Kuveyt Türk EFT Ücretleri

Banka işlemlerinde önemli bir yeri olan para transferi işleminizi bankaların çeşitli kanallarını kullanarak yapabilirsiniz. Para transferi işleminiz için bankaların şubelerini ziyaret edebileceğiniz gibi banka ATM’lerini de kullanabilirsiniz. Aynı zamanda internet bankacılığı ve telefon bankacılığı hizmetini kullanarak ya da bankanın mobil uygulamasını kullanarak para transferi işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Para transferi adına kullanabileceğiniz iki yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birincisi Elektronik Fon Transferi yani daha çok bilinen ismi ile EFT yöntemidir. İkincisi ise havale yöntemidir. EFT yöntemi ile havale yöntemi çok sık olarak karıştırılan iki bankacılık işlemidir. EFT ile havale işlemi arasındaki farklardan bahsedecek olursak EFT işlemi farklı bankalar arasında gerçekleşmektedir. Havale işlemi ise, aynı bankanın farklı şubeleri arasında yapılan para transferi işlemidir. EFT işlemi için belirlenen bir EFT masraf ücreti vardır, havale işlemi için ise herhangi bir masraf ücreti talep edilmez.

EFT işlemi havale işlemine göre daha fazla kullanılan bir bankacılık işlemidir. EFT işlemi ile paranızı istediğiniz bankaya transfer edebilirsiniz. EFT işleminizi yaparken bankaların sizden talep ettiği ücreti bankalar kendisi belirler. Bankalar, EFT masraflarına göre EFT ücretlerini belirlemektedir. Her bankanın EFT ücreti farklıdır. Örneğin Kuveyt Türk EFT ücretlerini öğrenmek istiyorsanız bu yazının devamını okumanız gerekecektir.

Kuveyt Türk EFT Ücretleri Ne Kadar?

Kuveyt Türk ile EFT yapacağınız zaman EFT işlem ücretleri bankacılık kanallarına göre belirlenmektedir. Sadece Kuveyt Türk değil diğer bankalar da yapacağınız EFT işlemlerinizi hangi bankacılık kanalı ile yaptığınıza bakarak EFT ücretlendirmesi yapmaktadır.

Kuveyt Türk EFT ücretleri şöyledir;

Eğer Kuveyt Türk ile EFT işleminizi bankanın şubesini ziyaret ederek yapacaksanız Kuveyt Türk EFT ücretleri 24-300 TL arasında olacaktır. Bu masraf ücretleri Kuveyt Türk’ün % 0.1 oranında EFT ücretlendirmesi yapması ile belirlenmiştir. Ayrıca banka şubeleri aracılığı ile isme EFT yapıldığında Kuveyt Türk EFT ücretleri 18-120 TL arasında olmaktadır. Kuveyt Türk aracılığı ile toplu EFT yapıldığında bankanın ücretlendirmesi 3 TL ile 240 TL arasında olacaktır.

Kuveyt Türk ile EFT yapıyorsanız EFT masraf ücretini ödemeniz gerekecektir. Fakat EFT işlemi için sadece bankanın şubesini kullanarak EFT yaparsanız bir ücret ödemeniz gerekecektir. Kuveyt Türk internet bankacılığı kullanarak EFT işleminizi yaparsanız herhangi bir EFT işlem ücreti ödemenize gerek yoktur. Aynı şekilde Kuveyt Türk telefon bankacılığı hizmetini kullanarak EFT yaparsanız da Kuveyt Türk EFT ücretleri ödemeniz gerekmez. Telefon bankacılığı hizmetini kullanmak için 444 0 123 veya 0850 251 0 123 numaralarını arayabilirsiniz. Ayrıca Kuveyt Türk mobil bankacılık hizmetini de kullanabilirsiniz. Eğer Kuveyt Türk mobil bankacılık hizmetini kullanarak EFT yaparsanız da EFT işleminiz için herhangi bir masraf ücreti ödemezsiniz.

Sizin de gözlemlediğiniz gibi EFT işlemlerinizi şubeden yapmak yerine internet aracılığı ile ya da bankanın mobil uygulamasını kullanarak yaparsanız daha az para harcamış olursunuz.

Kuveyt Türk EFT Ücretleri İçin TIKLAYINIZ!

Kuveyt Türk EFT Saatleri

Türkiye’nin bankacılık sektöründe önde gelen bankalarından biri olan Kuveyt Türk, 1989 yılında özel finans kurumu olarak kurulmuştur. Kuveyt Türk Bankası özellikle faizsiz bankacılık sistemine göre finansal ürünlerini ve hizmetlerini sürdürmektedir. Faizsiz bankacılık sistemine yer veren birkaç bankadan biri olan Kuveyt Türk Bankası, bu özelliğine göre sektörde yerini almıştır. Kuveyt Türk Bankası’nın bankacılık ürünleri, finansman ürünleri, kredi kartları ve POS cihazları, altın bankacılığı ürünleri, uluslararası bankacılık ve esnaf bankacılığı gibi finansal ürün ve finansal hizmetleri mevcuttur. Kuveyt Türk EFT saatleri konusunda yer alan EFT işlemleri ise tüm bankalarda olduğu gibi, Kuveyt Türk Bankası’nda da sıkça gerçekleştirilmektedir.

Havale Nedir?

Havale çalıştığınız bankanın farklı bir şubesinde hesabı olan kişiye yaptığınız para transferine verilen isimdir. EFT ile çok karıştırılan bir terimdir.

Kuveyt Türk EFT saatleri konusunda yer alan EFT’nin havaleden farkı, çalıştığınız bankadan, başka bir banka şubesine para aktarma işleminin daha aşamalı ve uzun olmasıdır. EFT işlemi ilk olarak  Merkez Bankası’nda bulunan EFT-EMKT Sistemi’nden onay verildikten sonra ilgili diğer bankaya geçer.

Kuveyt Türk EFT saatleri konusunda kast edilen EFT işlemi havaleden farklı bir işlem olarak kabul edildiği için, herhangi bir zaman sınırlaması yoktur. Çünkü havale işlemi çalıştığınız bankanın farklı bir şubesine para transferinin gerçekleştirilmesi olduğu için bu işlem aşamalı değildir ve uzun sürmez. Kuveyt Türk EFT saatleri konusunda yer alan EFT işleminde ise farklı bir bankaya para transferi gerçekleştirildiği için mesai saatleri içerisinde olmak zorunda.

EFT Nedir?

Kuveyt Türk EFT saatleri konusunda yer alan ve açılımı Elektronik Fon Transferi olan EFT işlemi bankacılık sektöründe her gün sıkça yapılan işlemlerden biridir. Elektronik fon transferi hesabınızın olduğu bankayla, başka bir bankada hesabı olan kişiye Türk Lirası cinsinden yapılan para transfer işlemine verilen isimdir. Kuveyt Türk EFT saatleri konusunda yer alan EFT işlemi, Türkiye’de ilk olarak Merkez Bankası tarafından 1 Nisan 1992 yılında ödemelerin internet üzerinden gerçekleşmesini sağlamıştır.

Elektronik Fon Transferi işlemini bankada hesabınız olarak ya da herhangi bir bankada hesabınız olmadan gibi iki farklı seçenekle gerçekleştirebilirsiniz. IBAN’a, kredi kartına, müşteri numarasına ya da isme Kuveyt Türk EFT saatleri içerisinde EFT yapabilirsiniz.

Eğer isterseniz daha kolay ve hızlı bir şekilde internet aracılığıyla EFT işleminizi gerçekleştirmeniz mümkün. Çalıştığınız bankanın bireysel bankacılık hizmetiyle, şubeye gitmeden daha kolay bir şekilde EFT gerçekleştirebilirsiniz. EFT işleminizi gerçekleştirirken bu işlemi kaydettiğiniz zaman, bir sonraki EFT işleminizi çok daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlamış olursunuz. EFT işleminizi;

  • Kuveyt Türk Bankası’nın internet bankacılığı hizmeti aracılığıyla ya da cep telefonunuza ücretsiz indirebileceğiniz mobil bankacılık hizmetiyle,
  • Kuveyt Türk Bankası telefon bankacılığı hizmetiyle,
  • Kuveyt Türk Bankası’nın herhangi bir şubesinden ya da herhangi bir ATM’sinden gerçekleştirebilirsiniz.

EFT Nasıl Yapılır?

Günümüzde internet üzerinden, Kuveyt Türk EFT saatleri içerisinde kolaylıkla yapılabilen işlemlerden olan EFT işlemini farklı kanallar aracılığıyla gerçekleştirmek mümkün.

İsterseniz çalıştığınız bankanın herhangi bir şubesine giderek, EFT işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz internet üzerinden, internet bankacılığı hizmetiyle hesaptan para transferleri menüsünden EFT işlemini işaretledikten sonra para transferi yapacağınız kişinin bankaya ait hesap bilgilerini yazmanız gerekmektedir.

EFT işlemi yapacağınız miktara ek olarak bankanın işlem bedeli olarak belirlediği miktarda para transferi miktarına eklenecek ve hesabınızdan toplam ücret olarak düşecektir. EFT işlem ücreti her bankaya göre değişmektedir ve bu ücreti her banka kendisi belirlemektedir.

Kuveyt Türk EFT saatleri içerisinde yer alan EFT işlemini hafta içi her gün mesai saatleri arasında gerçekleştirebilirsiniz. Eğer Kuveyt Türk EFT saatleri konusunda mevcut olan EFT işleminizi mesai saatleri dışında yaparsanız, işleminiz ertesi gün mesai saatleri arasında gerçekleşir. Resmi tatillerde EFT işleminiz gerçekleştirilmez.

Ayrıca fatura ödemelerinizi internet bankacılığı üzerinden Kuveyt Türk EFT saatleri konusunda kast edilen EFT işlemi şeklinde ödeyebilirsiniz. Kredi kartı, telefon faturası, doğalgaz, elektrik, su, okul taksiti, farklı alanlardaki aidat ödemeleri ve bağışlar EFT işlemi ile kolay ve hızlıca gerçekleşir.

Kuveyt Türk EFT Saatleri Ne Zaman?

Kuveyt Türk EFT saatleri konusunda yer alan EFT işlemini gerçekleştirmek isteyen müşteriler için banka şubesinden ve internet bankacılığı aracılığıyla yapmış olduğunuz işlemlerin farklı bir saat uygulaması vardır. EFT işleminizi bankanın şubesinden gerçekleştirecekseniz sabah 09.00 ile 16.55 saatleri arasında yapabilirsiniz. EFT işleminizi internet bankacılığı aracılığıyla gerçekleştirecekseniz, sabah 09.00 ile 17.20 saatleri arasında yapabilirsiniz. EFT işlemi yaptığınızda genelde anında farklı bir bankaya ait hesapta miktar yer alıyor ama yoğun olan günlerde bu süre yarım saate kadar uzayabiliyor. Kuveyt Türk EFT saatleri konusunda yer alan EFT işlemi, bankanın yarım gün hizmet verdiği zamanlarda 09.00-11.45 saatleri arasında yapılıyor.

Kuveyt Türk EFT İşlem Ücreti Ne Kadar?

Kuveyt Türk EFT saatleri konusunda yer alan EFT işlemi ücretleri 28 TL – 363 TL arasında değişiyor. Gelen EFT ödemesi 21 TL – 144 TL arasında bir hizmet bedeline tabiidir. Toplu EFT gönderiminin 3 TL – 244 TL arasında bir hizmet bedeli vardır. Diğer EFT işlemlerinden olan mobil bankacılık, internet bankacılığı, ATM ve telefon bankacılığı ile ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz