Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi notu, bankalarla olan ilişkilerimizin bir özeti niteliğindedir. Güncel bir hesap birikimi olan kredi notumuz başvuracağımız kredilerde bankaların bize kredi vermesi için çok önemli bir etken olacaktır. Kredi notunun yüksek olmasını isteyen insanların yapması gereken kredi veya kredi kartlarının borçlarını zamanında ödemektir.

Kredi notu yüksek olan insanlar bankalarla ilişkileri iyi olan insanlardır. Aynı zamanda kredi ve kredi kartı borçlarını ödeme konusunda düzenli olan insanların kredi notları yüksek olmaktadır. Siz de kredi notunuzu bilmiyorsanız ve öğrenmek istiyorsanız yazımızın tamamını okumalısınız. Kredi notu nasıl öğrenilir sorusuna cevabı bu yazıda bulacaksınız.

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Öncelikle bankaya gitmeden kredi notunuzu öğrenebileceğinizi bilmelisiniz. Sadece T.C. kimlik numaranız ile kredi notu nasıl öğrenilirin cevabını bulabilirsiniz. Kredi notu nasıl öğrenilir için Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından ve 9 banka aracılığıyla kurulan Findeks sistemini kullanabilirsiniz. Findeks platformu sayesinde kredi almak istediğinizde bankaya gitmenize gerek kalmadan kredi notunuzu öğrenebileceksiniz. Kredi notunuzu bilmiyorsanız ve kredi notu nasıl öğrenilir merak ediyorsanız aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir.

  • Öncelikle Findeks’in anasayfasına girmelisiniz.
  • Findeks üzerinden kredi notunuzu öğrenmek için Findeks’e üye olmanız gerekecektir. Üye olmanız için sizden T.C. kimlik numaranız, doğum tarihiniz (yıl, ay, gün olarak), cep telefonu numaranız, E-Posta adresiniz, çalışma şekliniz, eğitim durumunuz gibi bazı kimlik bilgileriniz istenecektir. İstenen bilgileri gördüğünüz ekrandaki boş kısımlara girerseniz ve güvenlik kodunu da yazarsanız Findeks sistemine üye olma işleminiz son bulacaktır.

  • Üye olmak için gerekli olan işlemleri tamamladığınız zaman kullanıcı girişini gerçekleştirebilirsiniz. Kullanıcı girişi yapmak için size sayfa sonunda vermiş olduğumuz bağlantı sekmesine tıklayabilirsiniz. Açılan ekranda T.C. kimlik numaranızı ve parolanızı girmeniz gerekir. Kredi notunuzu öğrenebilmeniz için sizden 4 TL gibi bir ücret talep edilecektir. Gereken ücreti ödediğiniz zaman kredi notu sorgulama işlemini tamamlamış olacaksınız.

Findeks aracılığıyla kredi notu öğrenme işlemi yapabildiğiniz gibi Findeks dışında bankalar ile de kredi notu sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bankanızın internet şubesini kullanarak yine belirli olan bir ücreti ödeyerek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Bizim size önerimiz kredi almak istediğiniz zaman bankayı ziyaret etmeden önce Findeks sistemi ile kredi notunuzu öğrenmeniz olacaktır.

Kredi Notunuzu Öğrenmek İçin Üye Olmak İstiyorsanız TIKLAYINIZ!

Kredi Notu Öğrenmek İçin Kullanıcı Girişi İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.