İş Bankası Kredi Notu Öğrenme

İş Bankası Kredi Notu Sorgulama

İş bankasından kredi almak istiyorsanız öncelikle İş Bankası kredi notu öğrenme işlemlerini gerçekleştirmelisiniz. Daha sonra ise kredi için belirlenen faiz oranları ile birlikte aylık olarak yapmanız gereken ödeme miktarını öğrenmeniz gerekir. Kredi notunuzu öğrenmek için risk raporundan yararlanabilirsiniz. Risk raporu sayesinde hala aktif olan veya son 5 yıl içerisinde kapatılmış olan kredilerinizi ödeme geçmişinizin detayları ile birlikte görebilirsiniz. Risk raporunuzu aldığınızda şu ana kadar kullanmış olduğunuz tüm bireysel kredili ürünlerinizin geçmiş dönemlerdeki verileri üzerinden kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

İş Bankası kredi notunuzu hesaplayabilmeniz için ilk olarak İş Bankası’nın resmi internet sitesini kullanabileceğinizi söyleyebiliriz. Ayrıca İş Bankası telefon bankacılığı sistemini kullanarak da kredi notu öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası kredi notu öğrenme işleminiz için risk raporunuzu almalısınız. Peki ya risk raporunuzu nasıl alacaksınız?

Risk raporunuzu İş Bankası internet şubesi, bankamatikleri, İşCep ve şubeleri aracılığıyla alabilirsiniz.

Risk raporunuza ulaşmak için:

İş Bankası internet şubesinden Kredilerim-Kredi Risk Raporu

İş Bankası bankamatiklerinden bilgi sorma-Kredi Risk Raporu

İşCep’ten Krediler-Kredi Risk Raporu

İş Bankası Kredi Notu Öğrenme Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi notu öğrenmek istiyorsanız İş Bankası internet şubesine giriş yapmanız gerekmektedir. İş Bankası internet şubesi için yazımızın bitiminde verdiğimiz linke tıklayınız. Açılacak olan sayfada müşteri numaranızı ya da T.C. kimlik numaranızı giriniz. Ardından şifre bilgilerini giriniz ve Giriş butonuna tıklayınız.

4

Sol tarafta görebileceğiniz menüden “Kredilerim” kısmına giriniz. Sağ tarafa bir ekran açılacaktır. Açılacak olan ekrandan “Kredi Risk Raporu” seçeneğini seçmeniz gerekir.

is-bank-kredi-notu-sorgulama

Daha sonra karşınıza bir ekran daha açılacaktır. O ekranda istediğimiz raporun gönderilebilmesi için E-Mail adresimizi girmemiz gerekmektedir. Sizden İş Bankası kredi notu öğrenme işlemi için 7 TL gibi bir ücret istenecektir. İstenen ücreti ödemeniz için de birkaç adım vardır. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi size ait olan hesaplar listesi vardır. İş Bankası kredi notu öğrenme işlemini gerçekleştirebilmeniz için istenen 7 TL’lik ücretin sizden tahsil edilebilmesi gerekir. Listeden size ait olan hesabı seçerseniz gereken ücreti ödeyebileceksiniz.

Hesabınızda yeterli olabilecek bir miktarda tutar yoksa ek hesap limitinizin yanında göreceğiniz kullan yazan kutucuğu seçerseniz İş Bankası kredi notu öğrenme işleminiz için ödemeniz gereken ücreti ek hesabınızdan ödeme imkanını bulabilirsiniz. Kendinize ait olan E-Mail adresinizi sisteme vererek ücretin tahsil edilebilmesi için hesabınızı seçebilirsiniz.

Son işlem olarak üstte gördüğünüz resimdeki gibi onay ekranını göreceksiniz. Gördüğünüz ekranda E-Mail adresiniz ve çekilmesini istediğiniz tutar bilgisi ile birlikte sizin onayınıza sunulacaktır. Eğer verdiğiniz bilgiler doğru ise ve onaylıyorsanız onayla butonuna basabilirsiniz. 3-4 dakika gibi bir süre sonunda sisteme verdiğiniz E-Mail adresinize sizin adınıza istediğiniz kredi raporunuz gelecektir.

E-Mail adresinize gelen ekli dosyanın içerisinde Findeks kredi notunuzu ve kredi notunuza etki edecek olan kredili ürünlerinizi son 5 yıldaki ödeme bilgileriniz ile birlikte göreceksiniz.

İş Bankası Kredi Notu Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.