Findeks Nedir?

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Günümüzde kredi kullanmayan veya kredi kartı kullanmayan insan sayısı oldukça azdır. Kredi kullanmayan insanlar ise genelde kredi notlarının düşük olması sebebi ile kredi kullanamazlar. Kredi notunun düşük olmasının nedeni ise önceki yıllara ait kredi veya kredi kartı ödemelerinin zamanında yapılmamış olmasıdır. Kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız bankalarla aranızın iyi olması gerekmektedir. Ayrıca kredi veya kredi kartı ödemelerinizi ödeme konusunda dikkatli olmalısınız. Kredi notunuzun yüksek olması size kredi alma konusunda kolaylık sağlayacaktır.

Kredi almak için bankaya başvurduğunuz zaman banka öncelikle talebinizi alır ve sizin önceki yıllara ait hesap dokümanınıza ulaşır. Kısa bir inceleme süresi sonunda kredi ödeme performansınızı oluşturur. Sonuç olarak size ait bir kredi notu oluşturur. Aynı işlemi bankaya gitmeden siz de yapabilirsiniz. Türkiye’nin önemli 9 bankası tarafından kurulan Kredi Kayıt Bürosu (KKB) A.Ş. kredi notumuzu kolay yoldan öğrenebilmemiz için Findeks sistemini oluşturmuştur. Findeks nedir sorusuna cevap arıyorsanız, Findeks kredi notunuzu sorgulama işlemi yaptığı gibi aynı zamanda finans sektörünün sizi nasıl gördüğünü gösteren bir sistemdir.  Findeks aracılığıyla 4 TL gibi bir ücret karşılığında kredi notunuzu sorgulama imkanı bulabilirsiniz.

Bankalardaki kredi limitlerinizi ve borçlarınızı takip edebilen bir sistem olan Findeks ile itibarınızı kontrol altında tutabilirsiniz. Findeks ile sadece sizin bildiğiniz kimlik bilgileriniz teyit edilerek size bilgilendirme yapılır.

Findeks Sistemini Kullanmak İçin Nasıl Üye Olabilirim?

Findeks sistemine giriş yaparak kayıt olabilirsiniz. Findeks servisi sizden bazı kimlik bilgilerinizi isteyecektir. Örneğin: T.C. kimlik numaranız, doğum tarihiniz, cep telefonunuz, E-Posta adresiniz, çalışma şekliniz, eğitim durumunuz. Güvenlik kodunu da girdiğiniz zaman Findeks üyeliğini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Sizden istenen bilgileri paylaşırsanız Findeks sistemine üye olacaksınız. Üye olduktan sonra açılacak olan ekranda T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girdiğiniz zaman sisteme giriş yapacaksınız. Findeks aracılığıyla kredi notu sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Findeks sadece kredi notu sorgulama işlemi konusunda değil bankalarla olan tüm ilişkilerinizde size yardımcı olacaktır. Size önerimiz kredi almak istediğinizde bankaları ziyaret etmeden önce Findeks sistemini kullanarak kredi notunuzu öğrenmeniz olacaktır.

Findeks Kullanıcı Girişi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.