Garanti Bankası EFT Ücretleri

Garanti Bankası EFT

Para transferi işlemi bankacılık alanında oldukça önemli bir işlemdir. Son zamanlarda çok sık kullanılan bir işlem olan para transferi işlemi bankanın çeşitli kanalları kullanılarak yapılabilir. Para transferi için bankanın şubelerini ziyaret edebileceğiniz gibi banka ATM’lerini, bankanın internet şubesini, telefon bankacılığı hizmetini, bankanın mobil uygulamasını kullanabilirsiniz.

Para transferi adına iki yöntem bulunmaktadır. Para transferi yöntemlerinden birincisi Elektronik Fon Transferi yani daha fazla kullanılan ve bilinen ismi ile EFT, ikincisi ise havale işlemidir. Para transferinizi EFT ve havale yöntemleri ile yapabilirsiniz. EFT ile havale yöntemleri çok sık olarak karıştırılmaktadır. EFT ile havale arasındaki farklardan bahsedecek olursak, EFT işlemi farklı bankalar arasında yapılmaktadır. Farklı bankalar arasında para transferi işlemi yapmak isterseniz EFT ile yapabilirsiniz. Havale işlemi ise aynı bankanın farklı şubeleri arasında yapılmaktadır. EFT işlemi için bankalar bir ücret belirlemektedir. EFT ücreti her banka için farklıdır. Havale işlemi için ise bankalar herhangi bir ücret talep etmezler.

EFT işlemi için bankaların talep ettiği ücret bankalara göre değiştiği gibi bankanın hangi kanalı ile EFT işlemini yaptığınıza göre de değişmektedir. Örneğin Garanti Bankası EFT ücretleri her bankacılık kanalında farklılık göstermektedir.

Garanti Bankası EFT Ücretleri Nasıldır?

Garanti Bankası EFT ücretleri eğer EFT işleminizi şubeden yapıyorsanız, 40.00 TL ile 250.00 TL arasındadır. Minimum Garanti Bankası EFT ücretleri 40.00 TL’dir. Maksimum Garanti Bankası EFT ücretleri ise 250.00 TL’dir. Garanti Bankası EFT ücretleri için % 0,04 gibi bir oran söz konusudur. Yani 100 TL gönderecekseniz EFT ücretiniz 4 TL olacaktır. 1000 TL gönderecekseniz de EFT ücretiniz 40 TL olacaktır. 10.000 TL gönderirseniz EFT ücretiniz 50 TL olacaktır.

Garanti Bankası ATM’leri ile EFT yapacaksanız Garanti Bankası EFT ücretleriniz 5.50 TL olarak sabittir. Fakat saat 16.00’dan sonra yapacağınız EFT işlemleri geç EFT olarak adlandırıldığı için 7.00 TL olarak ücretlendirilir.

Eğer Garanti Bankası internet şubesini kullanarak EFT yaparsanız Garanti Bankası EFT ücretleriniz 3.50 TL olacaktır. 16.00’dan sonra vereceğiniz talimatlar geç EFT olarak adlandırılacağı için geç EFT ücreti olarak sizden 6.00 TL gibi bir EFT ücreti alınacaktır.

Garanti Bankası igaranti, cep şubesi vb cepten EFT ücretlerinden bahsedecek olursak;

  • igaranti EFT ücreti: 2.50 TL, geç EFT ücreti 5.00 TL’dir.
  • Cepbank EFT ücreti: 2.75 TL’dir. Cepbank geç EFT ücreti ise 5.00 TL’dir.
  • Cep şubesi EFT ücreti 2.50 TL’dir. Cep şubesi geç EFT ücreti ise 6.00 TL’dir.

Sizin de tespit edebileceğiniz gibi internet üzerinden yapacağınız EFT işlemleri bankanın şubesini ve ATM’lerini kullanarak yapacağınız EFT işlemine göre daha ekonomiktir. Bizim size tavsiyemiz EFT işleminizi internet üzerinden yapmak olacaktır. İnternet üzerinden yapacağınız EFT işlemi size hem paranızdan hem de zamanınızdan tasarruf yapmanızı sağlayacaktır. Daha hızlı ve daha kolay ve de daha ucuz bir şekilde EFT işleminizi bankanızın internet şubesi aracılığı ile yapabilirsiniz.

Garanti Bankası EFT Ücretleri İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.