Kredi Notu Arttırma

Kredi Notu Sorgula

Kredi notu bankalarla olan ilişkilerinizi belirleyen güncel bir hesap birikimidir. Kredi notu oldukça önemli bir nottur. Kredi notu ile bankalar hangi müşterilerine kredi vereceğine karar verir. Kredi notu yüksek olan müşteriler kredi alma konusunda daha şanslıdır. Kredi notu düşük olan müşteriler ise kolaylıkla kredi alamazlar. Çünkü bankalar kredi notu düşük olan müşterilere riskli grup gözüyle bakar ve kredi verme konusunda pek istekli olmaz.

Kredi notunuz 0-1900 arasında bir değer alacaktır. 1900’e yaklaştıkça kredi notunuz yükselecektir ve kredi alma şansınız da artacaktır. Kredi notunuz düşükse kredi notu arttırma için taktikler uygulayabilirsiniz.

Kredi Notu Arttırmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Kredi notunuz düşükse ve kredi notu arttırmak istiyorsanız bazı işlemleri uygulayabilirsiniz.

Kredi notu arttırmak için bankalarda kullanmadığınız ve de ilerde kullanmayı düşünmediğiniz hesaplarınız varsa onları kapatmalısınız. Vadeli, vadesiz, birikim hesaplarınızı kullanmıyorsunuz bu hesaplarınızı kapatmanız sizin için daha iyi olacaktır. Hesaplarınızı kapattığınız zaman 30 ile 60 gün arasında kredi notunuzdaki değişimi göreceksiniz.

Kredi notu arttırmak için yapmanız gerekenlerden birisi de bankalara olan tüm borçlarınızı temizlemek olacaktır. Adınıza kayıtlı herhangi bir ödenmemiş borcun olması durumunda kredi notunuz bundan olumsuz bir şekilde etkilenecektir. Borçlarınızı ödediğiniz zaman kredi notunuzdaki değişimi göreceksiniz.

Kredi notu arttırmak için yapabileceğiniz en önemli işlemlerden birisi de kredi ve kredi kartı ödemelerinizi düzenli olarak yapmak olacaktır. Birikmiş kredi borçlarınızın olması kredi notunuzu olumsuz etkileyecektir. Kredi kartı ekstrelerinizi düzenli olarak takip ediniz.

İletişim bilgilerinizi sürekli olarak değiştirmeniz de bankalar için bir güvensizlik oluşturacaktır. Bankada kayıtlı olan iletişim, adres bilgilerinizi sık sık değiştirmemelisiniz.

Sürekli olarak ödediğiniz faturalarınızı nakit olarak ödemek yerine banka kartınız veya kredi kartınız ile ödemeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Sizi zorlamayacak bir miktar parayı kısa vadeli olacak hesaplar açarak yatırım hesaplarınızda bekletebilirsiniz.

Kredi notunuzun artması için yapabileceklerinizden bahsettik. Eğer kredi almak için bankalara başvuru yapacaksanız öncelikle kredi notunuzu öğrenmelisiniz. Kredi notunuzu öğrenmek için de Kredi Kayıt Bürosu ve 9 banka aracılığıyla oluşturulmuş olan Findeks sistemini kullanabilirsiniz.

Findeks İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.