Burgan Bank EFT Saatleri

Burgan Bank, son zamanlarda esnaf ve KOBİ’lere yönelik olarak bankacılık hizmetleri ile karşımıza çıkmaktadır. Burgan Bank ile paranızı istediğiniz başka bir banka hesabına transfer edebilirsiniz.

Para transferi işlemi için kullanabileceğiniz iki yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birincisi, Elektronik Fon Transferi yani çok daha fazla bilinen ismi ile EFT yöntemidir. İkincisi ise havale işlemidir. EFT ile havale işlemi çok sık olarak karıştırılan iki bankacılık işlemidir. EFT işlemi ile havale işlemi arasındaki farklardan bahsedecek olursak, EFT işlemi ile farklı bankalar arasında para transferi işleminizi yapabilirsiniz. Havale işlemi ile ise sadece aynı bankanın farklı şubeleri arasında paranızı transfer edebilirsiniz.

EFT işleminiz için bankaların belirlemiş olduğu EFT ücretleri vardır. Her banka EFT ücretini kendisi belirlemektedir. Herhangi bir sabit EFT ücreti bulunmamaktadır. Bankalar EFT ücretini, EFT işlemleri için yapılan masraflara göre belirlemektedir. EFT işlemi için yapılan masraflar ise bankanın hangi kanalını kullanarak EFT yapıldığına göre farklılık göstermektedir.

EFT işlemi için bankaların belirlemiş olduğu ücretler olduğu gibi bankaların EFT saatleri de olmaktadır. Yine her banka EFT saatini kendisi belirlemektedir. EFT saatleri, bankaların mesai saatlerine göre belirlenmektedir. Bankalar hafta sonu EFT işlemi yapmazlar. Aynı zamanda gece de EFT yapılmamaktadır. Genel olarak sabah saat 09.00 ile akşam 17.45 arasında EFT işlemi yapılmaktadır.

Burgan Bank için de EFT saatleri, bankanın mesai saatlerine göre belirlenir. Burgan Bank EFT saatleri hakkında daha detaylı bilgi için yazımızın devamını da okumalısınız.

Burgan Bank EFT Saatleri Nelerdir?

Burgan Bank EFT saatleri, Burgan Bank tarafından belirlenmiş olup, her banka için farklı olacaktır.

Burgan Bank aracılığı ile EFT yapmak isterseniz, Burgan Bank, hafta içi her gün sabah saat 09.00 ile akşam 16.30 arasında EFT işlemi yapmaktadır. Eğer Burgan Bank EFT saatleri arasında EFT yaparsanız, işleminiz 5 ile 10 dakika arasında gerçekleşecektir. Fakat Burgan Bank EFT saatleri dışında EFT yaparsanız, EFT işleminizin gerçekleşmesi için ilk EFT saatini beklemeniz gerekecektir. Cuma günü Burgan Bank EFT saatleri dışında yaptığınız EFT işlemleri de hafta sonu yapılmış gibi kabul edilir. Örneğin, Burgan Bank için 16.30’da EFT saatleri bitiyor. Cuma günü 16.30’dan sonra yapacağınız EFT işlemleri, 0 gün içinde gerçekleşmemektedir. İlk EFT günü olan Pazartesi günü ve ilk EFT saati olan sabah saat 09.00 ile birlikte EFT işleminiz gerçekleşecektir. EFT işleminizin gerçekleşmesi için uzun süre beklemek istemiyorsanız, Burgan Bank EFT saatleri dışında EFT işleminizi yapmamanız gerekecektir.

Bizim size tavsiyemiz, EFT işleminizi yapmadan önce bankanızın EFT saatlerini öğrenmeniz olacaktır. Sadece kendi bankanızın değil para transferinizi yapacağınız bankanın da EFT saatlerini öğrenmelisiniz. Her iki banka için de ortak olan EFT saatleri arasında EFT işleminizi yaptığınızda, işleminiz 5 ile 10 dakika arasında gerçekleşecektir. Burgan Bank için EFT saatlerini öğrendiniz. İstediğiniz banka kanalı aracılığı ile EFT işleminizi yapabilirsiniz.

Burgan Bank EFT İşlemleri İçin TIKLAYINIZ!

Burgan Bank EFT Ücretleri

Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye gibi faaliyet bölgeleri olan Burgan Bank, 1989 Tekfen Bank adı altında Kuveyt’te kurulmuş bir finansal kuruluştur.

Burgan Bank bireysel müşterileri için, mevduat, yatırım, krediler, kartlar, sigorta ve emeklilik, ödemeler ve hizmetler gibi yararlanabileceğiniz birçok finansal ürün ve hizmet sunmuştur. Burgan Bank EFT ücretleri bilgilerinin de yer aldığı banka kurumsal müşterileri için krediler, proje finansmanı, mevduat ve yatırım, nakit yönetimi, dış ticaret gibi birçok sektörde size yardımcı olabilmesi için birçok finansal ürün ve hizmet geliştirmiştir.

Para Transferi İşlemleri Nelerdir?

Bankacılık sektöründe, gün içerisinde en çok gerçekleştirilen işlemlerden biri olan para transferi işlemini iki farklı seçenekten birini tercih ederek, gerçekleştirebilirsiniz. Bunlar açılımı Elektronik Fon Transferi olan EFT ve havaledir.

Elektronik Fon Transferi bir bankada hesaba bulunan bir kişinin, başka bir bankada hesabı bulunan kişinin hesabına, Türk Lirası cinsinden gönderilen para transferi işlemidir. Bu işlemde üç farklı banka görev almaktadır.

Burgan Bank EFT ücretleri ödenerek yapılan EFT işleminizi, bir banka hesabınız yoksa kredi kartınızla IBAN’a, hesap numarasına ya da isme şeklinde gönderebilirsiniz. Burgan Bank EFT ücretleri ödenerek yapılan EFT işleminizi internet üzerinden gerçekleştirmek isterseniz, bankanızın size sunduğu bankacılık hizmetlerinden olan internet bankacılığı ve mobil bankacılık aracılığıyla hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılığından Burgan Bank EFT ücretleri ödenerek yapılan EFT işleminizi gerçekleştirmek isterseniz, işleminizi kaydedebilirsiniz ve bir sonraki işleminizde kaydettiğiniz bilgiler size çok daha fazla zaman kazandırır. Burgan Bank EFT ücretleri ödenerek yapılan EFT işleminizi isterseniz bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak, banka şubelerine giderek ya da ATM’lerden kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu seçenekler haricinde, bankanıza düzenli EFT talimatı vererek, işleminizin her ay düzenli bir şekilde otomatik olarak gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Bir diğer para transferi işlemi olan havale, bir bankadan hesabı olan kişinin, aynı bankanın farklı bir şubesinde hesabı olan kişiye, para birimi fark etmeksizin yapılan para transferi işlemidir. Havale işleminizi internet bankacılığı ve mobil bankacılık aracılığıyla hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz yaptığınız havale işlemini kaydederek, bir sonraki işleminizde daha hızlı bir şekilde işleminizi tamamlamış olursunuz. Havale işleminizi internet üzerinden gerçekleştirmek istemiyorsanız, bankanızın size sunduğu müşteri hizmetlerinden, ATM’lerden ya da bankanızın herhangi bir şubesine giderek işleminizi kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. İsterseniz bankanıza düzenli havale talimatı vererek, her ay düzenli bir şekilde işleminizin, banka tarafından yapılmasını sağlayabilirsiniz.

EFT ve Havale İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Burgan Bank EFT ücretleri ödenerek yapılan EFT işlemini eğer internet üzerinden, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık aracılığıyla yapmak isterseniz, ilk olarak birtakım bilgilere sahip olmanız gerekmektedir. Bu bilgiler; göndericinin adı, soyadı, bankası, göndereceği tutar, alıcının adı, soyadı, alıcının bankasından oluşmaktadır.
  • Bu bilgileri sisteme doğru ve eksiksiz bir şekilde aktardıktan sonra Burgan Bank EFT sistemi, hesabınızda EFT göndermek istediğiniz miktara ve bankanın EFT işlemi için talep ettiği hizmet bedelinin, yeterli olup olmadığının kontrolünü sağlar. Eğer hesabınızdaki tutar işlemi karşılıyorsa işlem bir sonraki aşamaya aktarılır. Hesabınızda Burgan Bank EFT ücretleri ödenerek yapılan EFT işlemini gerçekleştirmek için yeterli miktar yoksa, sistem işleminize devam etmez ve kuyruk adı verilen ödeme sırasında işleminizi bekletir.
  • Hesabınızda yeterli tutar olması durumunda, Merkez Bankası’nın EFT sistemi onay verir ve gönderdiğiniz para karşı bankada hesabı bulunan kişiye birkaç dakika içerisinde aktarılır.

Burgan Bank EFT ücretleri ödenerek yapılan EFT işleminizi internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirmek istemiyorsanız, bankanızın şubesine giderek ya da ATM’ler aracılığıyla kolayca yapabilirsiniz.

Havale işlemi için iki farklı seçenek vardır. Bu seçenekler, IBAN ile havale gönderme ve hesap numarası ile havale gönderme işlemidir.

  • IBAN ile havale göndermek için ilk olarak sisteme 32 haneli IBAN numarasını, alıcının adı, soyadı ve göndereceğiniz tutar gibi bilgileri sisteme aktardıktan sonra, sistem sizin hesabınızda yeterli miktarın olup olmadığını kontrol eder. Hesabınızda göndermek istediğiniz kadar miktar mevcut ama bankanın talep ettiği havale işlemi için hizmet bedelini karşılamıyorsa işleminiz gerçekleşmez. Hesabınızda hem göndereceğiniz miktar hem de havale işlemi için belirlenen havale ücretini karşılayacak kadar toplam tutar olması gerekmektedir. Hesabınızdaki miktar toplam tutarı karşılıyorsa havale işleminiz çok kısa bir süre sonra alıcının hesabına aktarılmış olur.
  • Hesap numarası ile havale işleminizi gerçekleştirebilmek için alıcının banka şube kodu, hesap numarası, alıcının adı soyadı ve gönderilecek miktar gibi bilgileri sisteme doğru bir şekilde aktardıktan sonra, sistemin gerekli kontrolü sağlamasının ardından, havale işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

Burgan Bank EFT Ücretleri Ne Kadardır?

Her bankanın kendi belirlemiş olduğu EFT ücretleri vardır, Burgan Bank’ın EFT ücretleri şu şekildedir;

  • Kasadann gönderilen EFT için, Burgan Bank EFT ücretleri 50 TL ve 300 TL,
  • Hesaptan gönderilen EFT’ler için Burgan Bank EFT ücretleri 40 TL ve 400 TL,
  • Burgan Bank’a ödenen EFT’ler için Burgan Bank EFT ücretleri 40 TL,
  • Hesaptan gönderilen EFT’ler için Burgan Bank EFT ücretleri 15 TL şeklindedir.