Kredi Notu Nasıl Düzelir?

Kredi notu

Kredi notu bankalarla olan ilişkilerimizi gösteren güncel bir hesap birikimidir. Kredi almak istediğinizde bankalara başvurursunuz. Banka kredi almak için başvuru yapan insanların içerisinde kimlere kredi vereceğini seçmek için müşterilerin kredi notlarına bakmaktadır. Kredi notu yüksek olan müşteri banka tarafından kredi almak için hak kazanır. Kredi notu düşük olan müşteriler ise kredi alma konusunda sıkıntı yaşamaktadır.

Kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız Findeks sistemini kullanabilirsiniz. Findeks anasayfasını ziyaret ederseniz Findeks kredi notu sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Findeks kredi notunuzu öğrendiniz ve beklediğinizden daha düşük geldi. Kredi notu nasıl düzelir diye merak ediyorsunuz. Bu yazıyı okuyarak kredi notu nasıl düzelir sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Kredi Notu Nasıl Düzelir?

Kredi notunuzu düzeltmek istiyorsanız yapmanız gerekenlerden bahsedeceğiz.

  • Kredi notu nasıl düzelir için kredi veya kredi kartı ödemelerinizi düzenli olarak yapmanız gerekmektedir. Eğer adınıza kayıtlı ödenmemiş herhangi bir faturanız varsa kredi notunuz düşük olacaktır.
  • Kredi notu nasıl düzelir için öncelikle tüm kredi borçlarınızı temizlemelisiniz. Borçlarınızı temizledikten sonra limitleriniz aktif durumda iken 1 ay beklemelisiniz. 1 ayın sonunda Findeks üzerinden kredi notunuzu güncellemelisiniz.
  • Eğer gecikmiş kredi borçlarınız varsa kredi notunuzun yükselmesi için üzerinden 6 ay gibi bir süre geçmesini beklemeniz gerekmektedir.
  • Kredi notu nasıl düzelir için sizi zorlamayacak bir miktar parayı bir banka hesabı açarak yatırabilirsiniz.
  • Kredi notu nasıl düzelir için bankalarla ilişkilerinizi iyi tutmanız gerekecektir. Örneğin herhangi bir ödemenizi nakit olarak yapmak yerine banka kartınız veya kredi kartınız aracılığı ile yaparsanız bu durumun kredi notunuza olumlu bir etkisi olacaktır. Ayrıca sürekli olarak ödediğiniz elektrik, su, doğalgaz, cep telefonu gibi faturalarınızı otomatik ödeme talimatı ile bankanız aracılığını kullanarak ödeyebilirsiniz.
  • Kredi notu yükseltmek istiyorsanız limit arttırım talebinde bulunabilirsiniz. Kredi kartlarınız için ayrı ayrı günlerde olmak üzere limit arttırın. Bu yöntem ile birlikte limitleriniz artarken kredi notunuz da artacaktır.
  • Farklı farklı bankalara kredi talebinde bulunabilirsiniz. Yaptığınız kredi taleplerinde kredi limitlerinin bir önemi yoktur. Aktif ve borçsuz kredi kartlarınız olduğu zaman kredi notunuz yükselecektir.

Kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız verdiğimiz önerileri dikkate almalısınız. Dikkat ettiğinizde kredi notunuzun yükseldiğini siz de göreceksiniz. Ayrıca kredi almak istediğiniz zaman bankalara kredi başvurusu yapmadan önce Findeks kullanarak kredi notunuzu öğrenmenizi tavsiye ederiz. Eğer kredi notunuz olması gerekenden az ise kredi başvurunuzu yapmamalısınız. Çünkü olumsuz cevap alacağınız her kredi başvurusu kredi notunuzu olumsuz etkileyecektir.

Kredi notunuzu bilmiyorsanız öncelikle öğrenmelisiniz. Daha sonra düşük ise verdiğimiz tavsiyelere göre yükseltme işlemlerini uygulayabilirsiniz.

Findeks İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.