Findeks Notu Yükseltme

Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu günümüz için oldukça önemli bir nottur. Kredi notu bankalarla olan ilişkilerimizi belirleyen bir nottur. Bankalara kredi almak için başvuru yaptığınızda bankalar sizin kredi notunuza bakarak bir değerlendirme yapacaktır. Eğer kredi notunuz yüksekse bankanın size kredi verme olasılığı da fazla olacaktır. Kredi notunuzun yüksek olması ise daha önceki yıllarda almış olduğunuz kredilerin ve kredi kartı borçlarının ödenmiş olmasıyla mümkün olacaktır.

Kredi notunuzu öğrenmek için oluşturulmuş bir sistem vardır. Kredi Kayıt Bürosu ve 9 banka ortaklığı ile oluşturulmuş olan Findeks sistemi ile kredi notunuzu öğrenmek oldukça basit. Yapmanız gereken Findeks sistemini ziyaret etmek ve Findeks üyeliği ile kredi notunuzu sorgulamak olacaktır.

Kredi notunuzu öğrendiniz ve istediğiniz gibi bir aralıkta değil. Findeks notu yükseltme ile kredi notunuzu yükseltmek istiyorsunuz. Yapmanız gerekenlerden bu yazıda bahsedeceğiz.

Findeks Notu Yükseltme İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  • Eğer Findeks notu yükseltmek istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken bankalarda kullanmadığınız ve kullanmayı düşünmediğiniz hesaplarınız varsa onları kapatmak olacaktır. Vadeli, vadesiz, birikim hesaplarınızı kullanmıyorsanız bu hesaplarınızı kapatmanız gerekecektir. Hesaplarınızı kapattığınız zaman 30 ile 60 gün arasında kredi notunuzdaki değişimi göreceksiniz.
  • Findeks notu yükseltmek için yapmanız gerekenlerden biri de bankalarda olan tüm borçlarınızı temizlemek olacaktır. Adınıza kayıtlı herhangi bir ödenmemiş borcun olması durumunda kredi notunuz bundan olumsuz etkilenecektir. Borçlarınızı ödediğiniz zaman kredi notunuzdaki değişimi göreceksiniz.
  • Findeks notu yükseltmek için yapabileceğiniz en önemli işlem kredi ve kredi kartı ödemelerinizi düzenli olarak yapmak olacaktır. Birikmiş kredi borçlarınızın olması kredi notunuzun düşmesine neden olacaktır. Kredi kartı ekstrelerinizi düzenli olarak takip ediniz. Ayrıca sürekli olarak iletişim bilgilerinizi değiştirmeyiniz. Eğer sürekli olarak bankalara vermiş olduğunuz iletişim bilgilerinizi değiştirirseniz bankanın size olan güveni azalacaktır.
  • Findeks notu yükseltmek için faturalarınızı öderken nakit ödeme yapmak yerine banka kartınız ile veya kredi kartınızı kullanarak ödemelerinizi yapmalısınız.
  • Sizi çok zorlamayacak bir miktar parayı kısa vadeli olacak hesaplar açarak yatırım hesaplarınızda bekletmeniz de kredi notunuzun yükselmesini sağlayacaktır.

Findeks notunuzun yükselmesi için yapabileceklerinizden bahsettik. Eğer Findeks notunuzu bilmiyorsanız hemen sorgulama yapabilirsiniz.

Findeks Notu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.