EFT İşlem Saatleri

EFT İşlem Saati

Günümüz bankacılık işlemlerinden biri olan Elektronik Fon Transferi yani EFT işlemi, oldukça fazla kullanılan bir işlemdir. EFT ile para transferi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı amaç doğrultusunda bir başka işlem ise havale işlemidir. EFT ile farklı bankalar arasında para transferi yapabilirken, havale ile sadece aynı bankanın farklı şubeleri arasında para transferi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. EFT işlemi için bankalar sizden bir ücret talep ederler. Her bankanın talep ettiği ücret farklıdır. Fakat genel olarak 1 TL ile 4 TL arasında bir ücret ödemeniz gerekecektir. Havale işlemi için ise bankalar sizden herhangi bir ücret istemeyecektir.

EFT İşlem Saatleri Ne Zamandır?

EFT işlem saatleri ile ilgili müşteriler çok fazla soru sormaktadır. EFT işlem saatleri bankalar arasında farklılık göstermektedir. Her banka kendine göre EFT işlem saatlerini ayarlamaktadır. Fakat genel olarak EFT işlem saatleri sabah 9.00 ile başlarken 17.00 ile son bulmaktadır. Yine de EFT işlem saatleri bankalar arasında farklılık gösterir ve EFT yapmadan önce bankanın EFT saatlerinin öğrenilmesi gerekir.

Haftasonu EFT yapılır mı sorusunun cevabı çok fazla merak edilmektedir. Haftasonu bankalar EFT yapmazlar. Eğer EFT yapmak istiyorsanız haftaiçi bir günde yapmanız gerekir. Ayrıca haftaiçi bir gün olmakla birlikte EFT yapacağınız saatleri öğrenmelisiniz. Her banka için farklı olan EFT saatleri içinde EFT yaparsanız işlemleriniz 5-10 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşir. Eğer EFT saatleri dışında EFT yapmak isterseniz işleminiz hemen gerçekleşmeyecektir. Örneğin eğer EFT işleminizi Cuma günü EFT saatlerinden sonra yaparsanız işleminiz en yakın iş günü olan Pazartesi günü ve EFT saatleri içinde gerçekleşir. EFT işlemi için haftasonunu beklememelisiniz. Haftaiçi bir günde ve bankanızın EFT saatlerinde işlemlerinizi yapmanız gerekir.

Ayrıca EFT işlemleriniz için kendi bankanızın EFT saatlerini öğrenmeniz önemli olduğu kadar EFT yapacağınız bankanın EFT saatlerini öğrenmeniz de önemlidir. Her iki tarafın da EFT saatleri içindeyse işlemleriniz hızlı bir şekilde gerçekleşir. Genel olarak EFT işlemleri 5 veya 10 dakika sürer. Bankada bir yoğunluk varsa işlemleriniz 30 dakika ya da en fazla 3 saat sürecektir. EFT işlemleriniz için bankaların şubelerini ziyaret edebileceğiniz gibi telefon bankacılığı hizmetini de kullanabilirsiniz. Aynı zamanda internet bankacılığı hizmeti ile de EFT yapabilirsiniz. Çok kullanılan bankaların EFT işlem saatleri şu şekildedir;

  • Yapı Kredi: 09.00 – 16.45
  • Garanti Bankası: 09.00 – 17.15
  • Albaraka Türk: 09.00 – 17.00
  • Akbank: 09.00 – 17.00
  • Bank Asya: 09.00 – 17.25
  • Denizbank: 09.00 – 17.00
  • Halkbank: 08.00 – 16.30
  • Şekerbank: 09.00 – 17.15
  • Türkiye Finans: 09.00 – 17.00
  • TEB: 09.00 – 16.00

EFT Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.