Bank Asya EFT Ücretleri

Asya Katılım Bankası 1996 yılında özel finans kurumu olarak Türk bankacılığında faaliyete geçmiştir. Bank Asya EFT ücretleri bilgisi bulunan banka, bireysel müşterileri için hesaplar, kartlar, altın ürünleri, finansman desteği, hizmetler, yatırım ürünleri, sigorta ürünleri, bireysel emeklilik gibi birçok finansal ürün ve hizmetler sunmuştur. Bank Asya EFT ücretleri bilgisinin bulunduğu banka, KOBİ müşterileri için finansman desteği, nakit yönetimi, dış ticaret desteği, sigorta ürünleri, kredi kartları gibi sektörel ürün ve hizmetler sunmaktadır.

Bank Asya 2015 yılında TMSF banka yönetiminin çoğunluğuna el koymuştur ve birkaç ay sonra banka TMSF’ye devredilmiştir.

EFT İşlemi Nedir?

Bankacılık sektöründe en çok gerçekleştirilen işlemlerden biri para transferidir. Bu işlemler açılımı Elektronik Fon Transferi olan EFT ve havaledir.

Elektronik Fon Transferi, bir bankada hesabı olan bireyin, başka bir bankada hesabı olan bireye Türk Lirası cinsinden aktarılan para transferine verilen isimdir. Bank Asya EFT ücretleri ödenerek yapılabilen EFT işleminizi banka hesabınız yoksa kredi kartınızdan, isme, hesap numarasına, IBAN’a gönderebilirsiniz. EFT işleminizi internet üzerinden, bankanızın finansal hizmetlerinden olan internet bankacılığı ve mobil bankacılık aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde yaptığınız Bank Asya EFT ücretleri ödenerek yapılabilen EFT işleminizi isterseniz kaydedebilirsiniz, böylece bir sonraki işleminizi çok daha kısa sürede yapabilirsiniz. Bank Asya EFT işleminizi, bu seçenekler haricinde bankanızın müşteri hizmetleri, bankanızın şubeleri ya da ATM aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz bankanıza düzenli EFT talimatı vererek, işleminizin her ay düzenli ve otomatik bir şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Bir diğer para transferi işlemi ise havaledir. Havale işlemi ise bir bankada hesabı olan bir kişinin aynı bankanın farklı bir şubesinde hesabı bulunan kişiye, para birimi fark etmeksizin gönderilen para transferi işlemidir. Havale işleminizi internet üzerinden internet bankacılığı ya da mobil bankacılığı aracılığı ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz yaptığınız havale işleminizi kaydedebilirsiniz, böylece bir sonraki havale işleminiz daha kısa sürede gerçekleşecektir. Havale işleminizi internet üzerinden gerçekleştirmek istemiyorsanız, bankanızın müşteri hizmetleriyle, bankanızın şubesiyle ve ATM’lerden hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bankanıza düzenli havale talimatı vererek, her ay düzenli olarak, banka tarafından havale işleminiz gerçekleştirilecektir.

EFT İşlemi Nasıl Yapılır?

Bank Asya EFT ücretleri konusunda bulunan EFT işleminizi gerçekleştirebilmeniz için birtakım bilgilere ihtiyacınız vardır. Bunlar; göndericinin adı, soyadı, alıcının adı soyadı, alıcının bankası gibi bilgilerden oluşmaktadır. Bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde sisteme aktarmanız gerekmektedir. Daha sonra sistem hesabınızda Bank Asya EFT ücretleri konusunda yer alan EFT işlemi için yeterli miktarın ve ona ek olarak bankanın işleminiz için alacağı hizmet bedelini karşılayıp karşılamadığının kontrolünü sağlar. Hesabınızda toplam tutarı karşılayabilecek miktar bulunuyorsa, işleminiz bir sonraki kısım olan onay aşamasına geçer. Hesabınızda yeterli miktarda para yoksa, sistem işleminizi gerçekleştirmez ve ödeme kuyruğu adı verilen sırada bekletir. Hesabınızda yeterli miktarda para bulunuyorsa Merkez Bankası sistemi EFT işleminizi onaylar ve para transferi yaptığınız hesaba paranız birkaç dakika içerisinde aktarılır.

Bank Asya EFT Ücretleri Ne Kadardır?

EFT sistemi ilk olarak Türkiye’ye Merkez Bankası tarafından, Türk bankacılık sektöründe hizmete sunulmuştur. EFT sistemi Merkez Bankası tarafından işletilir ve sistemle ilgili tüm sorunlar Merkez Bankası’nın sorumluluğu dahilindedir.

Her bankanın EFT işleminin ücretleri, kendileri tarafından belirlenir ve her bankanın EFT ücretleri farklıdır.

Bank Asya’nın EFT ücretleri şöyle belirlenmiştir;

  • EFT işleminiz düzenli EFT talimatı IBAN’a, kredi kartına şeklindeyse Bank Asya EFT ücretleri 0,50 TL, 2 TL, 1 TL, 1,50 TL şeklinde değişmektedir.
  • EFT işleminizi düzenli EFT talimatı-IBAN’a, kredi kartına banka şubesi aracılığıyla gerçekleştirecekseniz, Bank Asya EFT ücretleri en düşük 30 TL ve en yüksek 250 TL olarak hizmet bedeli belirlenmiştir.
  • EFT işleminiz EFT haber mesajı şeklindeyse Bank Asya EFT ücretleri 25 TL gibi bir hizmet bedeli ödemeniz bulunmaktadır.
  • EFT işleminizi giden EFT-ATM şeklinde gerçekleştirecekseniz, Bank Asya EFT ücretleri 4 TL gibi bir hizmet bedeli mevcuttur.
  • EFT işleminizi giden EFT-İnternet şeklinde gerçekleştirmek istiyorsanız, Bank Asya EFT ücretleri 2 TL gibi bir ödemesi vardır.
  • EFT işleminizi giden EFT- Şube şeklinde gerçekleştirecekseniz, en düşük 30 TL ve en yüksek 250 TL gibi bir hizmet bedeli bulunmaktadır.
  • EFT işleminizi giden EFT-toplu gönderim-Şube şeklindeyse 0,50 TL gibi bir ödemeniz bulunmaktadır.

Bank Asya EFT Ücretleri İçin TIKLAYINIZ!

Bank Asya EFT Saatleri

Bankacılık işlemleri arasında önemli bir yeri olan para transferi işlemleriniz için bankaların çeşitli kanallarını kullanabilirsiniz. Bankalar günümüzde müşterilerine çok fazla alanda hizmet vermeye çalışmaktadır. Müşteriler eskiden olduğu gibi bankalarda saatlerce sıra beklemeden işlemlerini halledebilirler. İnternet bankacılığı hizmeti, telefon bankacılığı hizmeti, bazı bankaların mobil uygulama destekleri sayesinde bankacılık işlemlerinizi özellikle de para transferi işlemlerinizi kolay bir yoldan gerçekleştirebilirsiniz.

Bankacılık işlemlerinde oldukça tercih edilen para transferi, iki yoldan yapılabilir. Para transferiniz için birinci yöntem, Elektronik Fon Transferi yani çok daha fazla kullanılan ve bilinen ismi ile EFT işlemi, ikinci yöntem ise havale işlemidir. EFT işlemi ile havale işlemi oldukça sık karıştırılmaktadır. EFT ile havale arasındaki farklardan bahsedecek olursak, EFT işlemi farklı bankalar arasında yapılan para transferi işlemidir. Havale işlemi ile sadece aynı bankanın farklı şubeleri arasında para transferi yapılabilir. EFT işlemi için bankalar ücret talep etmektedir. Her bankanın EFT işlemi için talep edeceği ücret değişir. Fakat genel olarak bankalar müşterilerinden 1 TL ile 4 TL arasında bir ücret talep etmektedir. Havale işlemi için ise bankalar genel olarak herhangi bir ücret talep etmezler.

EFT işlemi havale işlemine göre daha fazla tercih edilmektedir. EFT işlemi için bankalar kendilerine göre EFT ücreti belirlediği gibi aynı zamanda her banka EFT saatini de kendine göre belirlemektedir. Bankalar arasında EFT saatleri farklılık göstermektedir. Örneğin, Bank Asya EFT saatleri ile ilgili bilgi almak istiyorsanız yazımızın devamında sizinle bunu paylaşacağız.

Bank Asya EFT Saatleri Nasıldır?

Bank Asya EFT saatleri bireysel ya da ticari kullanıcılar için EFT işlemini hangi kanaldan yapacağına göre farklılık göstermektedir. Eğer EFT işleminizi bireysel olarak Bank Asya şube bankacılığı ile yapacaksanız EFT saati sabah 8.30 ile başlayarak akşam 17.25’te son bulmaktadır. Eğer internet bankacılığını kullanarak EFT işleminizi yapacaksanız sabah 8.30 ile birlikte başlayan Bank Asya EFT saatleri akşam 16.45 ile sona ermektedir. Bank Asya telefon bankacılığı hizmetini kullanarak EFT yapacaksanız sabah 8.30 ile birlikte başlayan Bank Asya EFT saatleri akşam 16.45 ile bitmektedir. Bank Asya EFT saatleri arasında bireysel kullanıcılar EFT işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Ticari kullanıcılar için Bank Asya EFT saatleri biraz farklılık göstermektedir. Bank Asya internet bankacılığı yolu ile EFT yapacak ticari kullanıcılar için sabah 8.30’da başlayan EFT saatleri akşam 16.00 ile son bulmaktadır. Bank Asya telefon bankacılığı ile EFT yapacak müşteriler için sabah yine 8.30’da başlayan Bank Asya EFT saatleri akşam 16.00’da bitmektedir. Bank Asya mobil bankacılık ile EFT bitiş tarihi 16.45 olarak belirlenmiştir. EFT başlama tarihi bütün kanallar için sabah 8.30 olarak belirlenmiştir. Kayıtlı kullanıcılar için Bank Asya ATM EFT bitiş saati ise 16.45 olarak belirlenmiştir. Belirlenen saatler arasında Bank Asya EFT işlemlerinizi istediğiniz kanal aracılığı ile yapabilirsiniz. EFT saatleri içinde yapacağınız EFT işleminiz 5 ile 10 dakika arasında gerçekleşecektir.

Bank Asya İçin TIKLAYINIZ!