İş Bankası EFT Sorgulama

İş Bankası Kredi Notu Öğrenme

Bankacılık işlemlerinin oldukça gelişmiş olduğu günümüzde, bankalarla olan işlemlerinizi gerçekleştirmeniz için banka şubelerinde saatlerce sıra beklemenize gerek yoktur. İnternet bankacılığı hizmeti sayesinde bankalarla olan işlemlerinizi oldukça kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığı hizmetinin yanında bazı bankaların sağladığı mobil uygulama ile bankacılık işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz. EFT ve havale işlemleri ile para transferlerinizi yapabilirsiniz.

EFT işlemi, para transferinizi farklı bankalar arasında yapmanızı sağlar. Havale işlemi ise para transferi işleminiz için sadece kendi banka şubeleri arasında para aktarımı yapabilmektedir. Bazı bankalar EFT ve havale işlemleri için ücret belirlemiştir. Her banka için işlem ücretleri değişmektedir. Genel olarak EFT işlemleri için sizden 1 TL ile 4 TL arasında bir işlem ücreti talep edilecektir. İstenen ücreti ödediğiniz zaman EFT işlemleriniz gerçekleşecektir. Bazı bankalar havale işlemleri için herhangi bir ücret talep etmezken bazı bankalar da havale ile para transferi yapmak için küçük bir miktar para talebinde bulunmaktadır.

Bankacılık işlemlerinizi internet üzerinden gerçekleştirebileceğiniz bankalardan biri de İş Bankası’dır. İş Bankası EFT sorgulama yapabilir ve istediğiniz işlemleri İş Bankası internet şubeleri aracılığı ile yapabilirsiniz.

İş Bankası EFT Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İş Bankası EFT sorgulama işlemini yapabilmeniz için İş Bankası’ndan yaptığınız EFT işlemi ile karşı tarafa yatırılmış olan paranın alıcıya ulaşmış olmaması gerekir. Yani para transferi tam anlamıyla gerçekleşmiş olmamalıdır. Bu durumda EFT işleminizi sorgulatabilirsiniz. EFT sorgulama yapabilmeniz için bankanız yani İş Bankası şubeleri ile iletişime geçmeniz gerekir. Banka yetkililerine hesap bilgilerinizi kontrol ettiriniz. İş Bankası EFT sorgulama işleminizi banka şubelerinden yapabildiğiniz gibi aynı zamanda İş Bankası telefon bankacılığı hizmetini kullanarak da yapabilirsiniz. İş Bankası telefon bankacılığı hizmetini kullanarak İş Bankası EFT sorgulama işleminizi oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

EFT işlemlerinizi yaptığınızda eğer resmi tatile denk geliyorsa işlemleriniz en yakın iş gününde işleme alınacaktır. Tatil günlerinde ya da bankanın belirlemiş olduğu EFT saatleri dışında yaptığınız EFT işlemleri değerlendirilemez. Bazı bankalar değerlendirdiğini söyler fakat aslında EFT işlemi için yatırmış olduğunuz para hesapta bekletilmektedir.

İş Bankası EFT Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.