Türkiye Finans EFT Ücretleri

Türkiye Finans EFT

Bankacılık alanı için önemli bir yeri olan para transferi işlemi farklı banka kanalları ile yapılabilir. Para transferi için bankaların şubelerini ziyaret edebileceğiniz gibi daha kolay ve daha masrafsız yolları da deneyebilirsiniz. Örneğin, banka ATM’lerini, bankaların internet şubelerini, telefon bankacılığı hizmetini ve bazı bankaların mobil şubelerini kullanabilirsiniz.

Para transferi için başvurabileceğiniz iki yöntem bulunmaktadır. Para transferi işleminiz için kullanabileceğiniz birinci yöntem Elektronik Fon Transferi yani daha fazla kullanılan ve bilinen ismi ile EFT yöntemidir. Para transferi işleminiz için kullanabileceğiniz ikinci yöntem ise havale işlemidir.

EFT işlemi ile havale işlemi çok sık karıştırılan iki bankacılık işlemidir. EFT ile havale arasındaki farklardan bahsedecek olursak, EFT işlemi ile farklı bankalar arasında para transferi işleminizi yapabilirsiniz. Havale işlemi ile ise sadece aynı bankanın farklı şubeleri arasında para transferi işleminizi yapabilirsiniz. EFT işlemi için bankaların belirlemiş olduğu EFT saat aralıkları bulunmaktadır. Aynı şekilde EFT işlemi için bankaların belirlemiş olduğu EFT ücreti bulunmaktadır. EFT ücretini her banka kendisi belirler. Havale işlemi için ise genel olarak bankalar bir ücret belirlemez.

EFT işlemi için talep edilen ücreti her banka kendisi belirlemektedir. Herhangi bir sabit ücret bulunmamaktadır. EFT işlemi için talep edilen ücret EFT masraflarına göre değişiklik göstermektedir. Yani EFT işleminin yapıldığı banka kanalına göre EFT ücreti de değişmektedir. Örneğin Türkiye Finans EFT ücretleri, EFT işleminizi şubeden mi yoksa internet bankacılığını kullanarak mı yaptığınıza bakarak sizden EFT ücreti talep etmektedir.

Türkiye Finans EFT Ücretleri Ne Kadar?

Türkiye Finans, EFT işlemleri için banka şubelerini ve internet şubesini kullanarak hizmet vermektedir. Türkiye Finans banka şubelerini kullanarak EFT yapmak istediğiniz zaman ödemeniz gereken Türkiye Finans EFT ücretleri kasadan yapılan EFT ve hesaptan yapılan EFT işlemlerinde 25 TL ile 350 TL arasında olacaktır. Minimum olarak ödeyeceğiniz Türkiye Finans EFT ücretleri 25 TL’dir. EFT işleminiz için ödemeniz gereken miktar % 0.5 oranında hesaplanmaktadır. Ödeyeceğiniz maksimum Türkiye Finans EFT ücretleri ise 350 TL olacaktır.

Türkiye Finans şubeleri aracılığı ile yapacağınız EFT işlemlerinde 5.000 TL’ye kadar olan tutarlarda sabit 25 TL Türkiye Finans EFT ücretleri alınmaktadır. Eğer transfer etmek istediğiniz paranın miktarı 5.000 TL’yi geçerse EFT işleminiz için EFT işlem tutarınızın oranı % 0.5 olacaktır.

Türkiye Finans ile internet şubesi aracılığını kullanarak EFT işleminizi gerçekleştirmek isterseniz ödemeniz gereken EFT ücreti değişecektir. Bankanın internet şubesi kullanılarak yapılan EFT işlemleri için daha az EFT işlem masrafı olduğu için ödenmesi gereken EFT ücreti de daha az olacaktır. Türkiye Finans Bankası için de bu geçerlidir. EFT işleminizi en masrafsız yolu kullanarak yapmak isterseniz Türkiye Finans internet bankacılığını kullanmanız gerekecektir. Türkiye Finans internet bankacılığı ile yapacağınız EFT işlemleri için bankanın sizden alacağı EFT işlem ücreti 2 TL’dir. Bu, Türkiye Finans EFT ücretleri yapılacak olan tüm EFT işlemleri için geçerlidir.

Türkiye Finans EFT Ücretleri İçin TIKLAYINIZ! 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.