Türkiye Finans EFT Saatleri

Türkiye Finans EFT Saatleri

Türk bankacılık sektöründe ciddi bir öneme sahip olan Türkiye Finans Katılım Bankası, Anadolu Finans ve Family Finans kurumlarının ortak bir kurumda birleşmesiyle faaliyete girmiştir. Suudi Arabistan bankalarından biri olan The National Commercial Bank Boydak ve Ülker gruplarının ortak girişimi sonucunda Türk bankacılık sektöründe yerini alan katılım bankalarından biri haline gelmiştir.

Türkiye Finans EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işlemi en çok gerçekleştirdikleri işlemlerden biridir. Aynı zamanda banka bireysel müşterilerine, konut finansmanı, kar payı oranları, yatırım hizmetleri, sigortacılık hizmetleri, ihtiyaç finansmanı, arsa finansmanı, altın ürünleri, kar paylaşım oranları, bireysel emeklilik sistemi, ürün ve hizmet ürünleri, iş yeri finansmanı, hızlı finansman platformu, kredi kartları gibi finansal ürün ve hizmet sunmaktadır. Türkiye Finans EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işlemini gerçekleştiren Türkiye Finans, KOBİ müşterileri için; KOBİ kredileri, sektör ve ürün paketleri, dış ticaret finansmanı, ticari kartlar, KOBİ’lere özel destek, yatırım hizmetleri, POS, sigorta hizmetleri, e-fatura, nakit yönetimi gibi finansal ürün ve hizmetleri vardır. Kurumsal müşterileri için, sektör ve ürün paketleri, kredi kartları, ödemeler, nakdi krediler, bankacılık hizmetleri, yatırım hizmetleri, gayri nakdi krediler, sigortacılık hizmetleri gibi birçok alanda finansal ürün ve hizmetleri bulunmaktadır.

EFT Nedir?

Bankacılık sektöründe sıkça gerçekleştirilen işlemlerden biri para transferi işlemidir. Bu para transferi işlemleri EFT ve havaledir. EFT cinsinden bir bankada hesabı olan bir kişinin, farklı bir bankada hesabı olan kişiye Türk Lirası cinsinden para aktarılma işlemidir.

Türkiye Finans EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işleminizi banka hesabınız üzerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi banka hesabınız olmadan da kredi kartına, IBAN’a, isme ya da müşteri numarasına EFT işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Finans EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işleminizi bankanızın internet bankacılığı aracılığıyla internet bağlantısı bulunan her yerden kolayca yapabilirsiniz. İsterseniz EFT işlemini kaydedin ve bir sonraki EFT işleminizi daha kısa sürede gerçekleştirebilin. İsterseniz de çalıştığınız bankaya düzenli EFT talimatı vererek kolayca işleminizi sağlayabilirsiniz. Bankanızın diğer finansal hizmetleri olan mobil bankacılık, telefon bankacılığı, banka şubeleri ve ATM hizmetlerinden herhangi birini tercih ederek EFT işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

EFT İşlemi Nasıl Yapılır?

EFT sistemi ilk olarak 1992 yılında Merkez Bankası tarafından Türk bankacılık sektöründe hizmete sunulmuştur. Türkiye Finans EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT sistemi Merkez Bankası tarafından işletilir ve EFT sistemiyle ilgili her türlü sorumluluk Merkez Bankası’na aittir.

EFT işlemini gerçekleştirebilmeniz için 4 ana faktör vardır. Bu faktörler; gönderen, gönderenin bankası, alıcı, alıcının bankasıdır. Bilgileri sisteme doğru ve eksiksiz bir şekilde girdiğiniz zaman, Türkiye Finans EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işlemi gerçekleştirilir, daha sonra sistem, hesabınızda göndereceğiniz miktarın ve EFT hizmet ücretini karşılayacak miktarın olup olmadığının kontrolünü sağlar. Bu kontrolden sonra Merkez Bankası’nın EFT sistemi onay verirse, işlem gerçekleşir. Para transferiniz karşı bankada hesabı olan kişiye anında aktarılır. Eğer hesabınızda yeterli miktarda para yoksa, sistem işleminizi gerçekleştirmez ve kuyruk adı verilen ödeme sırasında bekletir.

Türkiye Bankası EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT sistemi ile bireysel ve kurumsal müşteriler, bankaların sunduğu internet bankacılığı hizmeti, telefon bankacılığı hizmeti ile doğalgaz, su, elektrik, internet, cep telefonu faturaları, kredi kartı ödemeleri, okul taksiti ödemeleri ve bağışları kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Finans EFT Saatleri Ne Zaman?

Türkiye Finans EFT işlemi hafta içi her gün limit sınırlaması olmaksızın saat 17.15’e kadar banka şubeleri aracılığıyla gerçekleştirilebilinir. Türkiye Finans internet bankacılığı, mobil bankacılık ya da bankanın müşteri iletişim merkezleri aracılığıyla yapabileceğiniz EFT işlemlerinizin Türkiye Finans EFT saatleri 09.00 ve 17.15 arasındadır.

Türkiye Finans EFT Ücretleri Ne Kadardır?

Türkiye Finans EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işlem ücretleri şu şekildedir;

 • Türkiye Finans EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işleminizi Hesaptan Hesaba şeklinde yaparsanız, en düşük 30 TL ve en yüksek 350 TL hizmet ücreti ödersiniz.
 • Türkiye Finans EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işleminizi Hesaptan İsme şeklinde gerçekleştirecekseniz hizmet ücreti yine en düşük 30 TL ve en yüksek 350 TL’dir.
 • EFT işleminizi Kasadan Hesaba EFT şeklinde yapacaksanız, yine en düşük 30 TL ve en yüksek 350 TL hizmet ücreti alınır.
 • EFT işleminizi Kasadan İsme EFT şeklinde gerçekleştirecekseniz en düşük 30 TL ve en yüksek 350 TL gibi bir ücret belirlenmiştir.
 • Türkiye Finans EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işleminizi, İsme Gelen EFT ile aynı gün içerisinde çekerseniz, en düşük 30 TL ve en yüksek 350 TL gibi bir ücreti bulunmaktadır.
 • Türkiye Finans EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işleminizi mesai saatleri dışında gerçekleştirirseniz, Geç EFT ücreti en düşük 40 TL ve en yüksek 365 TL’dir.
 • EFT işleminizi geç EFT şeklinde internet bankacılığı aracılığıyla gerçekleştirirseniz, 4 TL hizmet bedeli ödemeniz gerekmektedir.
 • EFT işleminizi geç EFT şeklinde telefon bankacılığı aracılığıyla gerçekleştirirseniz, 12 TL hizmet ücreti ödemeniz bulunmaktadır.
 • EFT işleminizi internet bankacılığı şeklinde gerçekleştirmek isterseniz, 3 TL hizmet bedeli ödemeniz gerekmektedir.
 • Türkiye Finans EFT işleminizi, çağrı merkezi üzerinden gerçekleştirirseniz, 8 TL hizmet ücreti bulunmaktadır.
 • Türkiye Finans EFT işleminizi, mobil şube ile gerçekleştirmek isterseniz, 2 TL gibi bir hizmet ücreti ödemeniz gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.