Findeks Puan Sorgulama

Findeks Puanı Sorgulama

Kredi notu günümüz için oldukça önemli bir nottur. Kredi notu bankalarla olan ilişkilerinizi belirleyen güncel bir hesap birikimidir. Kredi notu ile bankalarla olan ilişkilerinizin iyi olup olmadığı anlaşılmaktadır. Kredi almak istediğiniz zaman bankalara kredi almak için başvuru yaparsınız. Bankalar da yapılan başvurular arasından bir değerlendirme yaparak kredi vereceği müşterileri seçer. Bankalar kredi vereceği müşterileri seçerken müşterilerin kredi notlarına bakmaktadır. Kredi notu yüksek olan müşteriler bankalar tarafından güvenilir olarak nitelendirilir ve kredi notu yüksek olan müşterilerin kredi alması daha kolay olmaktadır. Kredi notu düşük olan müşteriler ise kredi alma konusunda sıkıntı yaşamaktadır. Bankalar kredi notu düşük olan müşterilere riskli grup gözüyle bakmaktadır.

Kredi başvurusu yapmak istiyorsanız önce kredi notunuzu sorgulamanız sizin için daha iyi olacaktır. Kredi notunuzu öğrendikten sonra bankaların istediği kredi aralıklarına bakarak kredi notunuzun uygun bir aralıkta olup olmadığına bakmalısınız. Kredi notunuz uygun bir aralıkta olduğu zaman kredi başvurunuzu yapınız fakat kredi notunuz düşük olarak nitelendirilen bir aralıkta ise kredi başvurunuzu erteleyiniz. Eğer kredi başvurunuz olumsuz cevap alırsa kredi notunuz daha da düşecektir.

Kredi notunuzu veya kredi puanınızı sorgulamanız için oluşturulmuş Findeks sistemi ile Findeks puan sorgulama işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Findeks, Kredi Kayıt Bürosu yani KKB ve 9 banka ortaklığı ile kurulmuş bir sistemdir. Findeks ile kredi notunuzu sorgulayabilmeniz için Findeks sizden 4 TL gibi bir ücret talep edecektir.

Findeks puan sorgulamanızı gerçekleştirebilmeniz için yapmanız gerekenlerden bahsedeceğiz.

Findeks Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?

Findeks puan sorgulamak için Findeks anasayfasını ziyaret etmelisiniz. Findeks üzerinden T.C. kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız ile Findeks puanınızı sorgulayabilirsiniz.

Findeks puanı sorgulamanız için aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

1

Boş kısma T.C. kimlik numaranızı yazdıktan sonra cep telefonu numaranızı da giriniz ve “Satın Al” butonuna tıklayınız. Açılacak olan ekranla birlikte kredi puanını göreceksiniz.

Kredi puanınızı öğrenmeniz için Findeks üyeliği de yapabilirsiniz. Findeks’e üye olursanız T.C. kimlik numaranız ve parolanız ile birlikte Findeks puan sorgulama işlemlerinizi gerçekleştireceksiniz.

Findeks Puan Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.