Findeks Üyelik İptali

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu, bankaların müşterilerine kredi verme konusunda karar vermek amacıyla koyduğu bir kriterdir. Kredi notu ile bankalar müşterisine kredi verip vermeyeceğine karar verebilir. Kredi notu, müşterilerin kredilerini ödeme düzenine bakılarak hesaplanır. Kredi notu yüksek olan müşterilere kredi verilme olanağı daha fazladır. Kredi notu düşük olan müşterilere ise riskli grup gözüyle bakılır. Kredi notu için bankalar tarafından belirlenmiş bir kredi not aralığı bulunmaktadır. Eğer kredi notunuz gereken aralıkta ise kredi alabilmeniz kolay olacaktır. Kredi notunuz düşükse ve kredi notunuzun yüksek olmasını istiyorsanız kredi ya da kredi kartı borçlarınızı düzenli olarak ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca eğer bankalar ile ilişkileriniz iyi ise, internet bankacılığını sık sık kullanıyorsanız kredi notunuz yüksek olacaktır. Örneğin faturalarınızı internet bankacılığını kullanarak ödüyorsanız da kredi notunuz yüksek olacaktır.

Kredi notunuzu bilmiyorsanız ve öğrenmek istiyorsanız Findeks sistemini kullanabilirsiniz. Findeks, Kredi Kayıt Bürosu yani KKB tarafından 9 banka ortaklığı ile kurulmuş bir bilgilendirme servisidir. Findeks sistemini kullanarak internet üzerinden kredi alıp alamayacağınızı kontrol edebiliyorsunuz. Kimlik bilgileri ve mobil imza ile üye olunan Findeks üzerinden kredi notu sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Findeks kredi notu sorgulama işlemi için bir defaya mahsus olmak üzere ücret talep etmemektedir. Fakat sonrasında kredi notu sorgulama işlemi için 4 TL gibi bir ücret istemektedir. Eğer Findeks sisteminin sizden kredi notunuzu öğrenmeniz için ücret talep istemesinden şikayet ediyorsanız üyelikten ayrılma imkanınız vardır. Findeks üyelik iptali yaparak Findeks sisteminden ayrılabilirsiniz.

Findeks Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Findeks sistemi üyeliğinden ayrılmak istiyorsanız Findeks üyelik iptali işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Findeks’i incelediğinizde üyelik iptali ile ilgili herhangi bir açıklamanın olmadığını göreceksiniz. Findeks sitesinde üyelik iptali işleminizi gerçekleştirebileceğiniz iletişim bölümü bulunmaktadır. İletişim bölümünü kullanarak üyelik iptali işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İletişim bölümüne girdiğinizde Findeks E-Mail adresini göreceksiniz. E-Mail adresine öğrenmek istediğiniz konu ile ilgili mail atarak sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Findeks üyelik iptalinin farklı bir yolu daha bulunmaktadır. 444 4 552 telefon numarasını aradığınızda Findeks yetkilileri ile konuşma imkanı bulacaksınız. Findeks yetkilileri ile konuşarak Findeks üyelik iptali konusunda bilgi alabilirsiniz.

Findeks İletişim İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.