Gece EFT Yapılır Mı?

Kredi notu kaç olmalı

Elektronik Fon Transferi yani çok bilinen ismiyle EFT işlemi günümüz bankacılığı için oldukça önemlidir. EFT işlemi ile para transferi yapabilirsiniz. EFT işlemi farklı bankalar arasında gerçekleşmektedir. EFT işlemi için bankalar genel olarak bir ücret talep etmektedir. Her bankanın EFT işlemi için talep ettiği ücret farklıdır. Para transferi adına yapabileceğiniz bir diğer işlem ise havale işlemidir. Havale ile para transferi aynı bankanın farklı şubeleri arasında gerçekleşmektedir. Genel olarak bankalar havale işlemi için herhangi bir ücret talep etmezler.

EFT işlemleri ile ilgili genel olarak sorulan bazı sorular vardır. Özellikle EFT saatleri ile ilgili çok fazla soru sorulmaktadır. Örneğin gece EFT yapılır mı sorusu çok fazla sorulur. Gece EFT yapılır mı sorusunun cevabına gelecek olursak, gece EFT yapılmaz. Çünkü bankaların EFT işlemi için belirlemiş olduğu bir saat aralığı vardır. Eğer bankanın EFT saatleri arasında EFT yapmazsanız sonrasında yapacağınız işlemler gerçekleşmez. Her bankanın EFT saatleri farklıdır. Fakat genel olarak EFT saatleri 9.00 ile 17.00 arasında olmaktadır. EFT saatlerinden sonra yapacağınız işlemler bir diğer günün EFT saatleri başlayınca değerlendirilir.

Haftasonu EFT Yapılır Mı?

Müşteriler tarafından çok fazla merak edilen konulardan biri de haftasonu EFT yapılma konusudur. Haftasonu EFT yapılmaz. Çünkü bankalar haftasonu çalışmaz ve EFT saatleri dışında EFT yapılmaz. EFT saatleri ise bankalar tarafından belirlenmiştir. EFT saatleri dışında yapacağınız EFT işlemleri o an için banka tarafından kabul edilse bile gerçekleşemez. İşleminiz en yakın EFT saatlerinde gerçekleşebilir. Aynı şekilde haftasonu yapacağınız EFT de o an gerçekleşemez. Eğer Cuma günü EFT saatlerinden sonra EFT yapmak isterseniz işleminiz en yakın iş günü olan Pazartesi günü işleme alınacaktır. Paranız Pazartesi gününe kadar hesapta bekletilecektir. Eğer EFT gerçekleştirebileceğiniz günlerde yani haftaiçi bir gün ve EFT saatleri arasında EFT yapmak isterseniz işleminiz 5-10 dakika gibi kısa bir sürede yapılacaktır. Fakat bankada herhangi bir yoğunluk varsa işleminiz 30 dakika ile 3 saat arasında gerçekleşecektir.

EFT yapmadan önce kendi bankanızın EFT saatlerini öğrenmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Ayrıca sadece kendi bankanızın EFT saatlerini değil EFT yapmak istediğiniz bankanın da EFT saatlerini öğrenmeniz gerekecektir.

EFT İşlemleri Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.