İş Bankası EFT Ücreti

İş Bankası EFT Ücretleri

Günümüzde internet bankacılığı hizmeti oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Artık bankacılık işlemleriniz için şubelerde saatlerce sıra beklemenize gerek yoktur. Dilerseniz oldukça hızlı ve kolay bir şekilde bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığı hizmetini kullanarak işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

EFT ve havale gibi para transferi yapabileceğiniz bankacılık işlemleri vardır. EFT işlemi bankalar arası para transferi işlemidir. Havale işlemi ile sadece bankanın kendi şubeleri arasında para transferi yapabilirsiniz.

EFT ve havale işlemleri için bazı bankalar belirli ücret talep etmektedir. Fakat bu ücretler bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Günümüz bankalarına baktığımızda neredeyse hepsi bankacılık işlemlerinizi yani EFT ve havale işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için sizden belirli bir ücret ister, bu bankalardan birisi de İş Bankası’dır. İş Bankası EFT ücreti olarak sizden bir miktar para ister.

İş Bankası EFT Ücreti Ne Kadardır?

İş Bankası EFT işlemleri için müşterilerinden belirli bir miktar para talep etmektedir. İş Bankası cep mobilden yapacağınız EFT işlemlerinizi için sizden 3 TL talep etmektedir. İş Bankası havale işlemleriniz için ise sizden 1 TL isteyecektir.

İnternet bankacılığını kullanarak EFT yapacaksanız İş Bankası sizden en az 3.5 TL gibi bir miktar para kesecektir. İş Bankası EFT ücreti, eğer para transferi şubeden şubeye yapılıyorsa, yatırılan paranın % 5’i oranında bir masrafla belirlenir. Eğer bankamatik aracılığıyla EFT işleminizi yapıyorsanız İş Bankası EFT ücreti 5.50 TL olacaktır.

İnternet şubesinden ve hesaptan düzenli olarak yapılan EFT işlemleri için istenen ücret 3 TL’dir. İş Bankası EFT işlemlerinizi telefon bankacılığını kullanarak yapacaksanız İş Bankası EFT ücreti 3 TL olacaktır. İŞPAD EFT ile yapılan işlemlerde ise 2.5 TL gibi bir ücret istenecektir. İşcep ya da İşwap aracılığı ile yapmak istediğiniz EFT işlemlerinde sizden 2.5 TL istenecektir. Eğer İş Bankası çağrı merkezini kullanarak İş Bankası EFT işlemlerinizi gerçekleştirmek isterseniz sizden 20 TL gibi bir işlem ücreti tahsil edilecektir. İş Bankası EFT işlemleri arasında en pahalı olan işlem İş Bankası çağrı merkezi aracılığı ile yapılan işlemlerdir. Tüm bankalar için EFT işlemleri ücreti farklı olarak belirlenmiştir. Bankalar yapacağı işlemler için farklı masraflar yapmaktadır. Bu yüzden bankacılık işlemleri için bankalar farklı ücretler belirlemişlerdir.

İş Bankası EFT Ücreti İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.