İş Bankası EFT Ücreti

Günümüzde internet bankacılığı hizmeti oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Artık bankacılık işlemleriniz için şubelerde saatlerce sıra beklemenize gerek yoktur. Dilerseniz oldukça hızlı ve kolay bir şekilde bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığı hizmetini kullanarak işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

EFT ve havale gibi para transferi yapabileceğiniz bankacılık işlemleri vardır. EFT işlemi bankalar arası para transferi işlemidir. Havale işlemi ile sadece bankanın kendi şubeleri arasında para transferi yapabilirsiniz.

EFT ve havale işlemleri için bazı bankalar belirli ücret talep etmektedir. Fakat bu ücretler bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Günümüz bankalarına baktığımızda neredeyse hepsi bankacılık işlemlerinizi yani EFT ve havale işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için sizden belirli bir ücret ister, bu bankalardan birisi de İş Bankası’dır. İş Bankası EFT ücreti olarak sizden bir miktar para ister.

İş Bankası EFT Ücreti Ne Kadardır?

İş Bankası EFT işlemleri için müşterilerinden belirli bir miktar para talep etmektedir. İş Bankası cep mobilden yapacağınız EFT işlemlerinizi için sizden 3 TL talep etmektedir. İş Bankası havale işlemleriniz için ise sizden 1 TL isteyecektir.

İnternet bankacılığını kullanarak EFT yapacaksanız İş Bankası sizden en az 3.5 TL gibi bir miktar para kesecektir. İş Bankası EFT ücreti, eğer para transferi şubeden şubeye yapılıyorsa, yatırılan paranın % 5’i oranında bir masrafla belirlenir. Eğer bankamatik aracılığıyla EFT işleminizi yapıyorsanız İş Bankası EFT ücreti 5.50 TL olacaktır.

İnternet şubesinden ve hesaptan düzenli olarak yapılan EFT işlemleri için istenen ücret 3 TL’dir. İş Bankası EFT işlemlerinizi telefon bankacılığını kullanarak yapacaksanız İş Bankası EFT ücreti 3 TL olacaktır. İŞPAD EFT ile yapılan işlemlerde ise 2.5 TL gibi bir ücret istenecektir. İşcep ya da İşwap aracılığı ile yapmak istediğiniz EFT işlemlerinde sizden 2.5 TL istenecektir. Eğer İş Bankası çağrı merkezini kullanarak İş Bankası EFT işlemlerinizi gerçekleştirmek isterseniz sizden 20 TL gibi bir işlem ücreti tahsil edilecektir. İş Bankası EFT işlemleri arasında en pahalı olan işlem İş Bankası çağrı merkezi aracılığı ile yapılan işlemlerdir. Tüm bankalar için EFT işlemleri ücreti farklı olarak belirlenmiştir. Bankalar yapacağı işlemler için farklı masraflar yapmaktadır. Bu yüzden bankacılık işlemleri için bankalar farklı ücretler belirlemişlerdir.

İş Bankası EFT Ücreti İçin TIKLAYINIZ!

Findeks Paketleri

Kredi notu bankalarla olan ilişkilerinizi belirleyen güncel bir nottur. Kredi notu bankalar için oldukça önemlidir. Kredi almak istediğiniz zaman bankalara başvuru yaptığınızda bankalar sizin kredi notunuza bakacaktır. Bu yüzden kredi notunuz önemli olacaktır. Kredi notunuzu belirleyen unsurlardan biri de daha önceden almış olduğunuz kredi veya kredi kartı ödemelerinizi düzenli olarak yapıp yapmadığınızdır. Ayrıca kredi notunuzun hesaplanmasında etkili olan başka unsurlar da vardır. Örneğin yaşınız, mesleğiniz, eğitim durumunuz, mal varlığınız, konut sayınız gibi unsurlar da kredi notunuzun hesaplanmasında önemli olacaktır.

Kredi notunuzu öğrenmek istediğinizde başvurabileceğiniz bir sistem vardır. Kredi Kayıt Bürosu yani KKB ve 9 banka aracılığı ile kurulmuş olan Findeks sistemi sayesinde kredi notunuzu öğrenme imkanı bulabilirsiniz. Findeks sizin için kredi notu sorgulama yapacağı zaman ilk defaya mahsus olmak üzere herhangi bir ücret talep etmemektedir. Fakat daha sonrası için kredi notunuzu sorgulamak, risk raporunuza ulaşmak, ayrıntılı bilgi almak için Findeksi kullandığınızda sizden belirli bir miktar ücret talep edilecektir. Sürekli olarak Findeksi kullanarak kredi notu sorgulama yapacağınız zaman size uygun Findeks paketleri oluşturulmuştur. Findeks paketlerinden uygun olanını seçerek daha uygun bir miktara Findeks’in sunduğu imkanlardan yararlanabilirsiniz.

Findeks Paketleri Nelerdir?

Klasik Paket: Bu paket ile kredi risk raporunuza aylık olarak erişme imkanı bulabilirsiniz. Findeks’in klasik paketinin ücreti aylık 4,5 TL’dir.

Takipçi Paket: Tüm kredi bilgilerinize, notlarınıza, raporlarınıza yıllık olarak 54 TL karşılığında 12 ay boyunca sahip olabilirsiniz.

Not Danışmanlığı Paketi: Bu paket ile kredi notunuzun olumlu bir yönde çevrilmesi için atılması gereken adımları öğrenebilirsiniz. Paket ücreti yıllık 60 TL’dir.

Gold Takipçi Paketi: Bu pakette, hem klasik pakette hem de takipçi pakette belirtilen tüm özellikler toplanmıştır. Gold Takipçi Paketi aylık 7 TL’ye hizmet vermektedir.

Gold Danışmanlık Paketi: Hem klasik hem de danışmanlık paketlerinin özelliklerinin tek pakette buluşmuş halidir. Sizden aylık 7 TL gibi bir ücret talep edecektir.

Premium Paket: Bu paket içinde hiçbir sınırlama yoktur. Findeks üzerinden yapacağınız her işlemi içerir. Aylık ücreti 11 TL’dir.

Bahsettiğimiz Findeks paketlerini kullanarak kredi notunuzu öğrenmek için daha uygun fiyatlar ödemiş olursunuz.

Paketler için daha ayrıntılı bilgiye ve paketlere sahip olmak için Findeks2i ziyaret edebilirsiniz.

Findeks İçin TIKLAYINIZ!