Findeks Sorgulama

Findeks Sorgulama

Kredi notu, kredi almak isteyen insanlar için oldukça önemli bir nottur. Bankalar müşterilerine kredi vereceği zaman yapılan başvurular içerisinden kredi notu yüksek olan müşteriyi seçeceklerdir. Çünkü kredi notunun yüksek olması banka tarafından müşteriye güvenilirlik katmaktadır. Kredi notunun hesaplanması birçok faktöre bağlıdır. Örneğin başvuru yapan kişinin yaşı, mesleği, eğitim durumu, sahip olduğu konut sayısı, sahip olduğu taşıt sayısı, daha önceki yıllarda yapmış olduğu kredi başvuruları ve sonuçları müşterinin kredi notunun hesaplanmasında önemli ölçütlerdir.

Kredi notunuzun yüksek olmasını istiyorsanız yapmanız gerekenlerden bahsedelim. Eğer kredi notunuz düşükse ve yükseltmek istiyorsanız öncelikle neden düşük olabileceğini düşünmelisiniz. Kredi notu hesaplanırken müşterinin bankalarla ilişkileri incelenir. Eğer bankalarla ilişkileriniz iyi değilse kredi notunuz düşük olacaktır. Daha önceden kredi başvurusu yaptıysanız ve başvurunuz olumsuz sonuçlandıysa bu sizin kredi notunuz için de olumsuz olacaktır. Kredi notunuzun yüksek olması için bankalarla ilişkilerinizi güçlendiriniz. Örneğin sürekli olarak ödediğiniz faturalarınızı internet bankacılığı sistemini kullanarak ödeyebilirsiniz. Kredi aldığınızda ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapınız.

Kredi notunuzu bilmiyorsanız nasıl öğrenebileceğinizi sizlerle paylaşacağım. Kredi Kayıt Bürosu yani KKB 9 banka ortaklığı ile Findeks sistemini kurmuştur. Findeks aracılığıyla Findeks sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Findeks Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • Findeks sistemini kullanmak için öncelikle Findeks anasayfasını ziyaret etmelisiniz.
  • Anasayfanın sağ üst köşesinde mavi kutucuktaki “Giriş Yap” yazısını göreceksiniz. Findeks’e giriş yapmak için tıklayınız.
  • Karşınıza açılacak olan ekrandan kullanıcı girişi yapabilirsiniz.
  • Kullanıcı girişi yapabilmek için T.C. kimlik numaranızı ve parolanızı girmeniz gerekecektir.

  • Bilgilerinizi sisteme girdikten sonra giriş yap yazısına tıklarsanız Findeks sistemine girişinizi yapmış olacaksınız.
  • Yapmış olduğunuz işlemler Bireysel giriş içindir. Eğer Ticari Üye Girişi yapmak isterseniz aynı ekranda sağ üst köşede göreceğiniz Ticari Üye Girişi yazısına tıklamalısınız.
  • Eğer Findeks sistemine üye değilseniz sarı kutucuk içerisinde gördüğünüz Yeni Üyelik yazısına tıklamanız yeterli olacaktır.

Findeks girişinizi yaptıktan sonra Findeks sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Findeks sorgulama yapabilmeniz için sizden 4 TL gibi bir ücret isteyecektir. Bir defaya mahsus olmak üzere bu ücret alınmaz, fakat daha sonralarda talep edilen ücreti ödediğiniz takdirde Findeks sorgulama işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Findeks Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.