta içi her gün 09.00 ve 16.45 saatleri arasında gerçekleşmektedir. Yapı Kredi EFT saatleri olan 09.00 ve 16.45 saatleri dışında EFT işleminizi gerçekleştirdiğiniz zaman, işleminiz bir sonraki günün mesai saatlerine kadar bekletilecektir ve bu bekletilme zaman dilimi arasında birçok sorun çıkmaktadır. Bazı bankalar EFT işleminin mesai saatleri dışında gerçekleştirilmesi durumunda Geç EFT Komisyonu adıyla belirli bir miktarı hesabınızdan almaktadır.

EFT işlemi için bir zaman sınırlaması vardır. Çünkü EFT işleminde farklı aracı bankaların onaylama aşaması yer almaktadır. Bu onaylama işleminde farklı bankaların mesai saatleri içerisinde yapmaları gerektiği için, zaman sınırlamasının olması mecbur hale gelmiştir.

Yapı Kredi EFT İşlemi Ücreti Ne Kadardır?

Yapı Kredi EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işlemi için tüm bankalar farklı miktarlar belirlemişlerdir. Yapı Kredi EFT işlemi ücretleri şu şekildedir;

  • EFT işleminiz İsme Gelen EFT şeklinde ise en düşük 50 TL ve en yüksek 500 TL gibi hizmet bedeli vardır.
  • Yapı Kredi EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT gönderimi mobil şube aracılığıyla gerçekleşiyorsa en düşük 3 TL ve en yüksek 50 TL gibi bir hizmet bedeli vardır.
  • EFT işleminizi internet bankacılığı aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz, en düşük 3,5 TL ve en yüksek 50 TL hizmet bedeli ödemeniz gerekmektedir.
  • Yapı Kredi EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işleminizi telefon bankacılığı şeklinde gerçekleştirmek isterseniz, en düşük 20 TL ve en yüksek 50 TL gibi bir hizmet bedeli bulunmaktadır.
  • EFT işleminizi mesai saatleri dışında internet bankacılığı aracılığıyla gerçekleştirdiğinizde Geç EFT Komisyonu adıyla sizden 6 TL alınmaktadır.
  • EFT işleminizi yine mesai saatleri dışında, mobil bankacılık şeklinde gerçekleştirdiğinizde 6 TL geç EFT ücreti bulunmaktadır.
  • Yapı Kredi EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işleminizi, telefon bankacılığı aracılığıyla mesai saatleri dışında gerçekleştirirseniz, 21 TL Geç EFT ücreti alınmaktadır.
  • Düzenli EFT talimatı ve EFT gönderimi düzenli kira ödeme talimatı için bankanız 2,4 TL hizmet ücreti almaktadır.
  • Yapı Kredi EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işleminizi nakit olarak göndermek isterseniz en düşük 50 TL ve en yüksek 500 TL gibi bir hizmet bedeli ödemeniz olacaktır.
  • EFT gönderimi işleminizi hesabınızdan gerçekleştirirseniz en düşük 40 TL ve en yüksek 365 TL gibi bir ücretlendirmesi olacaktır.

Yapı Kredi Kredi Notu Sorgulama

Kredi notunu öğrenmek isteyenler için bankalar hizmet veriyor. Kredi notu öğrenme Yapı Kredi kredi notu sorgulama ile oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Daha öncelerde sadece bankaların bildiği kredi notu günümüzde tüketiciler tarafından da sorgulanabiliyor. Tüketicilere kredi notu sorgulama imkanını ilk olarak sağlayan Kredi Kayıt Bürosu aracılığıyla kurulan Findeks oldu. Sonralarda ise anlaşmalı bankalar aracılığıyla müşteriler kredi notlarını kolaylıkla öğrenme imkanı buldular.

Yapı Kredi Bankası ile kredi notu öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yapı Kredi kredi notu sorgulama yapmak isteyen insanlara belirli imkanlar sunuyor. Belirli bir miktarda ücreti karşılayan insanlara kredi notunu öğrenmesi için detaylı bir rapor hazırlanıyor ve sunuluyor.

Yapı Kredi Kredi Notu Sorgulama İçin Ne Yapmalıyız?

Daha öncelerde çekmiş olduğunuz krediler veya devam eden kredilerinizin ödeme durumlarından, borçluluk durumunuza, kredi kartı ödemelerinizden birçok bilgiye kadar risk raporunuzdan ulaşabilirsiniz. Yapı Kredi kredi notu sorgulama için Yapı Kredi Bankası şubesini ziyaret edebilirsiniz. Şubeden kolaylıkla kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Eğer Yapı Kredi kredi notu sorgulama için şubeyi ziyaret etmek yerine internet bankacılığını kullanmak isterseniz bu yöntem de sizin için oldukça basit olacaktır.

Kredi Kayıt Bürosu ve 9 banka aracılığıyla oluşturulmuş olan Findeks sistemi ile 4 TL karşılığında kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken Findeks anasayfasını ziyaret etmektir. Findeks’e üye olarak ve kampanyalarından da yararlanarak kredi notu sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Findeksi kullanarak kredi notunuzu öğrenmek için Findeks anasayfasını ziyaret etmelisiniz. Findeks üzerinden T.C. kimlik numaranızı kullanarak basit bir şekilde kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Findeks sizden T.C. kimlik numaranız ile birlikte cep telefonu numaranızı da isteyecektir. Aşağıdaki gibi gördüğünüz boş kısma T.C. kimlik numaranızı giriniz. T.C kimlik numaranızı girdikten sonra sizden cep telefonu numaranız istenecektir. Boş kısma numaranızı giriniz. Vermeniz gereken bilgiler bu kadardır. Satın al butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfa ile birlikte kredi notunuzu öğreneceksiniz.

1

Kredi notunuzu öğrenmek için Findeks’e üye de olabilirsiniz. Findeks üyeliği yaparsanız T.C. kimlik numaranız ile birlikte sizden parola istenecektir. Findeks üyeliği yapmak için kimlik bilgilerinizi Findeks ile paylaşmanız gerekir. Sizden istenen bilgileri verdiğinizde Findeks üyesi olacaksınız ve o şekilde de Yapı Kredi kredi notu sorgulama yapabilirsiniz.

2

Yapı Kredi Kredi Notu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!