Fibabanka EFT Saatleri

Fibabanka EFT Saatleri

Bankacılık sektöründe oldukça önemli bir işlem olan para transferi yapmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz iki yöntem vardır. Birincisi Elektronik Fon Transferi yani daha fazla duyabileceğiniz ismi ile EFT yöntemi, bir diğeri ise havale yöntemidir. EFT ile havale işlemleri çok sık karıştırılmaktadır. EFT ile havale arasındaki farklardan bahsedecek olursak, EFT işlemi farklı bankalar arasında yapılmaktadır. Eğer farklı bankalar arasında para transferi yapmak isterseniz EFT işlemini tercih etmelisiniz. Havale işlemi ise aynı bankanın farklı hesapları arasında yapılmaktadır.

Para transferi işlemlerinizi gerçekleştirmek için çeşitli yöntemler kullanabilirsiniz. Bankalar bankacılık işlemlerinizi ve özellikle de para transferi işleminizi daha hızlı ve daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için size kolaylıklar sağlamıştır. Bankanın müşterileri için sağladığı kolaylıklardan bahsedecek olursak, bankaların şubelerini kullanarak EFT yapabileceğiniz gibi banka ATM’lerini, telefon bankacılığını, internet bankacılığını, bazı bankalar için mobil uygulama desteğini kullanabilirsiniz. EFT ve havale işlemleriniz için bankaların bu yöntemlerinden yararlanabilirsiniz.

EFT işlemi havale işlemine göre daha fazla kullanılmaktadır. EFT işlemi için bankalar kendilerine göre EFT saati oluşturmuştur. Her banka için EFT saati farklıdır. Örneğin Fibabanka EFT saatleri sabah 09.00 ile başlar ve akşam 17.00 ile son bulur. Fibabanka EFT saatleri içinde EFT işleminizi bankanın çeşitli kanallarını kullanarak yaparsanız ve eğer bankada herhangi bir yoğunluk yoksa EFT işleminiz 5 ile 10 dakika arasında gerçekleşecektir.

Haftasonu Fibabanka ile EFT Yapılır Mı?

EFT işlemleri için her bankanın kendisine göre belirlemiş olduğu EFT saatleri vardır. Fakat bunun dışında her banka için geçerli olan bir EFT zamanı vardır. EFT zamanı hafta içi günlerdir. Hafta sonu EFT yapılamaz. Bazı bankalar EFT işlemi için yatırmış olduğunuz parayı alır fakat EFT işlemini gerçekleştiremez, paranızı hesapta bekletir. En yakın EFT günü ve EFT saatinde EFT işleminiz gerçekleşir. Örneğin Cuma günü Fibabanka EFT saatlerinden sonra yaptığınız EFT işlemi hemen gerçekleşemez. EFT işleminizin gerçekleşebilmesi için EFT gününü ve saatini beklemeniz gerekecektir. En yakın EFT günü Pazartesi günü ve en yakın Fibabanka EFT saatleri ise sabah 09.00 olacaktır. Hafta içi bir günde Fibabanka EFT saatlerinden sonra yapmış olduğunuz EFT işlemleri de hemen gerçekleşemez. EFT işleminizin gerçekleşmesi için yine en yakın Fibabanka EFT saatlerini beklemeniz gerekecektir. En yakın Fibabanka EFT saatleri de diğer günün sabah saat 09.00’u olacaktır. EFT işleminiz için yatırmış olduğunuz para diğer günün sabah saat 09.00’una kadar hesapta bekliyor olacaktır.

EFT işleminizin hemen gerçekleşebilmesi için dikkat etmeniz gereken bir husus daha vardır. EFT işleminiz için sizin bankanızın EFT saatlerini öğrenmeniz gerektiği gibi EFT yapmak istediğiniz bankanın da EFT saatlerini öğrenmeniz gerekir. Her iki bankanın da EFT saatleri içinde EFT işleminizi yaparsanız EFT işleminiz 5 ile 10 dakika arasında gerçekleşecektir. Aksi takdirde ilk EFT saatini beklemeniz gerekir.

Fibabanka İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.