OdeaBank EFT Ücretleri

Odeabank EFT

Bankacılık işlemleri arasında oldukça önemli bir yeri olan para transferi işleminiz için bankanın çeşitli kanallarını kullanabilirsiniz. Para transferi yapmak istediğiniz zaman bankanın şubelerini ziyaret edebileceğiniz gibi banka ATM’lerini de kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bankanın internet şubesi ile ya da telefon bankacılığı hizmeti ile para transferi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bazı bankalar mobil uygulama desteği sağlamaktadır. Eğer varsa bankanın mobil şubesi ile de para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bankalar para transferi adına müşterilerine iki yöntem sunmaktadır. Para transferi yapmak istediğiniz zaman kullanabileceğiniz ilk yöntem Elektronik Fon Transferi yani daha fazla kullanılan ve bilinen ismi ile EFT işlemidir. İkinci olarak ise havale işlemini kullanarak para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz. EFT ile havale arasındaki farklardan bahsedecek olursak, EFT işlemi farklı bankalar arasında yapılan para transferi işlemidir. Havale işlemi ise aynı bankanın farklı şubeleri arasında yapılmaktadır. EFT işlemi için bankalar EFT masraf ücreti almaktadır. Havale işlemi için ise bankalar genel olarak herhangi bir ücret talep etmezler.

EFT işlemi havale işlemine göre daha fazla kullanılan bir bankacılık işlemidir. EFT işlemi için belirlenen bazı saat aralıkları bulunmaktadır. EFT işlemi için uygun saatleri bankalar kendisi belirlemektedir. Her bankanın EFT işlem saati farklıdır. Eğer bankanın belirlemiş olduğu EFT saatleri içinde EFT işleminizi yaparsanız, EFT’nizin gerçekleşmesi 5 ile 10 dakika sürecektir.

EFT işlemi için ödenmesi gereken EFT ücretlerini bankalar belirlemektedir. Örneğin Odeabank EFT ücretleri, Odeabank tarafından belirlenmektedir. Odeabank EFT ücretlerini öğrenerek ve istediğiniz bankacılık kanalını kullanarak EFT işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Odeabank EFT Ücretleri Ne Kadardır?

Her banka EFT işlemi için gereken ücreti kendisi belirler. EFT işlemi için ödemeniz gereken ücret, bankalar arasında farklılık gösterdiği gibi bankanın hangi kanalı ile EFT işleminizi yaptığınıza göre de değişmektedir.

Odeabank EFT ücretleri şöyledir;

  • Eğer Odeabank şubesi aracılığı ile EFT yaparsanız Odeabank, hesaptan gönderilen EFT işlemi için 35 TL ile 250 TL arasında Odeabank EFT ücretleri ödemenizi isteyecektir.
  • Odeabank şubesi ile fakat kasadan göndereceğiniz para için Odeabank, 35 TL ile 500 TL arasında bir EFT masraf ücreti talep etmektedir.
  • Odeabank aracılığı ile isme gelen EFT işleminin Odeabank EFT ücretleri 40 TL ile 400 TL arasında olacaktır.
  • Odeabank geç EFT ücreti 15 TL olarak belirlenmiştir.
  • Odeabank EFT işleminiz için internet bankacılığını kullanmak isterseniz, hesaptan gönderilen EFT, geç EFT ücretini 4 TL olarak belirlemiştir.
  • Eğer Odeabank mobil şubesini kullanarak EFT yaparsanız, hesaptan göndereceğiniz EFT ve geç EFT için ödemeniz gereken ücret 4 TL olacaktır.
  • Odeabank iletişim merkezi üzerinden hesaptan gönderilen EFT ve geç EFT ücreti için 4 TL gibi bir hizmet bedeli talep edilmektedir.
  • Eğer Odeabank ATM’leri aracılığı ile EFT işleminizi hesaptan göndermek isterseniz 5 TL gibi bir hizmet bedeli ödemeniz gerekecektir.
  • Eğer Odeabank ATM’leri ile geç EFT adında EFT yaparsanız ödemeniz gereken EFT işlem ücreti 3 TL olacaktır.

Sizin de gözlemlediğiniz gibi Odeabank EFT ücretleri bankanın kanallarına göre farklılık göstermektedir. En masraflı bankacılık kanalı şubeden EFT yapmaktır.

Odeabank EFT Ücretleri İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.