Findeks Notu Öğrenme

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu bankalar için oldukça önemli bir nottur. Kredi notu ile bankalar müşterilerine kredi verme konusunda karar vermektedir. Kredi notu bankalarla olan ilişkilerinizi belirleyen güncel bir hesap birikimidir. Kredi almak istediğiniz zaman bankalara başvuru yaparsınız ve bankalar da başvuru yapan müşteriler arasından kredi vereceği müşterileri seçmek için müşterilerin kredi notlarını inceler. Kredi notu yüksek olan müşteriler kredi alma konusunda daha şanslı olacaktır. Kredi notu düşük olan müşteriler ise kredi alırken sıkıntı yaşamaktadır. Çünkü bankalar kredi notu düşük olan müşterilere riskli grup gözüyle bakmaktadır.

Eğer Findeks notunuzu bilmiyorsanız Findeks notu öğrenme işleminiz için oluşturulmuş Findeks aracılığıyla kredi notunuzu oldukça basit bir yöntemle öğrenebilirsiniz. Findeks, Kredi Kayıt Bürosu yani KKB ve 9 banka ortaklığı ile oluşturulmuştur. Findeks ile kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız yapmanız gerekenler bu yazıda bahsedeceğiz.

Findeks Notu Öğrenme Nasıl Yapılır?

Findeks notu öğrenmek istiyorsanız öncelikle Findeks anasayfasını ziyaret etmelisiniz. Findeks üzerinden T.C. kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız ile Findeks notu sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Findeks, kredi notu sorgulama işlemi için sizden 4 TL gibi bir ücret talep edecektir. Findeksin talep ettiği ücreti öderseniz kredi notunuzu öğreneceksiniz.

Findeks üzerinden kredi notunuzu öğrenmek için aşağıdaki gibi gördüğünüz boş kısma T.C. kimlik numaranızı yazınız.

1

T.C. kimlik numaranızı yazdıktan sonra cep telefonunuzu numaranız istenecektir. Cep telefonu numaranızı da girdikten sonra “Satın Al” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Yeni açılan sayfa ile birlikte kredi notunuzu öğreneceksiniz. Oldukça basit bir yöntemle kredi notunuzu öğreneceksiniz.

Findeks notu öğrenme işleminiz için dilerseniz Findeks üyeliği de yapabilirsiniz. Findeks üyeliği için kimlik bilgilerinizi sisteme girmelisiniz. Findeks’e üye olduktan sonra T.C. kimlik numaranız ve parolanız ile birlikte kredi puanınızı sorgulayabileceksiniz.

120

Findeks notunuzu öğrenmek için yapacaklarınızdan bahsettik. Bizim size tavsiyemiz eğer kredi almak istiyorsanız kredi başvurusu yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmeniz olacaktır. Eğer kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız Findeks’i ziyaret etmelisiniz. Findeks notu öğrenme işlemlerini oldukça kolay bir şekilde gerçekleştireceksiniz.

Findeks Notu Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.