Findeks Puanı Sorgulama

Findeks Üyelik

Kredi notu, puanı ya da skoru bankalarla olan ilişkilerimizin özeti niteliğinde bir güncel hesap birikimidir. Kredi notu ya da kredi puanı bankaların müşterilerine kredi verme konusunda karar vermesi için oluşturulmuş bir nottur. Kredi puanınızı sorgulamak için Findeks sistemini kullanabilirsiniz. Findeks puanı sorgulama yapmak için Findeks’e üye olabilirsiniz. Findeks, Kredi Kayıt Bürosu ve 9 banka aracılığı ile kurulmuş bir sistemdir. Findeks’i kullanarak kredi notunuzu sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Findeks sistemi ile kredi notunuzu oldukça kolay bir şekilde öğrenebilirken bankaları ziyaret ederek de kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Fakat kredi başvurusu yapmadan önce Findeks puanı sorgulamanızı yapmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Findeks Puanı Sorgulamak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Findeks puanı sorgulamak için öncelikle Findeks anasayfasını ziyaret etmelisiniz. Findeks üzerinden T.C. kimlik numaranızı kullanarak oldukça basit bir şekilde kredi notu sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Findeks’e girdiğinizde T.C. kimlik numaranız ile birlikte sizden cep telefonu numaranız istenecektir. Aşağıdaki gibi bir ekranda boş kısma T.C. kimlik numaranızı girmeniz gerekecektir.

1

T.C. kimlik numaranızı girdikten sonra “Sorgula” yazısına tıklarsanız karşınıza yeni bir ekran açılacaktır. Açılan ekranda sizden cep telefonu numaranızı girmeniz istenecektir. Sizden istenen bilgileri sisteme girdiğinizde Findeks puanınızı öğrenmiş olacaksınız.

Findeks puanınızı öğrenebilmeniz için bir diğer yöntem ise Findeks üyeliği yapmaktır. Findeks üyeliği yapmak için sizden kimlik bilgileriniz istenecektir. Findeks’in istediği kimlik bilgileri resimdeki gibidir;

Kimlik bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra Findeks anasayfasında göreceğiniz mavi kutucuk içerisindeki “Giriş Yap” yazısına tıklayınız. Açılacak olan ekranda T.C kimlik numaranız ve parolanızı girerek Findeks’e girişinizi yapabilirsiniz.

Findeks puanı sorgulama işlemlerinizi anlattığımız gibi yapabilirsiniz. Kredi almak istediğinizde bankalara başvuru yapmadan önce Findeks’i kullanarak kredi puanınızı sorgulamanız sizin için oldukça önemlidir. Bu sayede kredinizin ortalama bir bazdaki değerini öğrenebilir ve ona göre başvuru yapabilirsiniz. Örneğin kredi notunuz düşükse kredi başvurusu yapmazsınız. Olumsuz değerlendirilen kredi başvurunuz sizin kredi notunuzu daha da düşürecektir. Bilinçli bir tüketici olarak Findeks puanı sorgulama işlemleriniz için Findeks üzerinden kredi notu sorgulama işlemlerinizi tamamlamanız gerekir.

Findeks Puanı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Findeks Üyeliği İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.