T.C. No İle Kredi Notu Öğrenme

T.C. No İle Kredi Notu Sorgulama

Kredi almak istediğinizde bankalar tarafından kredi notunuza bakılmaktadır. Kredi notu sizin kredi almanız için önemli bir etkendir. Kredi notunuz hesaplanırken bankalar tarafından bankaya özel yöntemler uygulanabilir. Genel olarak kredi notunuzun hesaplanmasında dikkat edilen hususlar şunlardır: yaşınız, mesleğiniz, eğitim durumunuz, sahip olduğunuz konut sayısı, sahip olduğunuz taşıt sayısı, gelir durumunuz ve bunlar gibi birçok etken önemlidir.

Kredi almak istediğinizde bankaları ziyaret etmeden önce kredi notunuzu öğrenmelisiniz. Kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız T.C. no ile kredi notu öğrenme işlemi oldukça basittir. Kredi Kayıt Bürosu yani KKB tarafından 9 banka aracılığı ile kurulmuş Findeks sistemi sayesinde T.C. kimlik numaranız ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

T.C. No İle Kredi Notu Öğrenme Nasıl Yapılır?

Findeks’i kullanarak T.C. kimlik numaranız ile birlikte basit bir şekilde kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz. Findeks anasayfasını ziyaret ediniz. Sizden istenecek tek bilgi T.C. kimlik numaranızdır. Aşağıdaki gibi bir ekranda boş kısma T.C. kimlik numaranızı girmelisiniz. T.C. kimlik numaranızı girdikten sonra sizden cep telefonu numaranız istenecektir. Boş kısma cep telefonu numaranızı girmelisiniz. Ardından “Satın Al” yazısına tıklayınız.

1

Açılan sayfa ile birlikte Findeks kredi notunuzu basit bir şekilde öğrenme imkanı bulabilirsiniz.

Findeks sistemi üzerinden kredi notunuzu öğrenebilmek için Findeks’e üye olarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Anında T.C. No İle Kredi Notu Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

Findekse Nasıl Üye Olabilirim?

  • Findekse üye olmak için öncelikle Findeks anasayfasına giriş yapmalısınız.
  • Üye olmak için sağ üst köşede bulunan “Giriş” yazısına tıklayınız.
  • Bireysel üyelik yazısına tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan ekranda kimlik bilgilerinizi giriniz.
  • Üye formunu doldurarak sözleşmeyi onaylayınız.
  • Size sunulan güvenlik sorularından birini seçerek cevaplandırınız.
  • Aktif bir cep telefonu numarasını sisteme eklemelisiniz.
  • Cep telefonunuza tek kullanımlık bir şifre gelecektir. Şifreyi üyelik ekranına giriniz.
  • Parolanızı ve güvenlik resminizi belirlemeniz gerekecektir.

Kimlik bilgilerinizi doğru bir şekilde girerseniz bireysel üyelik işlemlerinizi tamamlamış olursunuz. Aşağıda vereceğimiz linke tıklayarak T.C. no ile kredi notu öğrenme ile giriş yapacağınız siteye gidebilirsiniz. T.C. kimlik numaranızı ve parolanızı girerseniz girişinizi yapmış olacaksınız.

Findeks kullanarak kredi notunuzu, anlattığımız gibi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kredi almak istediğinizde bankayı ziyaret etmeden önce Findeks aracılığıyla kredi notunuzu öğrenmenizi tavsiye ederiz. Eğer kredi notunuzu öğrenerek düşükse kredi başvurunuzu ertelerseniz sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü kabul edilmeyen kredi başvuruları kredi notunuzun düşmesine neden olacaktır. Yazımızda bahsettiğimiz gerekli işlemleri yaptığınız zaman T.C. no ile kredi notu öğrenmenizi yapabilirsiniz. Kredi notunuzu öğrendikten sonra kredi başvurusu yapmanız oldukça isabetli bir karar olacaktır.

Findeks Üyeliği İçin TIKLAYINIZ!

T.C. No İle Kredi Notu Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.