Kredi Notu Düşüklere Kredi

Kredi Notu Düşüklere Kredi

Günümüzde bankalardan kredi almak için başvuran insan sayısı oldukça fazladır. Kredi almak isteyen müşteriler içerisinden bankanın bir seçim yapması gerekecektir. Bankanın seçim yapmasında yani müşterilerine kredi verme konusunda dikkat ettiği bir öncelik kredi notudur. Bankalar müşterilerinin kredi notlarını hesaplayarak kredi alıp alamayacağına karar verir. Peki ya kredi notu nasıl hesaplanır sorusunun cevabından bahsedeceğiz.

Kredi notunuz hesaplanırken bankanın dikkat ettiği bazı noktalar vardır. Örneğin: yaşınız, mesleğiniz, eğitim durumunuz, mal varlığınız önemli etkenlerdir. Fakat çok daha önemli bir nokta vardır ki o da kredi ödeme düzeniniz. Eğer daha öncelerde kredi aldıysanız banka tarafından bu veriye ulaşmak oldukça kolay olacaktır. Aldığınız kredi için ödemelerinizi veya kredi kartı ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapıp yapmadığınıza bankalar önem vermektedir. Kredi notunuzun yüksek olmasını istiyorsanız ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapmanız gerekecektir.

Kredi almak istiyorsunuz fakat kredi notunuz düşük, banka size olumsuz bir cevap verdi. Ne yapacaksınız, kredi almanız mümkün mü sorusunun cevabını merak ediyorsanız, kredi almanız mümkündür. Bankalar zor durumda kalan müşterileri için kredi imkanı sağlamaktadır. Fakat bu uygulamayı yapan banka sayısı azdır. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar da müşterilerine güvenmek için bazı tedbirler almaktadır. Örneğin ipotek, kefil isteyeceklerdir.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar için öncelikle kredi notunuzu yükseltmek amaçlı çalışmanızı öneririz. Örneğin kredi borçlarınızı düzenli bir şekilde ödemelisiniz. Bankalarla ilişkileriniz ne kadar iyi olursa kredi notunuz da o kadar yüksek olacaktır. Ayrıca sürekli olarak ödediğiniz faturalarınızı bankanız aracılığıyla otomatik ödeme talimatı vererek öderseniz de kredi notunuz yükselecektir. Kredi notu yükseltme çabalarınıza rağmen kredi notunuz yükselmediyse yine de umutsuzluğa kapılmayınız.

Kredi Notu Düşüklere Kredi İçin Neler Yapılmalıdır?

Eğer kredi notunuz düşükse ve kredi almak istiyorsanuz kredi notu düşüklere kredi veren bankaları araştırmanız gerekecektir. Büyük bankaların daha kolay kredi verdiğini göreceksiniz. Çünkü büyük bankaların çok müşterisi vardır. Kayıp kredilerin yani ödenemeyen borçların faiz oranını yükselterek diğer müşterilere ödeten bankalar riski düşürmüş olurlar. Bu sayede daha fazla kişiye kredi verebilirler.

Bankanızı seçtiyseniz bankanın müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar en uygun vadeli ve faiz oranlı kredi imkanları sunmaktadır. Konut kredileri, taşıt kredileri gibi her türlü ihtiyacınıza yönelik kredi notunuz önemsenmeden kredi verilmektedir. Kredi notunuzu ödemelerinizi zamanında yaparak yükseltebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.