Kredi Notum Kaç?

Kredi Notum Kaç

KKB yani Kredi Kayıt Bürosu tarafından her birey için bir kredi notu oluşturulmuştur. Kredi notu bankalarla olan işlemlerinizin bir birikimidir.

Güncel bir hesap birikimi olan kredi notunuzun yüksek olmasıyla kredi almak için başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca kredi notunuzun yüksek olmasıyla alacağınız kredinin miktarı da artmaktadır. Peki ya kredi notumu yükseltmek için ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız kredi notunuzu yükselten etkenler önceki yıllarda yapmış olduğunuz kredi veya kredi kartı ödemelerinizin düzenli oluşu olacaktır. Eğer bankalarla aranız pek iyi değilse veya daha önce hiç kredi almadıysanız kredi notunuz düşük olacaktır. Ayrıca daha önce çok fazla bankaya başvuru yaptıysanız fakat onay alamadıysanız kredi notunuz düşük olacaktır ve size kredi verilme olasılığınız da az olacaktır. Kredi notunuzun yüksek olmasını ve daha fazla kredi alabilme imkanınızın olmasını istiyorsanız kredi ödemelerinizi veya kredi kartı ödemelerinizi zamanında yapmanız gerekmektedir.

Kredi notum kaç diye merak ediyorsanız kredi notu öğrenme işlemlerini bu yazıda sizlerle paylaşacağız.

Kredi Notum Kaç?

  • Findeks üzerinden kredi notum kaç sorusunun cevabına erişme imkanı bulabilirsiniz. Fakat öncelikle sisteme kayıt olmalısınız.
  • Sisteme kayıt olmak için sizden istenen bilgileri vermelisiniz.

  • Bilgilerinizi verdikten sonra sisteme kayıt işlemleriniz tamamlanmış olacaktır.
  • Kayıt olduktan sonra T.C. kimlik numaranız ile birlikte şifrenizi girerek 4 TL ödediğiniz durumda kredi notum kaç sorusunun cevabına erişmiş olacaksınız.

Kredi notunuzu öğrendiniz. Peki ya kredi notum kaç olmalı diye sorguluyorsanız kredi not aralıklarından bahsedeceğiz.

Kredi Not Aralıkları

0-799 kredi not aralığı: En düşük kredi notu aralığıdır. Eğer bu aralıkta bir kredi notunuz varsa kredi almanız oldukça zor olacaktır.

800-1299 kredi not aralığı: Kredi notunuz bu aralıkta ise kefil göstererek veya ipotek yöntemi ile kredi alma şansınız vardır.

1300-1499 kredi not aralığı: En az riskli olan grup bu gruptur. Kredi alma olasılıkları vardır.

1500-1699 kredi not aralığı: Eğer kredi notunuz bu aralıkta ise oldukça şanslısınız. Kredi ödemelerinizi zamanında yaptığınız için kredi alamama gibi bir riskiniz bulunmamaktadır. Ayrıca kredi notunuz yüksek olduğu için alacağınız kredinin miktarı da artmaktadır.

Kredi Notum Kaç İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.