Findeks Ücretli Mi?

Kredi Notu

Kredi notu bankalarla olan ilişkilerinizi belirleyen güncel bir hesap birikimidir. Günümüzde kredi notu oldukça önemlidir. Kredi almak istediğiniz zaman bankalara kredi başvurusu yaparsınız. Bankalar da kredi almak için başvuru yapan müşteriler arasından seçim yapmak zorundadır. Bankalar kredi vereceği müşterileri seçmek için müşterilerin kredi notlarına bakmaktadır. Kredi notu yüksek olan müşteriler kredi alma konusunda daha şanslıdır. Çünkü bankalar kredi notu yüksek olan müşterilere güvenilir olarak bakmaktadır. Kredi vereceği zaman da güvenilir olan müşterileri tercih etmektedir. Kredi notu düşük olan müşteriler ise kredi başvurusunda bankalar tarafından incelenme sırasında riskli grup olarak nitelendirilecektir. Riskli grupta olan müşterilere kredi verilme konusunda bankalar tereddüt yaşamaktadır.

Kredi almak istiyorsanız öncelikle kredi notunuzu öğrenmenizi tavsiye ederiz. Kredi notunuzu öğrendikten sonra kredi notunun olması gerektiği aralıkları öğrenmelisiniz. Kredi notunuz eğer bankalar tarafından istenen aralıkta değilse kredi başvurunuzu ertelemenizi öneririz. Çünkü olumsuz cevap alan her kredi başvurusu kredi notunuzun düşmesine neden olacaktır.

Findeks Ücretli Mi?

Eğer kredi notunuzu bilmiyorsanız Findeks ile öğrenebilirsiniz. Findeks, Kredi Kayıt Bürosu yani KKB ve 9 banka ortaklığı ile kurulmuş olan bir sistemdir. Findeks ile kredi notunuzu sorgulamak oldukça basittir. Peki ya Findeks ücretli mi diye soracak olursanız Findeks, kredi notu sorgulama işlemi için sizden ilk defaya mahsus olmak üzere bir ücret talep etmemektedir. Fakat sonrasında yapacağınız her kredi notu sorgulama işlemi için Findeks ücretli mi sorusunun cevabı evettir ve yapacağınız ücret ödemesi 4 TL’dir. Findeks kampanyalı ürünlerinden alarak kredi notu sorgulama işlemleriniz için ödemelerinizi daha uyguna getirebilirsiniz.

Findeks kredi notu sorgulama işleminizi yapmak için Findeks anasayfasını ziyaret etmelisiniz. Findeks anasayfası üzerinden T.C. kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız ile Findeks kredi notu sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Findeks kredi notu sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için Findeks üyeliği de yapabilirsiniz. Findeks üzerinden üye olmanız için Findeks sizden kimlik bilgilerinizi isteyecektir. Findeks’e kimlik bilgilerinizi vererek üye olabilirsiniz. Üye olduktan sonra T.C. kimlik numaranız ve parolanız ile birlikte kredi notu sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Findeks İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.