EFT Ne Zaman Gelir?

kredi notu olmadan kredi veren bankalar

Günümüz bankacılık hizmetleri oldukça gelişmiştir. Artık bankacılık işlemleriniz için saatlerce bankalarda sıra beklemenize gerek yoktur. İnternet bankacılığı hizmeti ile ya da telefon bankacılığı hizmeti ile işlemlerinizi oldukça hızlı ve kolay yoldan yapabilirsiniz. Bazı bankaların mobil uygulama desteğini kullanarak da işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bankacılık işlemleri arasında çok kullanılan para transferi işlemleri olan EFT ve havale işlemlerinden bahsedelim. EFT işlemleri yani çok bilinmeyen ismi ile Elektronik Fon Transferi işlemi, farklı bankalar arasında yapılmaktadır. EFT işlemi için genel olarak bankalar 1 TL ile 4 TL arasında bir ücret talep etmektedir. EFT ne zaman gelir diye merak ediyorsanız, EFT işlemi eğer bankada herhangi bir yoğunluk yoksa 5 ile 10 dakika içinde karşı tarafa ulaşmaktadır. Eğer bankada yoğunluk varsa EFT ne zaman gelir sorusunun cevabı 30 dakika ile 3 saat arasında olmasıdır. EFT ile para transferi işlemi genel olarak hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Havale işlemi ise EFT işleminden farklı olarak, bir bankanın farklı şubeleri arasında yapılabilmektedir. Havale ile farklı bankalar arasında para transferi işlemi yapamazsınız. Havale işlemi için genel olarak bankalar bir ücret talep etmezler.

EFT Saatleri ve Günleri Nasıldır?

EFT saatleri, bankalar arasında farklılık göstermektedir. Fakat genel olarak bankalarda EFT yapabileceğiniz saatler, sabah 9.00 ile başlamak ile birlikte akşam 17.45 gibi son bulmaktadır. Bu saatler arasında EFT işlemlerinizi gerçekleştirirseniz genellikle işleminiz hızlı bir şekilde karşı tarafa ulaşacaktır. Fakat EFT işleminizi bu saatler dışında yaparsanız, EFT yani para transferi işleminiz en yakın EFT saatinde işleme koyulacaktır. Haftasonu yapacağınız EFT işlemleriniz ise en yakın iş gününde gerçekleşir. Örneğin siz Cuma günü EFT saatleri dışında EFT yapmak isterseniz, banka sizin paranızı alacak fakat hesapta bekletecektir. En yakın iş günü olan Pazartesi günü EFT saatlerinde işleminiz gerçekleşecektir. EFT saatleri dışında yapacağınız EFT işlemleriniz için bir süre beklemeniz gerekir. Bu yüzden bizim size tavsiyemiz EFT yapmadan önce kendi bankanızın EFT saatlerini öğrenmelisiniz. Sizin bankanızın EFT saatleri önemli olduğu kadar para transferi yapacağınız karşı tarafın da EFT saatleri önemlidir. Bu yüzden kendi bankanız için EFT saatlerini öğrendikten sonra karşı tarafında EFT saatlerini öğrenmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

EFT İşlemleri İle İlgili Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.