HSBC Bank EFT Ücretleri

HSBC Bank EFT saatleri

Para transferi işlemi günümüzde oldukça önemli bir işlemdir. Para transferi işlemleriniz için bankanın şubesini ziyaret etmenize gerek yoktur. Bankanın çeşitli kanallarını kullanarak para transferi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın ATM’lerini kullanabileceğiniz gibi telefon bankacılığı hizmetini, internet bankacılığını, mobil uygulama desteğini de kullanabilirsiniz. Para transferi işlemi için başvurabileceğiniz iki yöntem bulunmaktadır. İlk olarak para transferi işlemi için Elektronik Fon Transferi yani daha fazla kullanılan ve bilinen ismi ile EFT işlemi, ikinci olarak ise havale işlemi kullanılabilir. EFT işlemi ile havale işlemi çok fazla karıştırılan iki bankacılık işlemidir. EFT işlemi ile havale işlemi arasındaki farklardan bahsedecek olursak EFT farklı bankalar arasında para transferini sağlar. Havale ise aynı bankanın farklı şubeleri arasında para transferi işlemini gerçekleştirmenizi sağlar. EFT işlemi için bankalar belirli bir ücret talep etmektedir. Havale işlemi için ise bankalar genel olarak herhangi bir ücret talep etmezler.

EFT işlemi için bankaların talep ettiği ücret sabit değildir. EFT işlem ücreti bankalar arasında farklılık göstermektedir. Her banka EFT ücretini kendisi belirler. Örneğin HSBC Bank EFT ücretleri, HSBC Bank tarafından belirlenmektedir.

HSBC Bank EFT Ücretleri Nasıldır?

HSBC Bank EFT ücretleri bankanın hangi kanalını kullanarak EFT işleminizi yaptığınıza göre değişmektedir. Her bankacılık kanalı için EFT ücreti farklıdır. Farklı banka kanalları ve HSBC Bank EFT ücretleri şöyle olacaktır;

  • Eğer HSBC Bank şubelerini ziyaret ederek EFT işleminizi yaparsanız 42 TL ile 375 TL arasında HSBC Bank EFT ücretleri ödersiniz. Minimum 42 TL ve maksimum olarak da 375 TL EFT ücreti ödemeniz gerekir. Bu demek oluyor ki 10 TL bile EFT yapmak isteseniz ödemeniz gereken EFT ücreti 42 TL olacaktır. Şubeden yapacağınız EFT ücretiniz için % 0.05 gibi bir oran söz konusudur.
  • HSBC telefon bankacılığı hizmetini kullanarak yapacağınız EFT işlemi için % 0.04 gibi bir oran vardır. Minimum 20 TL ve maksimum 50 TL olarak HSBC Bank EFT ücretleri ödemeniz gerekecektir.
  • HSBC internet şubesini kullanarak yapacağınız EFT işlemleriniz için 3.50 TL gibi bir sabit ücret ödemeniz gerekir.
  • HSBC mobil şubesini kullanarak EFT işleminizi yaparsanız herhangi bir EFT masraf ücreti ödemenize gerek yoktur. HSBC Bank mobil şubesi ile yapılan EFT işlemleri için HSBC Bank EFT ücretleri talep etmez.

Sizin de farkettiğiniz gibi EFT işlemleriniz için en masraflı kanallar şubeden EFT yapmak ve telefon bankacılığı hizmetini kullanarak EFT yapmaktır. EFT işleminiz için en masrafsız kanallar ise bankanın internet şubesini ve mobil uygulama desteğini kullanmak olacaktır. EFT işleminiz için hem kolay hem de hızlı bir şekilde işleminizi gerçekleştirmenizi sağlayan internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Ayrıca mobil şube yardımı ile EFT yapmak size hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlayacaktır. Çünkü HSBC Bank mobil şubesi ile yapılan EFT işlemleri için herhangi bir ücret talep etmemektedir.

HSBC Bank EFT Ücretleri İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.