Findeks Hesaplama

Kredi notu kaç olmalı

Kredi notu bankalarla olan ilişkilerinizi belirleyen güncel bir hesap birikimidir. Günümüz için kredi notu oldukça önemlidir. Kredi almak istediğiniz zaman bankalara kredi başvurusu yaptığınızda bankalar yapılan başvurular arasından bir değerlendirme yapmak zorundadır. Bankalar kredi vereceği müşterileri seçmek için müşterilerin kredi notlarına bakmaktadır. Kredi notu yüksek olan müşteriler kredi alma konusunda daha şanslıdır. Kredi notu düşük olan müşteriler ise kredi almak istediği zaman sıkıntı yaşamaktadır. Çünkü bankalar kredi notu düşük olan müşterilerine riskli grup gözüyle bakmaktadır.

Kredi notunuzun yüksek olmasını istiyorsanız kredi ve kredi kartı ödemelerinizi düzenli olarak yapmalısınız. Adınıza kayıtlı herhangi bir kredi borcunuz bulunmadığı zaman kredi notunuz da yüksek olacaktır.

Eğer kredi notunuzu bilmiyorsanız kredi notunuzu öğrenebilmeniz için oluşturulmuş bir sistem vardır. Kredi Kayıt Bürosu yani KKB ve 9 banka ortaklığı ile kurulmuş olan Findeks sayesinde kredi notunuzu oldukça kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Findeks hesaplama ile kredi notunuz hesaplanır ve sizin de öğrenmeniz sağlanır.

Findeks Hesaplama Nasıl Yapılır?

Findeks hesaplamanızı yapmak istiyorsanız Findeks anasayfasını ziyaret etmelisiniz.

Findeks üzerinden T.C. kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız ile kredi notu sorgulama yapabilirsiniz. Sizden ilk olarak aşağıdaki gibi bir ekranda T.C. kimlik numaranız istenecektir. T.C. kimlik numaranızı girdikten sonra cep telefonu numaranız istenecektir. Boş kısma cep telefonu numaranızı yazınız. Vermeniz gereken bilgiler bu kadardır. Satın alma sekmesine tıkladığınız durumda açılan ekranda kredi notunuzu göreceksiniz.

1

Findeks hesaplama yapmak için bir diğer seçenek ise Findeks üyeliği yapmak olacaktır. Findeks üyeliği ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken sizden istenen kimlik bilgilerinizi sisteme girmek olacaktır. Eğer Findeks üyeliği yaparsanız T.C. kimlik numaranız ile birlikte sizden istenen parola ile Findeks hesaplamanızı yapabileceksiniz.

Kredi almak istediğiniz zaman bankalara kredi almak için başvuru yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmelisiniz. Kredi notunuzu öğrenip kredi notunun olması gereken aralıklarını da öğrenmelisiniz. Eğer kredi notunuz düşükse kredi başvurunuzu yapmayınız. Kredi notunuzun düşük olmasına rağmen kredi başvurusu yapmanız kredi notunuzu daha da düşürecektir.

Findeks Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.