Kredi Notu Değerleri

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi notu bankalarla olan ilişkilerimizi belirleyen güncel bir hesap birikimidir. Günümüzde kredi talebi için bankalara başvuru yapan insan sayısı oldukça fazladır. Bankalar kredi talebinde bulunan müşteriler arasından bir seçim yapmak zorundadır. Bankalar kredi vereceği müşterileri seçmek için müşterilerin kredi notlarına bakmaktadır. Kredi notu değerleri yüksek olan müşteriler hem daha kolay bir şekilde hem de daha yüksek krediler alabilir. Kredi notu değerleri düşük olan müşteriler ise bankalardan kredi almak istediğinde daha çok zorlanacaktır. Kredi notu düşük olan müşterilere bankalar kredi verme konusunda pek istekli olmayacaktır.

Kredi notunuzu bilmiyorsanız kredi notu öğrenme işlemleri oldukça kolaydır. Kredi notunuzu öğrenmek için Findeks sistemini kullanabilirsiniz. Kredi Kayıt Bürosu yani KKB tarafından 9 banka ortaklığı ile kurulmuş olan Findeks sayesinde internet üzerinden kredi notunuzu çok kolay bir şekilde öğrenme imkanı bulabilirsiniz. Kredi notunuzu Findeks kullanarak öğrenmek için Findeks anasayfasını ziyaret etmelisiniz. Findeks sistemine kimlik bilgilerinizi verip üye olarak kredi notunuzu sorunsuz bir şekilde öğrenebilirsiniz. Kredi notu öğrenme işlemi için kullanıcı girişi yapmak istediğinizde T.C. kimlik numaranızı ve parolanızı girmeniz yeterli olacaktır.

Kredi notunuzu öğrendiniz fakat düşük mü yüksek mi olduğunu bilmiyorsunuz. Kredi notu değerlerinin hangi aralıklarda yüksek hangi aralıklarda düşük olduğunu bu yazıyı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Kredi Notu Değerleri Nasıldır?

Kredi notu değerleri 0-1900 arasında olacaktır. Eğer kredi notunuz 0 ise bankalar size kredi vermeyecektir. Fakat kredi notunuz 1900 ise bankalar size kolaylıkla kredi verecektir.

0-699: Kredi notunuz bu aralıkta bir değer ise en riskli gruptasınız. Bankalar size kredi verme konusunda isteksiz olacaktır.

699-1099: Kredi notu değerleriniz bu aralıkta ise bankaların size kredi vermesi çok düşük bir ihtimaldir. Bankaların gözünde riskli grup olarak değerlendirileceksiniz.

1099-1499: Bu aralıkta kredi notunuz varsa kredi almanız belki de mümkün olacaktır. Ancak banka size şartlar sunacaktır. Örneğin ipotek veya kefil gösterirseniz bankalar size kredi verecektir.

1499-1699: Kredi notunuz bu aralıkta ise bankalar size yüksek bir ihtimalle kredi verecektir.

1699-1900: Kredi notu değerleri bu aralıkta ise en şanslı gruptasınız. Kredi almak için başvuru yaptığınızda bankalar kolaylıkla size kredi verecektir. Kredi ve kredi kartı ödemelerinizi zamanında yaptığınız için kredi notunuz yüksektir. Banka size kredi notunuz yüksek olduğu için kredi vermekle birlikte uygun faiz imkanları da sunmaktadır.

Kredi başvurusu yapmak istediğiniz zaman ilk olarak kredi notunuzu öğrenmeniz gerekir. Kredi notunuzu bilmiyorsanız Findeks sistemini kullanarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Findeks İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.