İş Bankası Kredi Notu Sorgulama

İş Bankası Kredi Notu Öğrenme

İş Bankası’ndan kredi çekmek istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken İş Bankası kredi notu değerinizi öğrenmek olmalıdır. Sonrasında ise faiz oranları ile birlikte aylık olarak ne kadar ödeme yapacağınızı bilmeniz gerekir. Ulaşmak istediğiniz bilgi için ise İş Bankası kredi hesaplama sistemini kullanabilirsiniz.

İş Bankası kredi hesaplama işleminiz için 3 yol vardır;

  1. İlk olarak İş Bankası’nın resmi internet sitesi aracılığı ile kredi hesaplama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  2. İş Bankası telefon bankacılığı sistemini kullanarak istediğiniz saatte arayarak kredi hesaplama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  3. Bankaya giderek kredi hesaplama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İş bankası kredi notu sorgulama işleminiz için risk raporunuza ulaşmanız gerekmektedir. Risk raporunuz sayesinde aktif olan veya son 5 yıl içerisinde kapanmış olan kredilerinizin ödeme geçmişlerine ulaşma imkanı bulabilirsiniz. Risk raporunuzu aldığınızda kullanmış olduğunuz tüm kredilerin geçmiş dönem verileri üzerinden oluşturulan Findeks kredi notunuzu da öğrenmiş olursunuz.

Risk raporunuza ulaşmak için İş Bankası internet şubesini, bankamatiklerini, İşCep ve İş Bankası şubelerini kullanabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Notu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

İş Bankası kredi notu sorgulama işlemi internet şubeden yapılabilen bir işlemdir. İnternet şubeye erişim sağlamak adına yazının bitimindeki linke tıklayınız. Açılan sayfada sizden istenen bilgileri eksiksiz bir biçimde girerek internet şubesine ulaşınız.

4

Sol tarafta göreceğiniz menüden “Kredilerim” kısmını seçiyoruz. Sağ tarafa açılacak olan kısımdan “Kredi Risk Raporu” seçeneğini seçmelisiniz.

İkinci olarak ise açılacak olan ekranda raporun gönderilmesi için E-Mail adresinizi giriyorsunuz. Sizden İş Bankası kredi notu sorgulama işlemi için 7 TL gibi bir ücret istenecektir. Aşağıdaki resimde göreceğiniz gibi size ait olan hesaplar listelenecektir. İş Bankası kredi notu sorgulama işlemi için sizden istenen 7 TL gibi bir ücretin tahsil edilebilmesi için listeden ödeme yapacağınız hesabı seçiniz.

Eğer hesabınızda yeterli bir miktar tutar yoksa ek hesap limitinizin yanında kullan yazan kutucuğu seçerek İş Bankası kredi notu sorgulama işleminiz için gerekli olan ücreti ek hesabınızdan ödeme imkanı bulabilirsiniz. Kendi E-Mail adresinizi yazarak ücretin tahsil edileceği hesabı seçebilirsiniz.

Son olarak ise üstteki resimde gördüğünüz gibi bir onay ekranı karşınıza çıkacaktır. Gördüğünüz ekranda E-Mail adresiniz, çekilecek olan tutar bilgisi ile birlikte sizin onayınıza sunulacaktır. Eğer verdiğiniz bilgiler doğru ise işlemlerinizi tamamlamak için onayla butonuna basmanız gerekir. Kredi raporunuz hazırlanırken 3-4 dakika gibi bir süre beklerseniz sisteme verdiğiniz E-Mail adresinize kredi raporunuz gelecektir.

E-Mail adresinize baktığınızda ekli olarak bir dosya geldiğini göreceksiniz. Gelen dosyanın içerisinde Findeks kredi notunuzu ve kredi notunuza etki edecek olan kredili ürünlerinizi son 5 yıl içerisindeki ödeme dokümanlarınız ile birlikte görme imkanı bulacaksınız.

İş Bankası Kredi Notu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.