Ücretsiz Findeks Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu, bankalarla olan ilişkilerimizi belirleyen güncel bir hesap birikimidir. Kredi notu günümüz için oldukça önemli bir nottur. Bankalara kredi almak için başvuru yaptığınızda bankalar sizin kredi notunuza bakarak bir değerlendirme yapacaktır. Eğer kredi notunuz bankalar tarafından belirlenen aralıkta bir değerse banka size kredi vermek isteyecektir. Fakat kredi notunuz belirlenen aralıkta değilse yani düşükse bankalar size riskli grup olarak bakacaktır ve bu yüzden kredi alma konusunda sıkıntı yaşarsınız.

Kredi notunuz 0 ile 1900 arasında bir değer alacaktır. 1500’ün altında bir kredi notunuz varsa düşük olarak nitelendirilir. Kredi notunuz 1500’ün üzerinde bir değer aldığında ise kredi almak için şanslı olursunuz.

Kredi almak istediğinizde öncelikle kredi notunuzu öğrenmelisiniz. Kredi notu öğrenme işlemleriniz için Findeks sistemini ziyaret edebilirsiniz. Findeks, Kredi Kayıt Bürosu ve 9 banka ortaklığı ile kurulmuş olan bir sistemdir. Findeks kredi notu öğrenebilmeniz için Findeks anasayfasını ziyaret etmelisiniz. Ücretsiz Findeks kredi notu sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız Findeks ile kredi notu sorgulama işleminizi ilk defaya mahsus olmak üzere ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Fakat daha sonrasında Findeks’i kullanarak kredi notu öğrenebilmeniz için 4 TL gibi bir ödeme yapmanız gerekecektir.

Ücretsiz Findeks Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Findeks aracılığıyla ücretsiz Findeks kredi notu sorgulama yapmak istiyorsanız öncelikle Findeks anasayfasını ziyaret etmeniz gerekir. Findeks üzerinden T.C. kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız ile kredi notu sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Ücretsiz Findeks kredi notu sorgulama için eğer Findeks üyeliğini oluşturmanız gerekir. Findeks üyeliği yapabilmeniz için sizden kimlik bilgileriniz istenecektir. Kimlik bilgilerinizi Findeks ile paylaşırsanız Findeks üyeliğiniz gerçekleşmiş olur. Findeks üyeliğinizi yaparsanız ücretsiz Findeks kredi notu sorgulama işleminiz için sizden T.C. kimlik numaranız ile birlikte parolanız istenecektir. Parolanız ile birlikte giriş yaptığınızda kolay bir şekilde kredi notunuzu öğrenme imkanı bulabilirsiniz.

Eğer kredi başvurusu yapmak istiyorsanız öncelikle kredi notunuzu öğrenmelisiniz. Kredi notunuzu öğrenmek için de Findeks’i kullanmalısınız. Kredi notunuzu öğrendikten sonra kredi başvurusu yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Kredi notunuzu öğrendikten sonra eğer kredi notunuz düşükse kredi başvurunuzu yapmamanız ve ertelemeniz sizin için daha iyi olacaktır. Kredi notunuzun düşük olmasına rağmen kredi başvurusu yapmanız kredi notunuzun daha da düşmesine neden olacaktır.

Findeks Kredi Notu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Findeks Referans No Sorgulama

Kredi notu bankalarla olan ilişkilerimizi belirleyen bir değerdir. Güncel olarak hesaplanan ve hesap birikimimizi gösteren kredi notu bankalar için oldukça önemlidir. Referans no kredi notu ile aynı anlamda bir değerdir. Kredi notu sorgulama nasıl yapılıyorsa Findeks referans no sorgulama da o şekilde yapılmaktadır.

Findeks Referans No Sorgulama Nasıl Yapılmaktadır?

Referans no sorgulama işlemi Findeks üzerinden yapılmaktadır. Findeks, Kredi Kayıt Bürosu ve 9 banka ortaklığı ile kurulmuş bir sistemdir. Findeks Referans no sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız Findeks anasayfasını ziyaret etmeniz gerekir. Findeks üzerinden T.C. kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız ile birlikte referans no yani kredi notu sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Findeks’i kullanarak yapmak istediğiniz kredi notu sorgulama veya Findeks referans no sorgulama işleminizi Findeks üyeliği yaparak da yapabilirsiniz. Findeks üyeliği yapabilmeniz için Findeks anasayfasını ziyaret etmelisiniz. Findeks üzerinden üyelik işlemleriniz için sizden istenecek bazı kimlik bilgilerinizi Findeks ile paylaşmanız gerekecektir. Findeks ile kimlik bilgilerinizi paylaştığınız zaman Findeks sizden T.C. kimlik numaranızı ve parolanızı isteyerek kredi notunuzu sorgulamanızı sağlayacaktır. Findeks kredi notunuzu ya da referans numaranızı oldukça basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Findeks referans no sorgulama işleminiz için Findeks bir defaya mahsus olmak üzere sizden herhangi bir ücret talep etmeyecektir. Fakat daha sonralarda Findeks’i kullanarak kredi notu sorgulama işleminizi veya referans no sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmeniz için Findeks sizden 4 TL gibi bir ücret talep edecektir. Eğer Findeks üyeliğinizi yaparsanız Findeks’in kampanyalı ürünlerinden yararlanarak bazı paketler satın alabilir ve daha uygun bir fiyata kredi notu ya da referans no sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bizim size tavsiyemiz eğer kredi almak istiyorsanız öncelikle kredi notunuzu ya da referans numaranızı öğrenmeniz olacaktır. Eğer kredi notunuz bankalar tarafından belirlenen değerlere göre düşükse kredi başvurunuzu erteleyiniz. Kredi notunuzun düşük olmasına rağmen yapacağınız kredi başvuruları sizin için iyi olmayacaktır. Çünkü olumsuz olarak cevap alacağınız her kredi başvurusu kredi notunuzun daha da düşmesine neden olacaktır.

Eğer kredi notunuzu ya da Findeks referans numaranızı bilmiyorsanız ve öğrenmek istiyorsanız Findeks’i ziyaret etmelisiniz.

Findeks Referans No Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Ücretsiz Findeks Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu günümüz için oldukça önemli bir nottur. Kredi notu ile bankalarla olan ilişkilerinizin özetini görmüş olursunuz. Kredi notu güncel bir hesap birikimidir. Kredi almak istediğiniz zaman bankalara başvuru yaparsınız ve bankalar sizin kredi notunuza bakarak kredi alıp alamayacağınıza karar verir. Kredi notunuz bankalar tarafından belirlenen aralıkta bir değer ise banka size kredi verme konusunda olumlu davranacaktır. Eğer kredi notunuz bankalar tarafından istenen bir aralıkta değilse hatta düşük ise banka size kredi verme konusunda pek istekli davranmayacaktır. Kredi notunuz düşük ise yükseltmek için kredi ve kredi kartı ödemelerinizi düzenli olarak yapmalısınız. Adınıza kayıtlı ödenmemiş borçların bulunması kredi notunuzun düşmesine neden olacaktır.

Kredi notunuzu öğrenmek için Kredi Kayıt Bürosu yani KKB ve 9 banka ortaklığı ile kurulmuş olan Findeks sistemini kullanabilirsiniz. Ücretsiz Findeks kredi notu öğrenme istiyorsanız, Findeks ilk defaya mahsus olmak üzere kredi notu öğrenme işlemleriniz için sizden herhangi bir ücret talep etmeyecektir. Fakat daha sonrasında ücretsiz Findeks kredi notu öğrenme işlemi yapılmayacak ve Findeks sizden 4 TL gibi bir ücret talep edecektir.

Ücretsiz Findeks Kredi Notu Öğrenme Nasıl Yapılır?

Findeks’i kullanarak kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız, Findeks anasayfasını ziyaret etmelisiniz. Findeks üzerinden T.C. kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Ücretsiz Findeks kredi notu öğrenme ilk defaya mahsus olarak yapılacaktır. Fakat daha sonralarda kredi notunuzu öğrenmek için 4 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekecektir.

Ücretsiz Findeks kredi notu öğrenmek için Findeks üyeliği de yapabilirsiniz. Findeks üyeliği için Findeks ile kimlik bilgilerinizi paylaşmalısınız. Findeks üyeliği yaptıktan sonra Findeks kredi notu öğrenme işleminiz için T.C. kimlik numaranızın yanında parolanızı da kullanarak Findeks kredi notu öğrenme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bizim size tavsiyemiz eğer kredi alacaksanız kredi başvurusu yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmeniz olacaktır. Kredi notunuzu öğrenmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Eğer kredi notunuz düşükse kredi başvurunuzun olumsuz sonuçlanması ile birlikte kredi notunuz daha da düşecektir. Bu yüzden öncelikle kredi notunuzu öğreniniz, daha sonra kredi başvurusu yapınız.

Findeks Kredi Notu Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

Findeks Hesaplama

Kredi notu bankalarla olan ilişkilerinizi belirleyen güncel bir hesap birikimidir. Günümüz için kredi notu oldukça önemlidir. Kredi almak istediğiniz zaman bankalara kredi başvurusu yaptığınızda bankalar yapılan başvurular arasından bir değerlendirme yapmak zorundadır. Bankalar kredi vereceği müşterileri seçmek için müşterilerin kredi notlarına bakmaktadır. Kredi notu yüksek olan müşteriler kredi alma konusunda daha şanslıdır. Kredi notu düşük olan müşteriler ise kredi almak istediği zaman sıkıntı yaşamaktadır. Çünkü bankalar kredi notu düşük olan müşterilerine riskli grup gözüyle bakmaktadır.

Kredi notunuzun yüksek olmasını istiyorsanız kredi ve kredi kartı ödemelerinizi düzenli olarak yapmalısınız. Adınıza kayıtlı herhangi bir kredi borcunuz bulunmadığı zaman kredi notunuz da yüksek olacaktır.

Eğer kredi notunuzu bilmiyorsanız kredi notunuzu öğrenebilmeniz için oluşturulmuş bir sistem vardır. Kredi Kayıt Bürosu yani KKB ve 9 banka ortaklığı ile kurulmuş olan Findeks sayesinde kredi notunuzu oldukça kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Findeks hesaplama ile kredi notunuz hesaplanır ve sizin de öğrenmeniz sağlanır.

Findeks Hesaplama Nasıl Yapılır?

Findeks hesaplamanızı yapmak istiyorsanız Findeks anasayfasını ziyaret etmelisiniz.

Findeks üzerinden T.C. kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız ile kredi notu sorgulama yapabilirsiniz. Sizden ilk olarak aşağıdaki gibi bir ekranda T.C. kimlik numaranız istenecektir. T.C. kimlik numaranızı girdikten sonra cep telefonu numaranız istenecektir. Boş kısma cep telefonu numaranızı yazınız. Vermeniz gereken bilgiler bu kadardır. Satın alma sekmesine tıkladığınız durumda açılan ekranda kredi notunuzu göreceksiniz.

1

Findeks hesaplama yapmak için bir diğer seçenek ise Findeks üyeliği yapmak olacaktır. Findeks üyeliği ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken sizden istenen kimlik bilgilerinizi sisteme girmek olacaktır. Eğer Findeks üyeliği yaparsanız T.C. kimlik numaranız ile birlikte sizden istenen parola ile Findeks hesaplamanızı yapabileceksiniz.

Kredi almak istediğiniz zaman bankalara kredi almak için başvuru yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmelisiniz. Kredi notunuzu öğrenip kredi notunun olması gereken aralıklarını da öğrenmelisiniz. Eğer kredi notunuz düşükse kredi başvurunuzu yapmayınız. Kredi notunuzun düşük olmasına rağmen kredi başvurusu yapmanız kredi notunuzu daha da düşürecektir.

Findeks Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

Findeks Notu Öğrenme

Kredi notu bankalar için oldukça önemli bir nottur. Kredi notu ile bankalar müşterilerine kredi verme konusunda karar vermektedir. Kredi notu bankalarla olan ilişkilerinizi belirleyen güncel bir hesap birikimidir. Kredi almak istediğiniz zaman bankalara başvuru yaparsınız ve bankalar da başvuru yapan müşteriler arasından kredi vereceği müşterileri seçmek için müşterilerin kredi notlarını inceler. Kredi notu yüksek olan müşteriler kredi alma konusunda daha şanslı olacaktır. Kredi notu düşük olan müşteriler ise kredi alırken sıkıntı yaşamaktadır. Çünkü bankalar kredi notu düşük olan müşterilere riskli grup gözüyle bakmaktadır.

Eğer Findeks notunuzu bilmiyorsanız Findeks notu öğrenme işleminiz için oluşturulmuş Findeks aracılığıyla kredi notunuzu oldukça basit bir yöntemle öğrenebilirsiniz. Findeks, Kredi Kayıt Bürosu yani KKB ve 9 banka ortaklığı ile oluşturulmuştur. Findeks ile kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız yapmanız gerekenler bu yazıda bahsedeceğiz.

Findeks Notu Öğrenme Nasıl Yapılır?

Findeks notu öğrenmek istiyorsanız öncelikle Findeks anasayfasını ziyaret etmelisiniz. Findeks üzerinden T.C. kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız ile Findeks notu sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Findeks, kredi notu sorgulama işlemi için sizden 4 TL gibi bir ücret talep edecektir. Findeksin talep ettiği ücreti öderseniz kredi notunuzu öğreneceksiniz.

Findeks üzerinden kredi notunuzu öğrenmek için aşağıdaki gibi gördüğünüz boş kısma T.C. kimlik numaranızı yazınız.

1

T.C. kimlik numaranızı yazdıktan sonra cep telefonunuzu numaranız istenecektir. Cep telefonu numaranızı da girdikten sonra “Satın Al” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Yeni açılan sayfa ile birlikte kredi notunuzu öğreneceksiniz. Oldukça basit bir yöntemle kredi notunuzu öğreneceksiniz.

Findeks notu öğrenme işleminiz için dilerseniz Findeks üyeliği de yapabilirsiniz. Findeks üyeliği için kimlik bilgilerinizi sisteme girmelisiniz. Findeks’e üye olduktan sonra T.C. kimlik numaranız ve parolanız ile birlikte kredi puanınızı sorgulayabileceksiniz.

120

Findeks notunuzu öğrenmek için yapacaklarınızdan bahsettik. Bizim size tavsiyemiz eğer kredi almak istiyorsanız kredi başvurusu yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmeniz olacaktır. Eğer kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız Findeks’i ziyaret etmelisiniz. Findeks notu öğrenme işlemlerini oldukça kolay bir şekilde gerçekleştireceksiniz.

Findeks Notu Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

Findeks Puan Sorgulama

Kredi notu günümüz için oldukça önemli bir nottur. Kredi notu bankalarla olan ilişkilerinizi belirleyen güncel bir hesap birikimidir. Kredi notu ile bankalarla olan ilişkilerinizin iyi olup olmadığı anlaşılmaktadır. Kredi almak istediğiniz zaman bankalara kredi almak için başvuru yaparsınız. Bankalar da yapılan başvurular arasından bir değerlendirme yaparak kredi vereceği müşterileri seçer. Bankalar kredi vereceği müşterileri seçerken müşterilerin kredi notlarına bakmaktadır. Kredi notu yüksek olan müşteriler bankalar tarafından güvenilir olarak nitelendirilir ve kredi notu yüksek olan müşterilerin kredi alması daha kolay olmaktadır. Kredi notu düşük olan müşteriler ise kredi alma konusunda sıkıntı yaşamaktadır. Bankalar kredi notu düşük olan müşterilere riskli grup gözüyle bakmaktadır.

Kredi başvurusu yapmak istiyorsanız önce kredi notunuzu sorgulamanız sizin için daha iyi olacaktır. Kredi notunuzu öğrendikten sonra bankaların istediği kredi aralıklarına bakarak kredi notunuzun uygun bir aralıkta olup olmadığına bakmalısınız. Kredi notunuz uygun bir aralıkta olduğu zaman kredi başvurunuzu yapınız fakat kredi notunuz düşük olarak nitelendirilen bir aralıkta ise kredi başvurunuzu erteleyiniz. Eğer kredi başvurunuz olumsuz cevap alırsa kredi notunuz daha da düşecektir.

Kredi notunuzu veya kredi puanınızı sorgulamanız için oluşturulmuş Findeks sistemi ile Findeks puan sorgulama işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Findeks, Kredi Kayıt Bürosu yani KKB ve 9 banka ortaklığı ile kurulmuş bir sistemdir. Findeks ile kredi notunuzu sorgulayabilmeniz için Findeks sizden 4 TL gibi bir ücret talep edecektir.

Findeks puan sorgulamanızı gerçekleştirebilmeniz için yapmanız gerekenlerden bahsedeceğiz.

Findeks Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?

Findeks puan sorgulamak için Findeks anasayfasını ziyaret etmelisiniz. Findeks üzerinden T.C. kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız ile Findeks puanınızı sorgulayabilirsiniz.

Findeks puanı sorgulamanız için aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

1

Boş kısma T.C. kimlik numaranızı yazdıktan sonra cep telefonu numaranızı da giriniz ve “Satın Al” butonuna tıklayınız. Açılacak olan ekranla birlikte kredi puanını göreceksiniz.

Kredi puanınızı öğrenmeniz için Findeks üyeliği de yapabilirsiniz. Findeks’e üye olursanız T.C. kimlik numaranız ve parolanız ile birlikte Findeks puan sorgulama işlemlerinizi gerçekleştireceksiniz.

Findeks Puan Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Findeks Ücretli Mi?

Kredi notu bankalarla olan ilişkilerinizi belirleyen güncel bir hesap birikimidir. Günümüzde kredi notu oldukça önemlidir. Kredi almak istediğiniz zaman bankalara kredi başvurusu yaparsınız. Bankalar da kredi almak için başvuru yapan müşteriler arasından seçim yapmak zorundadır. Bankalar kredi vereceği müşterileri seçmek için müşterilerin kredi notlarına bakmaktadır. Kredi notu yüksek olan müşteriler kredi alma konusunda daha şanslıdır. Çünkü bankalar kredi notu yüksek olan müşterilere güvenilir olarak bakmaktadır. Kredi vereceği zaman da güvenilir olan müşterileri tercih etmektedir. Kredi notu düşük olan müşteriler ise kredi başvurusunda bankalar tarafından incelenme sırasında riskli grup olarak nitelendirilecektir. Riskli grupta olan müşterilere kredi verilme konusunda bankalar tereddüt yaşamaktadır.

Kredi almak istiyorsanız öncelikle kredi notunuzu öğrenmenizi tavsiye ederiz. Kredi notunuzu öğrendikten sonra kredi notunun olması gerektiği aralıkları öğrenmelisiniz. Kredi notunuz eğer bankalar tarafından istenen aralıkta değilse kredi başvurunuzu ertelemenizi öneririz. Çünkü olumsuz cevap alan her kredi başvurusu kredi notunuzun düşmesine neden olacaktır.

Findeks Ücretli Mi?

Eğer kredi notunuzu bilmiyorsanız Findeks ile öğrenebilirsiniz. Findeks, Kredi Kayıt Bürosu yani KKB ve 9 banka ortaklığı ile kurulmuş olan bir sistemdir. Findeks ile kredi notunuzu sorgulamak oldukça basittir. Peki ya Findeks ücretli mi diye soracak olursanız Findeks, kredi notu sorgulama işlemi için sizden ilk defaya mahsus olmak üzere bir ücret talep etmemektedir. Fakat sonrasında yapacağınız her kredi notu sorgulama işlemi için Findeks ücretli mi sorusunun cevabı evettir ve yapacağınız ücret ödemesi 4 TL’dir. Findeks kampanyalı ürünlerinden alarak kredi notu sorgulama işlemleriniz için ödemelerinizi daha uyguna getirebilirsiniz.

Findeks kredi notu sorgulama işleminizi yapmak için Findeks anasayfasını ziyaret etmelisiniz. Findeks anasayfası üzerinden T.C. kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız ile Findeks kredi notu sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Findeks kredi notu sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için Findeks üyeliği de yapabilirsiniz. Findeks üzerinden üye olmanız için Findeks sizden kimlik bilgilerinizi isteyecektir. Findeks’e kimlik bilgilerinizi vererek üye olabilirsiniz. Üye olduktan sonra T.C. kimlik numaranız ve parolanız ile birlikte kredi notu sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Findeks İçin TIKLAYINIZ!

Findeks Notu Yükseltme

Kredi notu günümüz için oldukça önemli bir nottur. Kredi notu bankalarla olan ilişkilerimizi belirleyen bir nottur. Bankalara kredi almak için başvuru yaptığınızda bankalar sizin kredi notunuza bakarak bir değerlendirme yapacaktır. Eğer kredi notunuz yüksekse bankanın size kredi verme olasılığı da fazla olacaktır. Kredi notunuzun yüksek olması ise daha önceki yıllarda almış olduğunuz kredilerin ve kredi kartı borçlarının ödenmiş olmasıyla mümkün olacaktır.

Kredi notunuzu öğrenmek için oluşturulmuş bir sistem vardır. Kredi Kayıt Bürosu ve 9 banka ortaklığı ile oluşturulmuş olan Findeks sistemi ile kredi notunuzu öğrenmek oldukça basit. Yapmanız gereken Findeks sistemini ziyaret etmek ve Findeks üyeliği ile kredi notunuzu sorgulamak olacaktır.

Kredi notunuzu öğrendiniz ve istediğiniz gibi bir aralıkta değil. Findeks notu yükseltme ile kredi notunuzu yükseltmek istiyorsunuz. Yapmanız gerekenlerden bu yazıda bahsedeceğiz.

Findeks Notu Yükseltme İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

 • Eğer Findeks notu yükseltmek istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken bankalarda kullanmadığınız ve kullanmayı düşünmediğiniz hesaplarınız varsa onları kapatmak olacaktır. Vadeli, vadesiz, birikim hesaplarınızı kullanmıyorsanız bu hesaplarınızı kapatmanız gerekecektir. Hesaplarınızı kapattığınız zaman 30 ile 60 gün arasında kredi notunuzdaki değişimi göreceksiniz.
 • Findeks notu yükseltmek için yapmanız gerekenlerden biri de bankalarda olan tüm borçlarınızı temizlemek olacaktır. Adınıza kayıtlı herhangi bir ödenmemiş borcun olması durumunda kredi notunuz bundan olumsuz etkilenecektir. Borçlarınızı ödediğiniz zaman kredi notunuzdaki değişimi göreceksiniz.
 • Findeks notu yükseltmek için yapabileceğiniz en önemli işlem kredi ve kredi kartı ödemelerinizi düzenli olarak yapmak olacaktır. Birikmiş kredi borçlarınızın olması kredi notunuzun düşmesine neden olacaktır. Kredi kartı ekstrelerinizi düzenli olarak takip ediniz. Ayrıca sürekli olarak iletişim bilgilerinizi değiştirmeyiniz. Eğer sürekli olarak bankalara vermiş olduğunuz iletişim bilgilerinizi değiştirirseniz bankanın size olan güveni azalacaktır.
 • Findeks notu yükseltmek için faturalarınızı öderken nakit ödeme yapmak yerine banka kartınız ile veya kredi kartınızı kullanarak ödemelerinizi yapmalısınız.
 • Sizi çok zorlamayacak bir miktar parayı kısa vadeli olacak hesaplar açarak yatırım hesaplarınızda bekletmeniz de kredi notunuzun yükselmesini sağlayacaktır.

Findeks notunuzun yükselmesi için yapabileceklerinizden bahsettik. Eğer Findeks notunuzu bilmiyorsanız hemen sorgulama yapabilirsiniz.

Findeks Notu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Findeks Kredi Notu Ne İşe Yarar?

Kredi notu müşterilerin bankalarla olan ilişkilerini gösteren güncel bir hesap birikimidir. Bankalar kredi için başvuru yapan müşteriler arasından kredi notu yüksek olan müşterilere öncelik vermektedir. Kredi notu müşterinin önceki yıllarda yapmış olduğu kredi ödemelerinin düzeni ile belirlenmektedir. Kredi notu bazı kriterlere bakılarak hesaplanır. Müşterinin yaşı, mesleği, eğitim durumu, gelir düzeyi, mal varlığı gibi özellikler kredi notunun hesaplanmasında etkili olabilir.

Kredi notunuzu öğrenebilmeniz için Kredi Kayıt Bürosu yani KKB ve 9 banka aracılığı ile kurulmuş olan Findeks sistemini kullanabilirsiniz. Findeks kredi notu ne işe yarar sorusuna cevap arıyorsanız Findeks kredi notu bankalarla olan ilişkilerinizde size yardımcı olacaktır. Örneğin kredi almak istediğinizde bankalara başvuru yapacaksınız. Bankalar kredi başvurunuzu sizin kredi notunuza bakarak değerlendirecektir. Eğer kredi notunuz istenen aralıkta değilse banka size olumlu bir yanıt vermeyecektir. Kredi notunuz 0 ile 1900 arasında bir değer alacaktır.

Findeks Kredi Notu Aralıkları Nelerdir?

0-699: Bu aralıkta bir kredi notuna sahipseniz banka size en riskli grup gözüyle bakacaktır. En riskli grupta olan müşterilere kredi verilmemektedir.

699-1099: Eğer kredi notu değeriniz bu aralıktaysa banka size yine riskli grup gözüyle bakacaktır. Kredi almanız oldukça zor olacaktır.

1099-1499: Bu aralıkta bir kredi notunuz olduğunda kredi alabilmeniz belki mümkün olacaktır. Banka size bazı şartlar koyacaktır. Örneğin sizden kefil veya ipotek göstermenizi isteyecektir. Eğer bankanın istediklerini yaparsanız banka tarafından kredi almak için uygun görüleceksiniz.

1499-1699: Kredi notunuz bu aralıkta olduğunda geçerli bir notunuz olacaktır. Bankalar size yüksek bir ihtimalle kredi verecektir.

1699-1900: Eğer bu aralıkta bir kredi notunuz varsa oldukça şanslısınız. Kredi notunuz en yüksek değerdedir. Kredi notunuz yüksek olduğu için bankalar size kredi verecektir. Kredi notunuz düzenli olarak ödemelerinizi yaptığınız için yüksektir ve bu yüzden banka size bazı ayrıcalıklar sunmaktadır. Örneğin kredi notunuz yüksek olduğu için kullandığınız kredi için daha düşük bir miktarda faiz ödeyeceksiniz.

Eğer kredi almak istiyorsanız öncelikle kredi notunuzu öğreniniz. Kredi notunuzu öğrenmek için Findeksi kullanabilirsiniz.

Findeks İçin TIKLAYINIZ!

Findeks Bireysel Üyelik

Günümüzde kredi almak için bankalara başvuru yapan insan sayısı oldukça fazladır. Bankalar, başvuru yapan müşteriler arasından seçim yapabilmek için müşterilerin kredi notlarına bakmaktadır. Kredi notları hesaplanırken müşterilerin bilgileri incelenir. Eğer müşterinin kredi notu yüksekse banka tarafından müşteriye kredi verilir.

Kredi notunu bilmeyenlerin ve öğrenmek isteyenlerin yapması gereken oldukça basittir. Kredi almak istediğinizde bankayı ziyaret etmenize gerek yoktur. İnternet üzerinden kredi notunuzu öğrenme imkanı bulabilirsiniz. Kredi Kayıt Bürosu yani KKB tarafından 9 banka aracılığıyla kurulan Findeks sistemi sayesinde kredi notunuzu öğrenme imkanı bulabilirsiniz.

Sizlere tavsiyemiz kredi almak istediğinizde bankanızı ziyaret etmeden önce kredi notunuzu öğrenmeniz olacaktır. Kredi notunuzu öğrendikten sonra bankalara kredi başvurusu yaparsanız sizin için daha iyi olacaktır.

Kredi notunuzu Findeks sistemini kullanarak öğrenmek için Findeks bireysel üyelik oluşturabilirsiniz. Findeks bireysel üyelik oluşturmak için Findeks anasayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Findeks Bireysel Üyelik Nasıl Oluşturulur?

Findeks bireysel üyelik için:

 • Findeks anasayfasına giriş yapınız.
 • Üyelik için sağ üst köşede göreceğiniz giriş yazısına tıklayınız.
 • Karşınıza açılacak olan ekranda bireysel üyelik yazısına tıklayınız. Bireysel üyelik için kimlik bilgilerinizi sisteme girmeniz gerekir.
 • Üye formunu doldurup sözleşmeyi onaylamanız gerekir.
 • Size sunulan güvenlik sorularından birini seçiniz ve cevaplayınız.
 • Aktif bir cep telefonu numarası vermelisiniz.
 • Cep telefonunuza tek kullanımlık bir şifre gelecektir. Şifreyi üyelik ekranına girmeniz gerekir.
 • Parolanızı ve güvenlik resminizi belirleyiniz.

Sizden istenen bilgileri eksiksiz bir biçimde sisteme girdiğiniz zaman Findeks bireysel üyelik işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız. Findeks üyeliğinizi tamamladığınız zaman Findeks kredi notu sorgulama işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Findeks sayesinde kredi risk raporunuzu da görebilirsiniz.

Findeks Bireysel Üyelik İçin TIKLAYINIZ!

Bireysel-Mobil İmza Aracılığıyla Üyelik

 • Findeks sisteminde giriş yapmak istediğinizde mobil imza üyelik kısmını göreceksiniz. O kısma girmelisiniz.
 • Kullanıcının önceden tanımlanmış olan bir mobil imzası olmalıdır.
 • Üyelik formunun doldurulup sözleşmenin imzalanması gerekmektedir.
 • Cep telefonunuza gelecek olan mobil imzanızı onaylayınız.
 • Parolanızı ve güvenlik resminizi belirlerseniz Findeks üyeliği adına işlemleri tamamlamış olacaksınız.

Bireysel Mobil İmza Aracılığı İle Üyelik İçin TIKLAYINIZ!