ICBC EFT Ücretleri

ICBC EFT Saatleri

Bankalar para transferi işleminizi kolaylaştırmak adına size çeşitli yöntemler sunmaktadır. Para transferi işleminiz için bankaların çeşitli kanallarını kullanabilirsiniz.

Para transferinizi yapmak için bankaların şubelerini ziyaret edebileceğiniz gibi banka ATM’lerini de kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bankaların internet şubelerini kullanarak, telefon bankacılığı hizmetini kullanarak para transferi işleminizi yapabilirsiniz. Bazı bankaların mobil uygulama desteği ile de para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Para transferi adına kullanabileceğiniz iki yöntem bulunmaktadır. İlk olarak Elektronik Fon Transferi yani çok daha fazla kullanılan ve bilinen ismi ile EFT işleminden bahsedelim. EFT işlemi ile farklı bankalar arasında para transferi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. EFT işlemi için belirlenen bazı saat aralıkları vardır. EFT işlemi yapmak istiyorsanız bankanın belirlemiş olduğu saatler arasında EFT işleminizi yapmalısınız. Aynı zamanda EFT işlemi için belirlenen ücretler vardır. EFT işlemi için gereken ücretleri de bankalar belirler.

Havale işleminden bahsedecek olursak, havale işlemi aynı bankanın farklı şubeleri arasında yapılan para transferi işlemidir. Havale işlemi ile paranızı bankanızın farklı şubelerine transfer edebilirsiniz. Havale işlemi için genel olarak bankalar herhangi bir ücret talep etmezler. Havale işlemi, EFT işlemine göre daha az kullanılmaktadır.

EFT işlemi için bankaların belirli bir miktar para talep ettiğinden bahsettik. Bankalar EFT işlemi için gereken ücreti kendileri belirlemektedir. Herhangi bir sabit EFT ücreti bulunmamaktadır. EFT işlemi için gereken ücret bankanın EFT işlemi için yapacağı masraflara göre değişmektedir. Dolayısı ile bankanın hangi kanalını kullanarak EFT yaptığınız ödemeniz gereken EFT işlem ücretini belirleme konusunda oldukça önemli olacaktır.

Her bankanın EFT işlem ücreti farklıdır. Örneğin ICBC EFT ücretlerini   ICBC Bankası, yaptığı EFT masraflarına göre belirlemektedir.

ICBC EFT Ücretleri Ne Kadardır?

ICBC EFT ücretleri, her bankada olduğu gibi EFT işleminin yapıldığı kanala göre farklılık göstermektedir. Her banka kanalı için ödemeniz gerekecek EFT ücreti farklı olacaktır.

ICBC EFT ücretleri şöyledir;

  • Eğer bankanın şubesini ziyaret ederek EFT işleminizi yapmak isterseniz ödemeniz gereken ICBC EFT ücretleri 55 TL olacaktır. Kasadan gerçekleştirdiğiniz işlem için de hesaptan yapacağınız EFT işlemi için de aynı ücreti ödersiniz. Eğer EFT işleminizi isme yaparsanız ICBC bankasının sizden talep ettiği ICBC EFT ücretleri 164 TL gibi bir ücret olacaktır.
  • ICBC Bankası internet şubesini kullanarak EFT işleminizi yaparsanız, ICBC Bankası’nın sizden talep ettiği ICBC EFT ücretleri 2,74 TL olacaktır.

ICBC Bankası’nın EFT işlemi için talep ettiği EFT masraf ücretleri bu şekildedir. İstediğiniz banka kanalını kullanarak para transferi işleminizi yani EFT işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sizin de gözlemlediğiniz gibi EFT işleminiz için ödemeniz gereken miktar en fazla bankanın şubesinden yapacağınız EFT işlemi için olacaktır. Fakat internet bankacılığı ile EFT işleminizi yaparsanız daha az EFT masraf ücreti ödersiniz. İstediğiniz banka şubesi ile EFT işleminizi yapabilirsiniz.

ICBC EFT Ücretleri İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.