Kredi Notu Aralıkları

Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu bankalarla olan ilişkilerimizi belirleyen güncel bir hesap birikimi niteliğinde bir değerdir. Kredi notu ile bankalar müşterilerine vereceği krediler konusunda karar vermede kolaylık yaşarlar. Kredi notu yüksek olan müşteriler hem daha kolay kredi alabilirler hem de alabileceği kredinin miktarı da daha fazla olabilir. Ayrıca yüksek ve çok yüksek kredi notu aralıkları içerisinde bir kredi notuna sahip olan müşteriler daha düşük vadeli kredileri kullanabilirler.

Kredi başvurusu yapmak istiyorsanız ve kredi notunuzu bilmiyorsanız öncelikle kredi notunuzu öğrenmelisiniz. Kredi Kayıt Bürosu ve 9 banka aracılığı ile kurulmuş olan Findeks sistemi ile kredi notu sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi notunuzu öğrendiniz fakat kredi alabilmeniz için yeterli olup olmadığını bilmiyorsanız bu yazıda sizler için kredi notu aralıklarını anlatacağız.

Kredi Notu Aralıkları Nasıldır?

Kredi notu 0- 1900 değerleri arasında olmaktadır. Eğer kredi notunuz 0 ise kredi almanız mümkün olmayacaktır. Eğer kredi notunuz 1900 ise bankalar size kolay bir şekilde kredi verecektir.

0-699: Bu değerler arasında bir kredi notuna sahip olduğunuz zaman banka size en riskli grup gözüyle bakacaktır. En riskli grupta kredi notu olan müşterileri için bankalar kredi vermeyi uygun görmezler.

699-1099: Kredi notu aralıkları bu değerde ise banka yine size riskli grup gözüyle bakacaktır. Orta riskli grupta olmanıza rağmen banka yine de size kredi vermek istemeyecektir.

1099-1499: Kredi notu aralıklarında bu değere sahip olduğu zaman kredi alabilmeniz belki mümkün olacaktır. Ancak bankalar size kredi vereceği zaman sizden kefil veya ipotek göstermenizi isteyecektir. Bankanın sizden istediği şartları yerine getirdiğiniz zaman kredi almanız zor olmayacaktır.

1499-1699: Kredi notu aralıklarında bu değerde bir kredi notunuz olduğunda geçerli bir kredi notunuz olacaktır. Bankalar size çok büyük bir ihtimalle kredi vermeyi kabul edecektir.

1699-1900: Kredi notunuz oldukça yüksektir. Kredi not aralıklarından en yüksek grupta olduğunuz için şanslısınız. Kredi almak için başvurduğunuz banka size çok yüksek bir ihtimal hatta kesin diyebiliriz kredi verecektir. Ayrıca yüksek ve çok yüksek kredi notu olan müşterileri için bankalar düşük vadeli kredi imkanı sunmaktadır. Kredi ve kredi kartı ödemelerinizi zamanında yaptığınız için kredi notunuz yüksek olmuştur. Banka size düşük vadeli faiz oranlarını sunarak kredi almanızı kolaylaştıracaktır.

Eğer kredi almayı düşünüyorsanız bankalara başvuru yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmelisiniz. Findeks aracılığı ile kredi notunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Findeks İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.