SMS İle Kredi Notu Öğrenme

SMS İle Kredi Notu Öğrenme

Günümüzde kredi almak için bankalara başvuru yapan insan sayısı oldukça fazladır. Bankalar kredi verirken öncelikle müşterilerin kredi notlarına bakmaktadır. Kredi notu müşterilerin bazı özelliklerine göre oluşturulur. Mesela müşterinin yaşı, geliri, sahip olduğu konut sayısı, eğitim durumu kredi notunun hesaplanmasında önemli özelliklerdir. Kredi notu yüksek olan müşteriler bankalar tarafından güvenilir görülmekte ve kredi verilme oranı artmaktadır. Başvuru yapan müşterilerden kredi notu düşük olanlar ise riskli grup olarak görülmekte ve kredi almaları zor olmaktadır. Eğer kredi notunuz düşükse yükseltmek için uğraşabilirsiniz. Örneğin kredi veya kredi kartı borçlarınızı düzenli olarak öderseniz kredi notunuz yükselecektir. Bankalarla ilişkilerinizin iyi olması, faturalarınızı internet bankacılığı sistemi ile ödemeniz kredi notunuzun yüksek olmasını sağlayacaktır. Çünkü bankalar sizin ödeme düzeninizi inceleyerek sizin için kredi verme konusunda karar verecektir.

Bankadan kredi çekmek istiyorsanız fakat kredi notunuzu bilmiyorsanız SMS ile kredi notu öğrenme işlemlerini yapabilirsiniz. Artık cep telefonunuzu kullanarak kredi notunuzu öğrenmeniz mümkün. SMS ile kredi notu öğrenmek istiyorsanız öncelikle Türkiye’nin KKB sorgulama internet sitesi üzerinden üyelik işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirdiğiniz zaman internet aracılığı ile de kredi notunuzu sorgulama imkanı bulabilirsiniz.

SMS İle Kredi Notu Öğrenme Nasıl Yapılır?

SMS ile kredi notu öğrenmek istiyorsanız cep telefonunuzun mesaj bölümünden “Riskim” yazıp boşluk bırakın. T.C. kimlik numaranızı veya vergi kimlik numaranızın son 4 hanesini yazın ve 4552’ye gönderin. Kredi notunuz size SMS olarak gelecektir. Basit bir yolla kredi notu sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş oldunuz.

SMS ile kredi notu öğrenme işlemi yapabildiğiniz gibi çek numarası sorgulama işleminizi de yapabilirsiniz. SMS ile çek numarası sorgulama işlemi için yine aynı şekilde “Risk” yazıp boşluk bırakın, çekin numarasını yazıp boşluk bırakın, kendi kimlik numaranızı veya vergi numaranızın son 4 hanesini yazarak 4552’ye gönderdiğiniz takdirde çek sorgulama işlemini de yapmış olacaksınız.

SMS İle Başkasının Kredi Notunu Sorgulama

SMS ile kendi kredi notu sorgulama işleminizi yapabildiğiniz gibi bir başkasının kredi notu sorgulama işlemini de yapabilirsiniz. Yine “Risk” yazın boşluk bırakın, kredi notunu sorgulamak istediğiniz kişinin kimlik numarasını yazın boşluk bırakın, kendi kimlik numaranızı yazın 4552’ye gönderin.

Findeks İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.