Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Kredi notu kaç olmalı

Kredi notu bankalar ile olan ilişkilerimizi belirleyen güncel bir hesap birikimidir. Kredi notu KKB yani Kredi Kayıt Bürosu tarafından oluşturulur. Kredi notunuz yapacağınız kredi başvuruları için oldukça önemlidir. Bankalara kredi almak için başvuru yaptığınızda bankalar sizin kredi notunuza bakacaktır. Kredi notunuz istenen aralıklarda olduğunda bankalar size kredi verecektir.

Kredi notu kaç olmalıdır sorusuna cevap arıyorsanız bu yazıyı okumalısınız. Kredi notunuz kredi alırken sizin için önemlidir. Bu yüzden kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Eğer kredi notunuz yüksek ise bankalar size kredi verme konusunda istekli olacaktır. Kredi notunuz düşük olduğunda ise bankalar size kredi vermek istemeyecektir.

Kredi notu kaç olmalıdır öğrenmek için kredi notu aralıklarına göz atabilirsiniz.

Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Kredi notunuz 0-1900 arasında bir değer alacaktır. Sizin de tahmin ettiğiniz gibi en düşük değer olan 0 kredi almanız konusunda size yardımcı olmayacaktır. En yüksek değer olan 1900 ise kredi alırken sizin için en iyi değer olacaktır.

0-699: Kredi notu kaç olmalıdır dendiğinde bu aralıkta bir kredi notuna sahipseniz pek şanslı sayılmazsınız. Bankalar size kredi vermeyecektir. Kredi notunuza göre en riskli gruptasınız.

699-1099: Kredi notu kaç olmalıdır dendiğinde bu aralıkta bir değer olduğunda da kredi almanız oldukça zor olacaktır. Bankalar size çok riskli grup gözüyle bakacaktır. Kredi almanız pek mümkün olmayacaktır.

1099-1499: Kredi notu kaç olmalıdır dendiğinde bu aralıkta ise kredi almanız belki de mümkün olacaktır. Fakat bankalar size bazı şartlar sunacaktır. Bankaların istediği ipotek veya kefil sunmak olacaktır. Bankanın istediği şartı yerine getirdiğiniz zaman kredi almanız mümkün olacaktır. Yine de banka sizi az riskli grup olarak görecektir.

1499-1699: Kredi notu kaç olmalıdır dendiğinde bu aralıkta bir kredi notuna sahipseniz geçerli bir notunuz var demektir. Bankalar size kredi verme konusunda çok bir sorun çıkartmayacaktır.

1699-1900: Kredi notunuz bu aralıklarda olduğunda oldukça şanslısınız. Çünkü en yüksek değerlerde bir kredi notunuz var. Bankalar size kredi verme konusunda hiçbir zorluk çıkartmayacaktır. Ödemelerinizi düzenli olarak takip ederek hiçbir aksatma yapmadığınız için kredi notunuz yüksek olmuştur. Banka size kredi verecek aynı zamanda uygun faiz oranları da sunacaktır.

Bankalar kredi notu yüksek veya çok yüksek olan müşterileri için eşsiz faiz oranları sunmaktadır. Örneğin sıradan bir müşteri yani kredi notu yüksek olmayan bir müşteri % 2 oranında faizlerden yararlanırken kredi notu yüksek olan müşteri % 0.99 gibi çok düşük bir faiz oranı ile kredi kullanabilir.

Eğer kredi başvurusu yapmak istiyorsanız öncelikle kredi notunuzu öğreniniz. Kredi notunuz çok düşük bir seviyede ise kredi başvurunuzu erteleyiniz. Yoksa kredi notunuz daha da düşecektir.

Kredi Notunuzu Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.