Fibabanka EFT Ücretleri

Fibabanka EFT Saatleri

Fibabanka 2010 yılında faaliyete geçmiş ve yenilikçi vizyonuyla Türk bankacılık sektöründe yerini almış bir finans kuruluşudur. Fibabanka EFT ücretleri hizmetinin de bulunduğu Fibabanka, bireysel müşterileri için, mevduat ve yatırım, bireysel krediler, sigorta ve emeklilik, kartlar, faiz, ücret ve komisyonlar, bankacılık hizmetleri gibi finansal ürün ve hizmetler sunmaktadır. Fibabanka ticari müşterileri için, kartlar, krediler, dış ticaret ve finansmanı, nakit yönetimi, sigorta ve emeklilik, yatırım ürünleri, proje finansmanı ve üye iş yeri gibi sektörel bankacılık ürün ve hizmetleri sunmaktadır. Fibabanka EFT ücretleri bilgilerinin yer aldığı banka, KOBİ alanındaki müşterileri için, kartlar, krediler, üye iş yeri, nakit yönetimi, sigorta ve emeklilik, yatırım ürünleri, kurum anlaşmaları, paketler ve ücret komisyonları gibi birçok finansal ürün ve hizmetleri bulundurmaktadır. Fibabanka tarım sektöründe yer alan müşterileri için, tarım kredileri, kurum anlaşmaları, sigorta ve emeklilik, mevduat ve yatırım gibi birçok bankacılık ürün ve hizmetleri sunmaktadır.

EFT İşlemi Nedir?

Fibabanka’nın her gün sıkça gerçekleştirdiği işlemlerden birisi de para transferi işlemidir. Para transferi işlemi için iki farklı seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerden birini tercih ederek, para transferi işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu seçenekler açılımı Elektronik Fon Transferi olan EFT ve havaledir.

EFT işlemi, bankada hesabı olan bir kişinin, farklı bir bankada hesabı olan kişiye Türk Lirası cinsinden gerçekleştirmiş olduğu para transferi işlemidir. Banka hesabınız mevcut değilse, EFT işleminizi kredi kartınızdan, isme EFT, hesaba EFT ve IBAN’a şeklinde yapabilirsiniz. Fibabanka EFT ücretleri ödenerek yapılabilen EFT işleminizi, bankanızın sunduğu bankacılık hizmetlerinden olan, internet bankacılığı ve mobil bankacılık şeklinde kolayca yapabilirsiniz. EFT işleminizi bu şekilde gerçekleştirdiğinizde, yapmış olduğunuz işlemi kaydederek, bir sonraki işleminizde çok daha kısa sürede tamamlamış olursunuz. EFT işleminizi gerçekleştirmek için dilerseniz, müşteri hizmetlerini, banka şubelerini ya da banka ATM’lerini kullanarak, işleminizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz bankanıza Düzenli EFT talimatı vererek, Fibabanka EFT ücretleri ödenerek yapılabilen EFT işleminizin, her ay düzenli bir şekilde banka tarafından gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Bir başka para transferi işlemi ise havaledir. Havale bir bankada hesabı olan bireyin, aynı bankanın farklı şubesinde hesabı bulunan bir kişiye, para birimi fark etmeksizin yapılan para transferi işlemidir. Havale işleminizi internet üzerinden internet bankacılığı ve mobil bankacılık aracılığı ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden gerçekleştirdiğiniz havale işleminizi kaydederek, bir sonraki işleminizin daha kısa sürede tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Havale işleminizi bankanızın şubeleri, müşteri temsilcisi ve ATM’lerle hızlıca yapabilirsiniz. İsterseniz bankanıza düzenli havale talimatı vererek, işleminizin her ay düzenli ve banka tarafından gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

EFT İşlemi Nasıl Yapılır?

Fibabanka EFT ücretleri ödenerek yapılabilen EFT işleminizi internet üzerinden, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık şeklinde gerçekleştirmek isterseniz, dört farklı unsura ihtiyacınız vardır. Bu unsurlar; gönderici, göndericinin bankası, alıcı ve alıcının bankası gibi bilgilerden oluşmaktadır. Bu bilgileri sisteme doğru ve eksiksiz bir şekilde aktardığınızda EFT işleminiz başlayacaktır. Sistem para transferi yapmak istediğiniz miktarın ve Fibabanka EFT ücretleri ödenerek yapılabilen EFT işlemi için bankanın belirlediği hizmet bedelinin, hesabınızda mevcut olup olmadığının kontrolünü gerçekleştirir. Bu kontrolden sonra hesabınızda yeterli miktarın olması durumunda, bir sonraki kısım onay aşamasına geçecektir. Hesabınızda yeterli miktarda para olmaması durumunda işleminiz gerçekleşmeyecek ve kuyruk adı verilen ödeme sırasında işleminiz bekletilecektir. Merkez Bankası tarafından EFT sistemi onayı verildikten sonra işleminiz sonlanacak ve Fibabanka EFT ücretleri ödenerek yapılabilen EFT işleminiz karşı bankanın hesabına birkaç dakika içerisinde aktarılacaktır.

Fibabanka EFT ücretleri ödenerek yapılabilen EFT işleminizi isterseniz bankanızın şubeleri, müşteri hizmetleri ya da ATM’lerden kolayca yapabilirsiniz.

EFT sistemi sayesinde, bankaların bireysel ve kurumsal müşterilerine sunmuş olduğu internet bankacılık ya da mobil bankacılık aracılığı ile elektrik, su, doğalgaz, internet, cep telefonu, kredi kartı, başkasına ait kredi kartı, yakıt, kira, okul taksiti ve bağış gibi farklı türlerdeki fatura, ödemeleri çok daha kısa sürede kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Fibabanka EFT Ücretleri Ne Kadardır?

EFT sistemi ilk olarak Türkiye’ye Merkez Bankası tarafından Türk bankacılık sektörünün finansal hizmetlerine dahil edilmiştir. Sistem Merkez Bankası tarafından işletilir ve sistemle ilgili her türlü sorun Merkez Bankası’nın sorumluluğu dahilindedir.

Her bankanın gerçekleştirdiği her işlem için belirlemiş olduğu bir ücretlendirme vardır. Fibabanka EFT ücretleri ise şu şekildedir;

  • EFT işleminizi banka şubesinden gerçekleştirmek isterseniz, Fibabanka EFT ücretleri olarak en düşük 15 TL ve en yüksek 300 TL gibi bir hizmet bedeli talep etmektedir.
  • EFT işleminizi telefon bankacılığı şeklinde gerçekleştirmek isterseniz, Fibabanka EFT ücretleri olarak en düşük 10 TL ve en yüksek 25 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Fibabanka EFT Ücretleri İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.