ING Bank EFT Ücretleri

Banka işlemleri arasında para transferi işleminin önemli bir yeri vardır. Para transferi işlemi ile istediğiniz miktarda parayı istediğiniz bankanın hesabına kısa bir süre içinde aktarabilirsiniz. Para transferi işlemleri için bankanın çeşitli kanallarını kullanabilirsiniz. Dilerseniz bankanın şubesini ziyaret ederek para transferi işleminizi yapın, dilerseniz de bankanın ATM’lerini, internet bankacılığı hizmetini, telefon bankacılığı hizmetini kullanın. İstediğiniz banka kanalı ile para transferi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Para transferi işlemi için iki yöntem bulunmaktadır. Para transferi adına kullanabileceğiniz birinci yöntem, Elektronik Fon Transferi yani daha fazla kullanılan ve bilinen ismi ile EFT işlemidir. Para transferi adına kullanılan ikinci yöntem ise havale işlemidir. EFT ve havale işlemleri çok sık olarak karıştırılan iki bankacılık işlemidir. EFT ile havale arasındaki farklardan bahsedecek olursak, EFT işlemi farklı bankalar arasında para transferi işlemidir. Havale ise aynı bankanın farklı şubeleri arasında para transfer etmenizi sağlar. EFT işlemi için bankalar belirli bir ücret talep etmektedir. Havale işlemi için ise genel olarak herhangi bir ücret talep edilmez.

EFT işlemi havale işlemine göre daha fazla kullanılır. EFT işlemi ile yapacağınız para transferi için bankalar belirli bir ücret talep etmektedir. Fakat bankaların talep ettiği bu ücret sabit değildir. Her banka EFT ücretini kendisi belirler. Bankalar tarafından belirlenen EFT ücretleri bankalar arasında farklılık göstermektedir. Örneğin ING Bank EFT ücretleri, ING Bank tarafından belirlenir ve diğer bankaların EFT ücretlerinden farklıdır.

ING Bank EFT Ücretleri Ne Kadar?

ING Bank ile yapacağınız EFT işlemi için ING Bank’ın sizden talep edeceği ücretler bankanın hangi kanalını kullanarak EFT yaptığınıza bakılarak farklılık gösterir. ING Bank’ın mobil şubesi ve internet şubesi ile yapacağınız EFT işlemleri, şubeden veya ATM ile yapacağınız EFT işlemleri, telefon bankacılığı ile yapacağınız EFT işlem ücretleri farklılık göstermektedir.

ING Bank internet ve mobil şubeden yapacağınız ING Bank EFT ücretleri 3.50 TL olarak belirlenmiştir. 16.00 ile 17.15 arasında yapacağınız EFT işlemleri geç EFT olarak adlandırılır ve geç EFT ücreti de 6.00 TL’dir.

ING Bank şubesi ile yapacağınız ING Bank EFT ücretleri 39 TL ile 349 TL arasında değişmektedir. % 0.5 gibi bir oran söz konusudur. Minimum ING Bank EFT ücretleri 39 TL’dir. Bu demek oluyor ki 100 TL EFT yapmak isteseniz de ödemeniz gereken ING Bank EFT ücretleri 39 TL olacaktır. Geç EFT saatlerinde yapılan işlemler için ise minimum olarak 47.25 TL ödemeniz gerekecektir.

ING Bank telefon bankacılığı ile yapacağınız EFT işlem ücretleri 15 TL ile 50 TL arasında değişmektedir. % 0.4 gibi bir oran vardır. Minimum ING Bank EFT ücretleri 15 TL’dir. Geç EFT işlem ücretleri ise minimum 25 TL’dir.

ING Bank ATM’den yapacağınız EFT ücretleri ATM’den sadece kayıtlı EFT yapabilirsiniz. Kayıtlı EFT işlemi için ise 5 TL talep edilir. Geç EFT saatleri yani 16.00-17.15 arasında yapılan EFT işlemleri için 6 TL ödemeniz gerekir. Kayıtlı EFT işlemi yapabilmeniz için internet ya da telefon bankacılığından EFT işleminizi tanımlamalısınız.

ING Bank EFT ücretleri bu şekilde belirlenmiştir. Sizin de gözlemlediğiniz gibi internet bankacılığı ve mobil şube ile yapılan EFT işlemleri daha uygun bir fiyat ile yapılmaktadır. Şubeden EFT yapmak ise daha masraflı olacaktır.

ING Bank EFT Ücretleri İçin TIKLAYINIZ!

ING Bank EFT Saatleri

Günümüzde bankalar sayesinde birçok işlemimizi kolaylıkla halledebiliriz. Türkiye’nin önde gelen bankalarından olan ING Bank müşterileri için birçok finansal ürün ve hizmet sunmaktadır. ING Bank hizmetlerinden biri olan ING Bank EFT saatlerinin yanında, bireysel bankacılık, özel bankacılık, KOBİ bankacılığı gibi hizmetleri de mevcuttur.

EFT Nedir?

Bankacılık sektöründe en çok yapılan işlemler arasında para transferi yer almaktadır. Para transferi iki şekilde gerçekleşiyor. Birincisi, EFT, yani Elektronik Fon Transferi işlemi ve ikincisi ise havaledir. EFT, Türk Lirası cinsinden çalıştığınız banka hesabınızdan, başka bankalara yapmış olduğunuz para transferine denir.

EFT’yi, çalıştığınız bankanın hesabından yapabilme imkanına sahip olduğunuz gibi, banka hesabınız yoksa da yapabilirsiniz. Kredi kartından, müşteri numarasına, IBAN’a, ya da isme EFT yapabilirsiniz.

ING Bank EFT saatleri konusunda yer alan EFT işlemini internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. İsterseniz uyguladığınız EFT işlemini kaydedin ve yapacağınız bir sonraki EFT işleminizi ING Bank EFT saatleri içerisinde daha hızlı ve kolayca gerçekleştirin. Eğer isterseniz düzenli EFT talimatını bankalarınıza vererek, ING Bank EFT saatleri içerisinde yer alan EFT işleminizi daha hızlı bir şeklide gerçekleştirin.

EFT işleminizi,

  • ING Bank internet bankacılığı ya da cep telefonunuza bankanın uygulamasını indirerek,
  • ING Bank telefon bankacılığı aracılığıyla,
  • ING Bank şubelerinden ya da  ATM’lerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Havale Nedir?

ING Bank EFT saatleri aşamasında yer alan EFT işlemi havale işlemi ile çok karıştırılmaktadır. İkisi de işlem olarak aynıdır ama birbirlerinden ayırt edilen bir farkı vardır. ING Bank EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT, Türk lirası cinsinden kendi bankanız üzerinden başka bankalardaki farklı bir hesaba yapmış olduğunuz para transferidir.

Havale ise, para birimi fark etmeksizin aynı bankadaki farklı bir şubede yer alan hesaba yapmış olduğunuz para transferidir.

EFT’de olduğu gibi, havalede de bankanızın herhangi bir şubesine gitmenize gerek yoktur. İnternet bankacılığı aracılığıyla, para transferi işleminizi internetin olduğu her yerde gerçekleştirebilirsiniz. Para yatırma işlemini yapacağınız alıcının kendi bankanızda hesabı olmasına gerek yoktur. Eğer çalıştığınız bankada hesabı yoksa, para transferini çalıştığınız bankanın istediğiniz herhangi bir şubesine yapabilirsiniz.

Para transferini gerçekleştireceğiniz kişinin müşteri numarasını ya da IBAN numarasını bilmemiz gerekmektedir. İsterseniz EFT işleminde olduğu gibi, yapmış olduğunuz işlemi kaydedebilirsiniz ve daha sonraki yapacağınız para transferini daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz çalıştığınız bankaya düzenli havale talimatı verebilirsiniz, böylece bir sonraki para transferi işleminizi daha kolay bir şekilde gerçekleşecektir.

Havale işlemi,

  • ING Bank internet bankacılığı aracılığıyla ve ING Bank işlemlerinizi yapabileceğiniz mobil uygulamasıyla aracılığıyla,
  • ING Bank telefon bankacılığı aracılığıyla,
  • ING Bank şubelerinden ya da ATM’lerinden gerçekleştirebilirsiniz.

ING Bank EFT Saatleri Ne Zaman?

ING Bank EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işleminizde, eğer ING Bank hesabınızdan, başka bir banka hesabına sahip bir kişi için para transferi işlemi yapacaksanız, ING Bank EFT saatleri içerisinde yapmanız gerekmektedir. Başka bir banka hesabına göndermiş olduğunuz para transferi ING Bank EFT saatleri içerisinde yaparsanız, bu işlem anında gerçekleşir ve gönderdiğiniz banka hesabına hemen yatırılır.

Eğer başka bir banka hesabına para transferi işlemini ING Bank EFT saatleri dışında başka bir saatte gerçekleştirirseniz, para transferi işleminiz bir sonraki güne ait olan iş günü saatinden sonra yani 10.30’dan sonra gerçekleşir ve başka banka hesabına sahip olan kişinin hesabına aktarılır. Böylece işleminiz biraz gecikmeli de olsa gerçekleşmiş olur. ING Bank EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işlemini gerçekleştirirken, ING Bank EFT saatlerine uymanız ve bu saat aralığını kaçırmamanız gerekmektedir . Aksi bir durumda para transferi işleminizle ilgili sorunlar çıkabilir.

ING Bank EFT saatleri içerisinde yapılabilen EFT işleminizi sabah 08.30 ile akşam saat 17.00’ye kadar gerçekleştirebilirsiniz. Para transferi işleminizin aynı gün içerisinde gerçekleşebilmesi için ING Bank EFT saatleri aralığında yapmalısınız. ING Bank EFT saatleri içerisinde yapmak istediğiniz EFT işlemlerini EFT saatleri arasında gerçekleştirdiğinizde işleminiz çok kısa bir süre içerisinde tamamlanacaktır. Eğer EFT işleminizi, EFT saatleri dışında yaparsanız, bir sonraki günün mesai saati başlangıcı ya da mesai saatleri içerisinde, farklı bir bankanın hesabına aktarılır.

ING Bank EFT Ücretleri Ne Kadar?

ING Bank EFT işlemini gerçekleştirmek için her bankanın belirlediği farklı bir hizmet ücreti vardır. ING Bank EFT işlemleri; telefon bankacılığı, internet bankacılığı, internet şubesinden, bankanın herhangi bir şubesinden, mobil bankacılık ve ATM’lerden olmak üzere 4 farklı şekilde gerçekleştirilebilinir. ING Bank’tan 4 farklı seçenekle gerçekleştirebileceğiniz EFT işlemini için farklı hizmet bedeli talep etmektedir.

EFT işlemi için, ING Bank şubelerinden herhangi birini kullandığınızda kasadan yapılan para transferi için en az 39 TL ve en fazla 349 TL arasında bir hizmet ücreti alınmaktadır. ING Bank hesabından gerçekleştirilecek olan EFT ücreti için 45 TL ile 340 TL arasında bir ücret talep edilmektedir. Eğer EFT işleminizi internet bankacılığı üzerinden yapmak isterseniz 3 TL gibi bir hizmet bedeli talep edilir. ING Bank EFT işleminizi internet bankacılığı aracılığıyla saat 16.00-17.15 arasında gerçekleştirirseniz 6 TL geç EFT ücreti talep edilir. ING Bank EFT işleminizi telefon bankacılığı ile gerçekleştirirseniz, 15 TL ve 50 TL arasında bir ücretlendirme olup, ATM’ler ile yapılan EFT işlemlerinde 5 TL gibi bir hizmet bedeli istenilir.

Aynı durum havale işlemi için de geçerlidir. ING Bank havale işlemini ise mobil bankacılıktan, telefon bankacılığından, ATM’den, ING Bank şubelerinden olmak üzere 4 farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. ING Bank bu farklı işlem seçeneklerinin her birinden, farklı miktarlarda hizmet ücreti talep etmektedir.

ING Bank EFT saatleri hizmetinde yer alan EFT işlemi için her bankanın belirlediğini farklı miktarlarda günlük işlem limiti vardır. ING Bank’ın EFT işlemi için belirlediği miktar, günlük limiti 100.000 TL’dir.