Bank Asya EFT Saatleri

Bank Asya EFT saatleri

Bankacılık işlemleri arasında önemli bir yeri olan para transferi işlemleriniz için bankaların çeşitli kanallarını kullanabilirsiniz. Bankalar günümüzde müşterilerine çok fazla alanda hizmet vermeye çalışmaktadır. Müşteriler eskiden olduğu gibi bankalarda saatlerce sıra beklemeden işlemlerini halledebilirler. İnternet bankacılığı hizmeti, telefon bankacılığı hizmeti, bazı bankaların mobil uygulama destekleri sayesinde bankacılık işlemlerinizi özellikle de para transferi işlemlerinizi kolay bir yoldan gerçekleştirebilirsiniz.

Bankacılık işlemlerinde oldukça tercih edilen para transferi, iki yoldan yapılabilir. Para transferiniz için birinci yöntem, Elektronik Fon Transferi yani çok daha fazla kullanılan ve bilinen ismi ile EFT işlemi, ikinci yöntem ise havale işlemidir. EFT işlemi ile havale işlemi oldukça sık karıştırılmaktadır. EFT ile havale arasındaki farklardan bahsedecek olursak, EFT işlemi farklı bankalar arasında yapılan para transferi işlemidir. Havale işlemi ile sadece aynı bankanın farklı şubeleri arasında para transferi yapılabilir. EFT işlemi için bankalar ücret talep etmektedir. Her bankanın EFT işlemi için talep edeceği ücret değişir. Fakat genel olarak bankalar müşterilerinden 1 TL ile 4 TL arasında bir ücret talep etmektedir. Havale işlemi için ise bankalar genel olarak herhangi bir ücret talep etmezler.

EFT işlemi havale işlemine göre daha fazla tercih edilmektedir. EFT işlemi için bankalar kendilerine göre EFT ücreti belirlediği gibi aynı zamanda her banka EFT saatini de kendine göre belirlemektedir. Bankalar arasında EFT saatleri farklılık göstermektedir. Örneğin, Bank Asya EFT saatleri ile ilgili bilgi almak istiyorsanız yazımızın devamında sizinle bunu paylaşacağız.

Bank Asya EFT Saatleri Nasıldır?

Bank Asya EFT saatleri bireysel ya da ticari kullanıcılar için EFT işlemini hangi kanaldan yapacağına göre farklılık göstermektedir. Eğer EFT işleminizi bireysel olarak Bank Asya şube bankacılığı ile yapacaksanız EFT saati sabah 8.30 ile başlayarak akşam 17.25’te son bulmaktadır. Eğer internet bankacılığını kullanarak EFT işleminizi yapacaksanız sabah 8.30 ile birlikte başlayan Bank Asya EFT saatleri akşam 16.45 ile sona ermektedir. Bank Asya telefon bankacılığı hizmetini kullanarak EFT yapacaksanız sabah 8.30 ile birlikte başlayan Bank Asya EFT saatleri akşam 16.45 ile bitmektedir. Bank Asya EFT saatleri arasında bireysel kullanıcılar EFT işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Ticari kullanıcılar için Bank Asya EFT saatleri biraz farklılık göstermektedir. Bank Asya internet bankacılığı yolu ile EFT yapacak ticari kullanıcılar için sabah 8.30’da başlayan EFT saatleri akşam 16.00 ile son bulmaktadır. Bank Asya telefon bankacılığı ile EFT yapacak müşteriler için sabah yine 8.30’da başlayan Bank Asya EFT saatleri akşam 16.00’da bitmektedir. Bank Asya mobil bankacılık ile EFT bitiş tarihi 16.45 olarak belirlenmiştir. EFT başlama tarihi bütün kanallar için sabah 8.30 olarak belirlenmiştir. Kayıtlı kullanıcılar için Bank Asya ATM EFT bitiş saati ise 16.45 olarak belirlenmiştir. Belirlenen saatler arasında Bank Asya EFT işlemlerinizi istediğiniz kanal aracılığı ile yapabilirsiniz. EFT saatleri içinde yapacağınız EFT işleminiz 5 ile 10 dakika arasında gerçekleşecektir.

Bank Asya İçin TIKLAYINIZ!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.