Kredi Notu Güncelleme

Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu günümüz için oldukça önemli bir nottur. Kredi notu bankalarla olan ilişkilerimizi belirler. Kredi almak istediğimiz zaman bankalara başvuru yaparız. Bankalar da yapılan başvurular arasından kredi vereceği müşterileri seçmek zorundadır. İşte bu noktada kredi notu devreye girmektedir. Kredi notu ile bankalar bizi değerlendirmiş olur. Banka, kredi notumuza bakarak bankalarla olan ilişkilerimizi, borçlarımızı zamanında ödeyip ödemediğimizi incelemiş olurlar. Kredi notu yüksek olan müşteriler bankalar tarafından güvenilir olarak nitelendirilir ve kredi verilme konusunda daha şanslı olur. Kredi notu düşük olan müşteriler ise bankalar tarafından riskli grup olarak nitelendirilir. Kredi notu düşük olan müşteriler için kredi notu yükseltme teknikleri uygulanmalıdır.

Kredi notu güncelleme ile kredi notları yılda 12 kez olmak üzere güncellenmektedir. Her ay başında mutlaka bir kredi notu güncelleme gelir. Her ay başında bir önceki ayda yapmış olduğunuz ödemeler, gecikmeler, tasarruflar, finansal hareketler kredi notunuzu etkiler. Eğer kredi notu yükseltmek adına işlemler yapılırsa kredi notu yükselebilir. Kredi notu yükseltmek istiyorsanız yapabileceklerinizden bu yazıda bahsedeceğiz.

Kredi Notu Yükseltmek İçin Yapılması Gerekenler

Kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız kredi ve kredi kartı ödemelerinizi düzenli olarak yapmalısınız.

Kredi notu yükseltmek için, eğer kullanmadığınız ve kullanmayı da düşünmediğiniz hesaplarınız varsa kapatmalısınız. Vadeli, vadesiz, birikim hesaplarınızı kullanmıyorsanız kapatmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Sizi zorlamayacak bir miktar parayı bir hesap açarak yatırabilirsiniz. Ayrıca ödemelerinizi nakit olarak değil de bankalar aracılığı ile yaparsanız kredi notunuz yükselecektir.

Kredi notunuzun yükselmesi için bankalarla olan ilişkilerinizi geliştirmeniz gerekir. Kredi notu yükseltme adına işlemlerinize devam ederseniz kredi notunuzun zamanla yükseldiğini göreceksiniz.

Eğer kredi almak istiyorsanız öncelikle Findeks ile kredi notunuzu sorgulamalısınız. Findeks, Kredi Kayıt Bürosu ve 9 banka aracılığıyla kurulmuş bir sistemdir. Findeks aracılığıyla kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. Sizden 4 TL gibi bir ücret talep eden Findeks ile kredi notunuzu sorgulamanız oldukça basittir. Eğer kredi notunuzu sorguladıktan sonra kredi için bankalara başvuru yaparsanız bu sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü kredi notunuz düşükse kredi başvurusunda bulunmazsınız ve kredi notunuz kredi başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasıyla birlikte daha da fazla düşmez.

Findeks Kredi Notu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.