Garanti Bankası EFT Ücretleri

Para transferi işlemi bankacılık alanında oldukça önemli bir işlemdir. Son zamanlarda çok sık kullanılan bir işlem olan para transferi işlemi bankanın çeşitli kanalları kullanılarak yapılabilir. Para transferi için bankanın şubelerini ziyaret edebileceğiniz gibi banka ATM’lerini, bankanın internet şubesini, telefon bankacılığı hizmetini, bankanın mobil uygulamasını kullanabilirsiniz.

Para transferi adına iki yöntem bulunmaktadır. Para transferi yöntemlerinden birincisi Elektronik Fon Transferi yani daha fazla kullanılan ve bilinen ismi ile EFT, ikincisi ise havale işlemidir. Para transferinizi EFT ve havale yöntemleri ile yapabilirsiniz. EFT ile havale yöntemleri çok sık olarak karıştırılmaktadır. EFT ile havale arasındaki farklardan bahsedecek olursak, EFT işlemi farklı bankalar arasında yapılmaktadır. Farklı bankalar arasında para transferi işlemi yapmak isterseniz EFT ile yapabilirsiniz. Havale işlemi ise aynı bankanın farklı şubeleri arasında yapılmaktadır. EFT işlemi için bankalar bir ücret belirlemektedir. EFT ücreti her banka için farklıdır. Havale işlemi için ise bankalar herhangi bir ücret talep etmezler.

EFT işlemi için bankaların talep ettiği ücret bankalara göre değiştiği gibi bankanın hangi kanalı ile EFT işlemini yaptığınıza göre de değişmektedir. Örneğin Garanti Bankası EFT ücretleri her bankacılık kanalında farklılık göstermektedir.

Garanti Bankası EFT Ücretleri Nasıldır?

Garanti Bankası EFT ücretleri eğer EFT işleminizi şubeden yapıyorsanız, 40.00 TL ile 250.00 TL arasındadır. Minimum Garanti Bankası EFT ücretleri 40.00 TL’dir. Maksimum Garanti Bankası EFT ücretleri ise 250.00 TL’dir. Garanti Bankası EFT ücretleri için % 0,04 gibi bir oran söz konusudur. Yani 100 TL gönderecekseniz EFT ücretiniz 4 TL olacaktır. 1000 TL gönderecekseniz de EFT ücretiniz 40 TL olacaktır. 10.000 TL gönderirseniz EFT ücretiniz 50 TL olacaktır.

Garanti Bankası ATM’leri ile EFT yapacaksanız Garanti Bankası EFT ücretleriniz 5.50 TL olarak sabittir. Fakat saat 16.00’dan sonra yapacağınız EFT işlemleri geç EFT olarak adlandırıldığı için 7.00 TL olarak ücretlendirilir.

Eğer Garanti Bankası internet şubesini kullanarak EFT yaparsanız Garanti Bankası EFT ücretleriniz 3.50 TL olacaktır. 16.00’dan sonra vereceğiniz talimatlar geç EFT olarak adlandırılacağı için geç EFT ücreti olarak sizden 6.00 TL gibi bir EFT ücreti alınacaktır.

Garanti Bankası igaranti, cep şubesi vb cepten EFT ücretlerinden bahsedecek olursak;

  • igaranti EFT ücreti: 2.50 TL, geç EFT ücreti 5.00 TL’dir.
  • Cepbank EFT ücreti: 2.75 TL’dir. Cepbank geç EFT ücreti ise 5.00 TL’dir.
  • Cep şubesi EFT ücreti 2.50 TL’dir. Cep şubesi geç EFT ücreti ise 6.00 TL’dir.

Sizin de tespit edebileceğiniz gibi internet üzerinden yapacağınız EFT işlemleri bankanın şubesini ve ATM’lerini kullanarak yapacağınız EFT işlemine göre daha ekonomiktir. Bizim size tavsiyemiz EFT işleminizi internet üzerinden yapmak olacaktır. İnternet üzerinden yapacağınız EFT işlemi size hem paranızdan hem de zamanınızdan tasarruf yapmanızı sağlayacaktır. Daha hızlı ve daha kolay ve de daha ucuz bir şekilde EFT işleminizi bankanızın internet şubesi aracılığı ile yapabilirsiniz.

Garanti Bankası EFT Ücretleri İçin TIKLAYINIZ!

Garanti Bankası EFT Saatleri

Bankacılık işlemleri arasında önemi büyük olan işlemlerden birisi de para transferidir. Para transferi işleminizi gerçekleştirmek için bankaların çeşitli kanallarını kullanabilirsiniz. Gelişen teknoloji ile bankaların şubelerini ziyaret etmenize gerek yoktur. Bankaların ATM’lerini, telefon bankacılığı hizmetini, internet bankacılığı hizmetini ve bazı bankalar için mobil uygulama desteğini kullanabilirsiniz.

Para transferi işleminiz için iki yöntem vardır. İlk olarak para transferi için Elektronik Fon Transferi yani EFT işlemi yapabilirsiniz. İkinci olarak ise havale işlemi yapabilirsiniz. EFT ile havale işlemleri çok sık olarak karıştırılmaktadır. EFT ile havale arasındaki farklardan bahsedecek olursak, EFT işlemi farklı bankalar arasında gerçekleşir. EFT işlemi ile farklı bankalar arasında para transferi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Havale işlemi ile ise aynı bankanın farklı şubeleri arasında para transferi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. EFT işlemi için bankalar 1 TL ile 4 TL arasında bir ücret talep etmektedir. Havale işlemi için ise bankalar herhangi bir ücret talep etmemektedir.

EFT işleminizi gerçekleştirebilmeniz için bankalar saat aralığı belirlemiştir. Bankaların belirlemiş olduğu saatler dışında EFT işleminizi gerçekleştiremezsiniz. Genel olarak bankaların EFT saatleri sabah 09.00 ile başlar ve akşam 18.00’de son bulur. Fakat her banka için EFT saati farklılık gösterebilir. Bankalar EFT saatlerini kendileri belirlemektedir. EFT yapmak istediğiniz zaman öncelikle bankanın EFT saatini öğrenmeniz gerekecektir. Örneğin Garanti Bankası aracılığı ile EFT yapacaksanız öncelikle Garanti Bankası EFT saatlerini öğrenmelisiniz.

Garanti Bankası EFT Saatleri Nasıldır?

Garanti Bankası EFT saatleri sabah 09.00 ile başlayarak akşam 17.15 ile son bulmaktadır. Garanti Bankası EFT saatleri içerisinde EFT yaparsanız EFT işleminiz 5 ile 10 dakika arasında gerçekleşecektir. EFT işleminiz için Garanti Bankası şubelerini ziyaret edebileceğiniz gibi Garanti Bankası telefon bankacılığı hizmetini, internet bankacılığı hizmetini, mobil uygulama desteğini ve banka ATM’lerini kullanabilirsiniz. Garanti Bankası EFT işleminizi gerçekleştirebilmeniz için sadece sizin bankanızın değil para transferi yapacağınız bankanın da EFT saatlerini öğrenmeniz gerekir. Eğer iki banka için de EFT saatleri uyumlu ise EFT işleminizi sorunsuz bir şekilde ve kısa bir sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası EFT saatleri dışında EFT yaparsanız işleminiz hemen gerçekleşmeyecektir. En yakın Garanti Bankası EFT saatlerinde işleminiz gerçekleşecektir. Örneğin, eğer EFT saati 17.00 ile bitiyor ise ve siz 18.00’de EFT yaparsanız EFT işleminiz hemen gerçekleşmeyecek diğer günün ilk Garanti Bankası EFT saatlerinde gerçekleşecektir. Eğer hafta içi bir günse EFT işleminiz EFT saatleri içinde gerçekleşir, fakat hafta sonu bir günde EFT yapmak isterseniz işleminiz hemen gerçekleşmeyecek. Pazartesi günü Garanti Bankası EFT saatlerinin başlamasıyla birlikte gerçekleşecektir. Örneğin Cuma günü EFT saatlerinden sonra EFT yaptınız, işleminiz Pazartesi günü ilk EFT saatiyle birlikte gerçekleşecektir. Cumartesi ve Pazar günleri yaptığınız EFT işlemleri için de aynı durum geçerlidir. EFT saatleri ve günleri içerisinde yapmadığınız işleminiz için ilk EFT gününü ve saatini beklemeniz gerekecektir.

Garanti Bankası EFT İçin TIKLAYINIZ!

Garanti Bankası Kredi Notu Sorgulama

Kredi almak için bankalara başvurduğunuzda banka size kredi verip vermeme konusunda karar vermek adına bazı kriterler oluşturmuştur. Banka sizin geçmiş yıllardaki kredi başvurularınıza ve ödeme düzeninize bakarak sizin için bir kredi notu oluşturmuştur. Kredi notunuz hesaplanırken birçok özelliğe dikkat edilmektedir. Örneğin: yaşınız, mesleğiniz, eğitim durumunuz, sahip olduğunuz mal varlığı, taşıt ve konut sayınız, başvuru yaptığınız krediler, başvuru sonuçlarınız kredi notunuzun hesaplanmasında önemli olabilecek etkenlerdir.

Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa banka size kredi verme konusunda o kadar rahat olacaktır. Kredi notunuz düşük olduğunda banka tarafından size riskli grup gözüyle bakılacaktır. Riskli gruba girdiğinizde kredi almanız zorlaşacaktır. Eğer kredi notunuz düşükse ve yükseltmek istiyorsanız kredi veya kredi kartı borçlarınızı düzenli bir şekilde ödemeniz gerekecektir. Aynı zamanda bankalar ile olan ilişkilerinizin iyi olması kredi notunuzun yükselmesini sağlayacaktır. Örneğin sürekli olarak ödediğiniz faturalarınızı internet bankacılığını kullanarak öderseniz kredi notunuzun yükseldiğini göreceksiniz.

Bankacılık hizmeti veren bankalardan biri de Garanti Bankası, müşterileri için teknolojik ürünlerini düzenli olarak değiştirmektedir. Değiştirdiği ve geliştirdiği teknolojik ürünlerden birisi olan internet bankacılığı sayesinde Garanti Bankası müşterileri banka ile ilgili olan tüm işlemlerini bu sistem sayesinde gerçekleştirmektedir. Garanti Bankası müşterilerinin iyi bir şekilde hizmet alabilmesi için geliştirdiği sistem ile müşterilerine Garanti Bankası kredi notu sorgulama imkanını sunar.

Garanti Bankası Kredi Notu Sorgulama İşlemi İçin Ne Yapmalıyım?

Garanti Bankası internet bankacılığı sistemi ile Garanti Bankası kredi notu sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız yapmanız gerekenler şunlardır;

  • Garanti Bankası kredi notu sorgulama için ilk olarak Garanti Bankası’nın internet bankacılığı sistemine giriş yapmanız gerekmektedir.

  • Gerekli olan bilgileri girdiğinizde Garanti Bankası kredi notu sorgulama için Garanti Bankası sistemine girişinizi yapabilirsiniz.
  • Garanti Bankası’nın internet bankacılığı sisteminde olan “Raporlar” kısmında yer alan KKB Raporları alanının kullanılması ile birlikte Garanti Bankası kredi notu sorgulama ve kredi risk raporu öğrenme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Garanti Bankası internet bankacılığı ile yapılan incelemenin sonucunda 6 aylık bir süreyi kapsayacak şekilde işlemlerinizi sürdürebilirsiniz. Kredi ve kredi kartı ödemeleri bu bölümde bulunmaktadır. Aynı zamanda borç durumlarınızı da görebilirsiniz. Müşterilerin isteğine bağlı olarak kredili mevduat hesabı, kredi notu ve kredi kartı toplam limit verilerinin de sistemde olduğunu görebilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Notu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Garanti Bankası Kredi Notu Öğrenme

Günümüzde kredi başvurusu yapan insan sayısı oldukça fazladır. Kredi almak isteyen insanlar için önemli bir etken kredi notudur. Kredi notu ile insanların kredi alma imkanı ve alacağı kredinin miktarı da değişmektedir. Eğer kredi notunuz yüksek ise bankanın size kredi verme imkanı da fazladır. Kredi notunuz ne kadar yüksekse banka size o kadar fazla kredi verebilir.

Kredi notunuzun yükselmesini istiyorsanız bankalarla aranızın iyi olması gerekir. Kredi veya kredi kartı borçlarınızı zamanında ödediyseniz kredi notunuz yüksek olacaktır. Kredi notunuzu yükseltmenin bir yolu da internet bankacılığını kullanmaktır. Örneğin sürekli olarak ödediğiniz faturalarınızı internet bankacılığını kullanarak öderseniz kredi notunuzun yükseldiğini göreceksiniz. İnsanlar için bankacılık işlemlerini gerçekleştirmede en büyük etken olan kredi notu artık farklı bir yolla da öğrenilebilir. Kredi notunuzu öğrenmek için bankanızı ziyaret etmenize gerek yoktur. İnternet aracılığıyla da kredi notunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Ülkemizde bankacılık hizmeti veren bankalardan biri olan Garanti Bankası, müşterileri için teknolojik ürünleri sürekli olarak düzenlemektedir. Düzenlediği teknolojik ürünlerden biri olan internet bankacılığı sayesinde Garanti Bankası müşterileri banka ile ilgili tüm işlemlerini bu sistem aracılığıyla gerçekleştirmektedir. Garanti Bankası müşterilerinin en iyi şekilde hizmet alabilmesi için geliştirdiği sistem ile müşterilerine Garanti Bankası kredi notu öğrenme imkanını da sunar.

Garanti Bankası Kredi Notu Öğrenmek İçin Yapmam Gerekenler Nelerdir?

Garanti Bankası internet bankacılığı ile Garanti Bankası kredi notu öğrenme işlemi yapmak istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar şunlar olmalıdır;

  • Garanti Bankası kredi notu öğrenme için ilk olarak Garanti Bankası’nın internet bankacılığı sistemine giriş yapmalısınız.

  • Gerekli bilgileri girerek Garanti Bankası sistemine giriş yapabilirsiniz.
  • Garanti Bankası internet bankacılığı sisteminde bulunan “Raporlar” kısmında yer alan KKB Raporları alanının kullanılması ile beraber Garanti Bankası kredi notu öğrenme ve kredi risk raporu öğrenme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Garanti Bankası internet bankacılığı ile yapılan incelemenin sonucuna göre 6 aylık bir süreyi kapsayacak şekilde işlemlerinizi sürdürebilirsiniz. Bu bölümde kredi ve kredi kartı ödemeleri bulunurken aynı zamanda bankalara olan borç durumları da görünmektedir. Müşterilerin isteğine bağlı olmak üzere kredili mevduat hesabı, kredi notu ve kredi kartı toplam limit verilerinin de sistemde mevcut olduğunu göreceksiniz.

Garanti Bankası Kredi Notu Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!