Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

kredi notu düşüklere kredi veren bankalar

Günümüzde kredi notu oldukça önemlidir. Kredi almak için başvuru yaptığınızda banka sizin kredi notunuza bakacaktır. Kredi notunuz hesaplanırken banka tarafından bazı incelemeler yapılacaktır. Örneğin önceki yıllarda yapmış olduğunuz kredi başvuruları ve kredi başvurularının sonuçları oldukça önemlidir. Banka sizin almış olduğunuz kredi veya kredi kartı borçlarınızı ödeme düzeninize bakmaktadır. Eğer kredi borçlarınızı düzenli olarak ödüyorsanız kredi notunuz yüksek olacaktır. Bu sayede bankanın size kredi vermesi kolaylaşacaktır.

Kredi notunuz yüksekse kredi almanız kolaydır. Peki ya kredi notunuz düşükse ne yapacaksınız?

Kredi notunuz düşükse üzülmenize gerek yok. Bankaların yine de size kredi verme olanağı vardır. Bu gibi durumlarda kredi notu düşüklere kredi veren bankalar devreye girmektedir. Ekonomik düzeyinize ve maddi gelirinize göre kredi notu düşüklere kredi veren bankalar bulunmaktadır. Öncelikle kredi notunuzu öğrenmelisiniz. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar kredi verirken kefil istemektedir. Kefil göstererek hem daha fazla kredi çekebilir hem de vadesini uzun tutabilirsiniz. Ayrıca kredi için faiz de düşmüş olacaktır. Bankaların sizden isteyebileceği bir önemli nokta daha olacaktır. Banka size kredi vermek için ipotek göstermenizi de isteyecektir. Eğer ipotek olarak gösterebileceğiniz bir ev, dükkan, arsa varsa size kredi verilmesi daha da kolay olacaktır.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar yeni kurulan, çok fazla müşterisi olmayan bankalardır. Her bankanın doldurmakla yükümlü olduğu bir kredi kotası bulunmaktadır. Eğer kredi almak için başvuru yaptığınız banka kredi kotasını doldurmamışsa sizin başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi için fazladan uğraşacaktır. Çünkü kredi danışmanının kariyeri için de bu oldukça önemli bir noktadır.

Son yıllarda atak yapan katılım bankaları arasında Türkiye Finans, Albaraka Türk, Kuveyt Türk gibi bankalar vardır ve müşterileri için daha fazla kredi imkanı sağlamak için isteklidirler. Bankaların çalışma prensipleri gereği müşterilerine nakit para veremedikleri için alternatif olarak yüksek limitli kredi kartı veriyorlar. Düşük kar payı olan bu kredi kartlarını da düşünebilirsiniz.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankaları merak ediyorsanız liste şöyledir:

  • OdeaBank: Şubeye gitmeden internet bankacılığı üzerinden başvuru yapabiliyorsunuz.
  • Enpara: Yine şubeye gitmenize gerek kalmadan başvuru yapabiliyorsunuz.
  • Türkiye Finans
  • ING Bank
  • Kuveyt Türk
  • Albaraka
  • Denizbank

Sizlere bir tavsiyemiz olacak. Kredi çekmek istediğinizde faiz oranına bakmanız yerine yıllık toplam maliyete bakmayı tercih ediniz. Çünkü daha düşük faiz oranı verilmesine karşın çeşitli yöntemlerle yıllık maliyeti daha yüksek çıkaran bankalar mevcuttur. Cebinizden çıkacak olan para yıllık maliyettir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.