Findeks Kredi Notu Öğrenme

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Findeks sistemi KKB yani Kredi Kayıt Bürosu sisteminin oluşturduğu yeni bir sistemdir. Findeks sistemi sayesinde Findeks kredi notunuzu kolay bir şekilde öğrenme imkanı bulabilirsiniz. Findeks kredi notu önceki yıllarda bankalardan kullanmış olduğunuz kredi ve kredi kartı hesaplarınızı takip ederek verilerinize uygun oluşturulmaktadır.

Bir başka deyişle Findeks, geçmiş yıllardaki bankalarla olan ilişkilerinize, kredi veya kredi kartı ödemelerinizi zamanında yapıp yapmadığınıza bakarak kredi notu hesaplama işlemlerini yapan sistemdir. Kredi notunuzun yüksek veya düşük olmasının sizlere ne gibi bir faydası olacağını düşünüyorsanız kredi notunuz ne kadar yüksek olursa alabileceğiniz krediler de o kadar yüksek olacaktır. Eğer kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız Findeks aralığıyla Findeks kredi notu öğrenme işlemlerinizi gerçekleştirebiliriz.

Günümüzde kredi alırken kredi notunun önemi büyüktür. Bu nedenle kredi almak için bankalara başvurmadan önce kredi notunuzu öğrenmeniz sizin için yararlı olacaktır. Findeks kredi notu öğrenme servisi ile kredi notunuzu oldukça kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Findeks kredi notu öğrenme sistemi 9 bankanın ortak bir çalışması ile kurulmuştur. Bireysel olarak kredi notunuzu öğrenebildiğiniz gibi şirket bazında kredi notu öğrenme işlemi de gerçekleşmektedir.

Findeks Kredi Notu Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Findeks servisini kullanarak kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız Findeks’in anasayfasını ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Findeks üzerinden T.C. kimlik numaranızı kullanarak oldukça basit bir şekilde kredi notu sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Findeks üzerinden T.C. kimlik numaranız ile birlikte sizden cep telefonu numaranız istenecektir. Aşağıda gördüğünüz gibi bir ekranda boş kısma T.C. kimlik numaranızı giriniz.

T.C kimlik numaranızı girip “Sorgula” yazısına tıkladıktan sonra yeni açılan ekranda sizden cep telefonu numaranız istenecektir. Boş kısma cep telefonu numaranızı yazınız. Vermeniz gereken bilgiler bu kadardır. Açılan sayfa ile birlikte Findeks kredi notunuzu öğreneceksiniz.

Bir diğer seçenek T.C. kimlik numarası ve parola ile kredi notu öğrenme işlemidir. Bunun için öncelikle Findeks üyeliğinizi oluşturmanız gerekiyor. Findeks üyeliği için gereken bilgilerin ne olduğu aşağıdaki görselde belirttik.

121

Bu bilgileri doğru bir biçimde girip üye olduktan sonra aşağıda vereceğimi linke tıklayarak giriş yapacağınız siteye yönlendirileceksiniz. Ardından T.C. kimlik numaranızla ve parolanızı girerek girişinizi yapabilirsiniz.

120

Findeks kredi notu öğrenme işlemlerinizi anlattığımız şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kredi almak istediğiniz zaman bankayı ziyaret etmeden önce Findeks kredi notu öğrenme işlemlerini yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Bu sayede kredinizin ortalama bir bazdaki değeri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bilinçli bir tüketici olarak kredi işlemleriniz için Findeks üzerinden kredi notu sorgulama işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir.

Findeks Kredi Notu Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

Findeks Üyelik İçin TIKLAYINIZ!

Kullanıcı Girişiyle Findeks Kredi Notu Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.