Vakıfbank Kredi Notu

Vakıfbank Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu bankalarla ilişkilerimizi belirleyen güncel bir nottur. Bankalara kredi almak için başvuru yaptığınızda bankalar size kredi verme konusunda kararsız kalacaktır. Çünkü günümüzde kredi almak için bankalara başvuru yapan insan sayısı oldukça fazladır. Bankalar da karar vermek için müşterilerin kredi notlarına bakmaktadır. Kredi notu müşterilerin daha önceden aldığı kredileri ödeme düzenine bakılarak hesaplanır. Kredi notunun hesaplanmasında müşterinin bilgileri bile etkili olabilir. Örneğin müşterinin yaşı, eğitimi, gelir düzeyi, mal varlığı gibi etkenler etkili olabilir.

Kredi almak için başvuru yapabileceğiniz bir banka olan Vakıfbank kredi notu öğrenmek istiyorsanız Vakıfbank ERS sistemini yani Elektronik Rapor Sistemi’ni kullanabilirsiniz. Müşteriler için ERS’yi kullanarak kredi notu sorgulama oldukça kolay olacaktır.

ERS yani Elektronik Rapor Sistemi KKB (Kredi Kayıt Bürosu) tarafından oluşturulmuştur. Eğer ERS hakkında bilgi almak istiyorsanız ERS 444 4 552  numarasından bilgi alabilirsiniz. Ayrıca ERS hakkında bilgi almak için Kredi Kayıt Bürosu’nun resmi sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

Vakıfbank kredi notu öğrenme işlemi için Vakıfbank müşterisi olmanız gerekir. İsterseniz bireysel olarak isterseniz de ticari müşterilerin ulaşabildiği sorgulama işlemlerinizi Vakıfbank’ın sayfa sonunda vereceğimiz internet sitesi aracılığıyla yapabilirsiniz. Sorgulama işlemleriniz için Vakıfbank sizden herhangi bir ücret talep etmemektedir. Kredi risk raporunuza ulaşarak güncel kredi notunuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Vakıfbank kredi notunuzu öğrenmek için bir yol daha vardır. Vakıfbank müşterileri için SMS sistemini de açmıştır. Vakıfbank’ın müşterileri için yapmış olduğu SMS sistemini kullanmak istiyorsanız yapmanız gerekenlerden bahsedeceğim.

Vakıfbank SMS Sistemini Kullanmak İçin Neler Yapmalıyız?

Eğer Vakıfbank kredi notunuzu SMS ile öğrenmek isterseniz telefonunuzun mesaj bölümüne RISKIM yazıp boşluk bırakın. Daha sonra T.C kimlik numaranızın son 4 hanesini 4552’ye mesaj olarak atınız. Örneğin TC kimlik numaranız 123456 olsun. Yapmanız gereken şu olacaktır: RISKIM 3456 yazıp 4552’ye göndermelisiniz.

Sizlerle paylaştığımız gibi Vakıfbank kredi notunuzu öğrenmek için 2 yol vardır. İstediğiniz yöntemi kullanarak Vakıfbank kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Bizim bu konu ile ilgili size tavsiyemiz kredi almak istediğiniz zaman bankalara kredi için başvuru yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmeniz olacaktır.

Vakıfbank İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.