Akbank EFT Ücretleri

Akbank 1948 yılında Hacı Ömer Sabancı’nın aralarında bulunduğu bir grup iş adamı tarafından, Adana’da kurulmuştur. Akbank Adana bölgesinde yer alan pamuk üreticilerine finansman sağlamak amacıyla faaliyete geçmiş özel bir bankadır.

Akbank bireysel müşterileri için Akbank yatırım hizmetleri, kartlar, krediler, sigorta ve emeklilik gibi finansal hizmet ve finansal ürünler sunar. Akbank EFT ücretleri bilgilerinin bulunduğu banka ticari bankacılık kullanıcısı müşterileri için, krediler, kartlar, dış ticaret, POS hizmetleri, mevduat ve yatırım gibi sektöre hizmet amaçlı birçok bankacılık ürün ve hizmetleri sunmaktadır.

EFT İşlemi Nedir?

Bankacılık sektöründe en çok gerçekleştirilen işlem para transferi işlemidir. Para transferi işlemi iki farklı seçenek aracılığı ile yapabilirsiniz. Bunlar, açılımı Elektronik Fon Transferi olan EFT işlemi, öteki ise havale işlemidir.

Elektronik Fon Transferi bir bankada hesabı olan bir kişinin, farklı bir bankada hesabı olan kişiye Türk Lirası cinsinden para aktarma işlemidir. Bu işlem iki farklı banka arasında gerçekleşmektedir.

EFT işleminizi eğer banka hesabınız yoksa kredi kartınızla, karşı tarafın hesap numarasına, IBAN’a ya da isme yapabilirsiniz. Akbank EFT ücretleri konusunda bulunan EFT işleminizi internetin olduğu her yerden yapabilirsiniz. Akbank EFT işleminizi internet üzerinden, Akbank’ın sunduğu bankacılık hizmetlerinden olan Akbank Direkt İnternet ya da Akbank Direkt Mobil şeklinde gerçekleştirebilirsiniz. EFT işleminizi internet üzerinden gerçekleştirecekseniz işleminizi kaydederek, bir sonraki işleminizin daha kısa sürmesini sağlayabilirsiniz. Akbank EFT ücretleri ödeyerek gerçekleştirebileceğiniz EFT işleminizi internet üzerinden yapmak yerine Akbank şubelerinden, Akbank telefon şubelerinden ya da Akbank ATM’lerinden aynı kolaylıkta gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz Akbank’a düzenli EFT talimatı vererek, işleminizin her ay düzenli olarak gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Para transferinin diğer bir işlem şekli de havaledir. Havale işlemi aynı banka içerisinde, farklı şubelere yapılan para aktarımı işlemidir. Bu işlemde tek bir banka tarafından gerçekleştirilir.

Havale işleminizi internet üzerinden yapmayı tercih ederseniz Akbank Direkt İnternet ya da Akbank Direkt Mobil bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. İsterseniz yaptığınız havale işlemini kaydedin ve bir sonraki işleminizi daha kısa sürede tamamlayın. Havale işleminizi internetten yapmak yerine, bunun için Akbank telefon şubelerinden, banka şubelerinden ve ATM’lerden yararlanabilirsiniz. İsterseniz Akbank’a düzenli havale talimatı vererek, işleminizin her ay otomatik olarak banka tarafından gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

EFT İşlemi Nasıl Yapılır?

EFT sistemi Türkiye’ye ilk defa Merkez Bankası tarafından Türk bankacılık sektörünün hizmetine sunulmuştur. Günümüzde EFT sistemi Merkez Bankası tarafından yürütülmektedir ve sistemle ilgili her türlü sorun, Merkez Bankası’nın sorumluluğundadır.

 • Akbank EFT ücretleri ödeyerek gerçekleştirebileceğiniz EFT işleminiz için birtakım bilgilere ihtiyacınız vardır. Bu bilgiler; gönderici, göndericinin bankası, alıcı ve alıcının bankası şeklindedir.
 • Bu bilgileri sisteme doğru bir şekilde aktardıktan sonra, sistem hesabınızda Akbank EFT ücretleri ödeyerek gerçekleştirebileceğiniz EFT işlemi göndereceğiniz miktarın ve EFT işleminin hizmet bedeli miktarının olup olmadığını kontrol eder. Hesabınızda toplam tutarı karşılayabilecek miktar varsa işleminiz devam eder.
 • Bu aşamada Merkez Bankası EFT-EMKT Sistemi’nden onay vererek işleminizin gerçekleşmesini sağlar. Gönderdiğiniz miktar, karşı bankadaki hesaba birkaç dakika içerisinde aktarılır.
 • Hesabınızda EFT işlemini gerçekleştirmek için yeterli miktar yoksa Akbank EFT ücretleri ödeyerek gerçekleştirebileceğiniz EFT işleminiz gerçekleşmeyecek ve ödeme kuyruğu adı verilen sırada bekletilecektir.

EFT işlemi sayesinde, Akbank’ın bireysel ve kurumsal müşterilerine sunduğu internet üzerinden gerçekleştirilen, Akbank Direkt İnternet ve Akbank Direkt Mobil aracılığı ile tüm faturalarınızı, okul taksitinizi, kira ödemenizi ve bağışlarınızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank EFT İşlem Saatleri Nasıldır?

Her bankanın EFT saatleri farklı zamanlar arasındadır. Akbank EFT işlemi için hafta içi her gün 09.00 ve 17.00 saatleri arasında gerçekleştirilir. EFT işlemi hafta sonu ve resmi tatillerde gerçekleştirilmez.

Akbank EFT işleminin zaman sınırlaması vardır. EFT işlemi farklı bankalar aracılığıyla ve onların onayının olması gerektiği için, farklı bankaların ortak mesai saatleri içerisinde işleminizi yapmanız gerekmektedir. Mesai saatleri dışında gerçekleştirilen EFT işlemleri, bir sonraki günün mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilir. Bazı bankalar Akbank EFT ücretleri ödeyerek gerçekleştirebileceğiniz EFT’nin mesai saatleri dışında gerçekleştirilmesinden dolayı Geç EFT Komisyonu adıyla ekstra bir hizmet bedeli bulunmaktadır.

Akbank EFT Ücretleri Ne Kadardır?

Her bankanın EFT saatleri gibi, EFT ücretleri de farklıdır. Bankalar bu ücreti kendileri belirler. Akbank EFT ücretleri şöyledir;

 • EFT işleminizi Hesaptan Gönderilen EFT/İleri Vadeli EFT ve Nakit Gönderilen EFT şeklinde gerçekleştirmek isterseniz, Akbank EFT ücretleri en düşük 50 TL ve en yüksek 350 TL gibi bir hizmet bedeli vardır.
 • EFT işleminizi İsme gelen EFT’nin Kasadan Ödenmesi şeklinde yapmak isterseniz, Akbank EFT ücretleri en düşük 50 TL ve en yüksek 100 TL gibi bir ücreti vardır.
 • EFT işleminizi Akbank Direkt İnternet EFT şeklinde gerçekleştirecekseniz Akbank EFT ücretleri 4,90 TL gibi bir hizmet bedeli ödemesi bulunmaktadır.
 • EFT işleminizi mesai saatleri dışında gerçekleştirdiğiniz zaman Akbank Direkt İnternet Geç EFT şeklinde Akbank EFT ücretleri 7,50 TL’dir.

Akbank EFT Ücretleri İçin TIKLAYINIZ!

Akbank EFT Saatleri

Bankacılık günümüzde oldukça gelişmiştir. Bankacılık sektöründe en önemli işlemlerden birisi de para transferidir. Para transferi için iki işlem bulunmaktadır. Birincisi Elektronik Fon Transferi yani daha çok bilinen ismi ile EFT işlemidir. Bir diğer işlem ise havale işlemidir. EFT ile havale işlemleri çok sık karıştırılmaktadır. EFT işlemi ile havale işlemi arasındaki farklardan bahsedecek olursak, EFT işlemi farklı bankalar arasında olmaktadır. Havale işlemi ise aynı bankanın farklı şubeleri arasında gerçekleşmektedir. EFT ile farklı bankalar arasında para transferi yapabilirken havale ile sadece kendi bankanızın farklı şubeleri arasında para transferi yapabilirsiniz.

Bankalar EFT işlemleri için kendilerine özel EFT saati belirlemektedir. Her banka EFT saatini kendisi belirler. Bankalar EFT saatlerini çalışma saatlerine göre belirlemektedir. Akbank EFT saatleri ile ilgili bilgi almak istiyorsanız yazımızın devamını okumanız gerekecektir.

Akbank EFT Saatleri Nasıldır?

Akbank şubeleri sabah saat 09.00’da açılmaktadır. Eğer ekstra bir durum yoksa banka hizmetini 17.00’de bitiriyor. Akbank EFT saatleri arasında EFT işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Akbank EFT saatlerinde EFT yapabilmeniz için bankanın şubelerini ziyaret edebileceğiniz gibi ATM’leri kullanarak, telefon bankacılığı hizmetini kullanarak, internet şubesini kullanarak EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

EFT işlemleri ile ilgili olarak bilmeniz gereken önemli bir husus vardır. EFT işlemleri için öncelikle kendi Akbank EFT saatlerini bilmeniz gerekir. Daha sonra ise EFT yapacağınız bankanın EFT saatlerini öğrenmelisiniz. Her iki banka tarafından da EFT saatleri uyumlu olduğu zaman ise EFT işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. EFT işlemleri ile ilgili olarak kontrol yapmak istiyorsanız, örneğin para transferiniz gerçekleşmiş mi diye merak ediyorsanız bankanız ile iletişime geçebilirsiniz. Bankanızın internet şubesinde bu konu ile ilgili olarak da hizmet verilmektedir. İnternet üzerinden bazı takip numaraları alarak yaptığınız EFT işleminizin yani para transferi işleminizin karşı tarafa ulaşıp ulaşmadığını takip edebilirsiniz. EFT kısa süreli bir işlemdir.

EFT işlemini gerçekleştirmek istediğinizde gerekli işlemleri yaptığınız gibi 5 ile 10 dakika içinde para transferiniz gerçekleşecek yani paranız karşı tarafa ulaşmış olacaktır. Eğer bankada herhangi bir yoğunluk varsa o durumda ise 30 dakika ile 3 saat gibi bir zaman diliminde paranız karşı tarafa ulaşacaktır. Bankaların çalışma saatleri farklıdır fakat genel olarak bankalar sabah 9.00 ile 17.00 arasında EFT işlemlerini gerçekleştirmektedir. Ayrıca bankalar sadece hafta içi EFT yapabilir. Hafta sonu EFT yapılmamaktadır. Eğer Cuma günü Akbank EFT saatlerinden sonra EFT yapacaksanız işleminiz en yakın Akbank EFT saatleri yani Pazartesi günü sabah 9.00’da gerçekleşecektir. O zamana kadar ise paranız bankanın hesabında bekletilecektir. EFT işlemleriniz için zaman kaybetmek istemiyorsanız Akbank EFT saatlerini öğrenmek sizin için oldukça iyi olacaktır. Akbank EFT işleminizi gerçekleştirmek için internet bankacılığı hizmetini, telefon bankacılığı hizmetini ve en klasik yöntem olarak da bankaların şubelerini kullanabilirsiniz. Akbank ile EFT işlemlerinizi istediğiniz kanalı kullanarak oldukça basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank EFT İçin TIKLAYINIZ!

Akbank EFT Saatleri

Günümüzde bankacılık işlemleri oldukça fazladır. Çok fazla kullanılan bankacılık işlemlerinden biri olan para transferi iki yöntem ile yapılmaktadır. Elektronik Fon Transferi yani çok bilinen ismiyle EFT işlemi ve havale işlemi ile para transferi yapabilirsiniz. EFT işlemi farklı bankalar arasında yapılır. Havale işlemi ise aynı bankanın farklı şubeleri arasında yapılmaktadır. EFT işlemi için bankalar bir ücret talep eder. Genellikle bankaların talep ettiği ücret 1 TL ile 4 TL arasında olmaktadır. Havale işlemi için ise bankalar genel olarak bir ücret talep etmezler.

Bankacılık sektörü için önemli bir isim olan Akbank ile EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz Akbank şubelerini ziyaret edersiniz. Dilerseniz de daha kolay bir yol ile EFT işlemlerinizi yaparsınız. Örneğin Akbank internet bankacılığı hizmetini kullanabilirsiniz. Telefon bankacılığı hizmeti ile de EFT işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Fakat EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için her banka tarafından farklı olacak şekilde EFT saatleri oluşturulmuştur. Akbank EFT saatleri de bunlardan biridir.

Akbank EFT Saatleri Nasıldır?

Akbank üzerinden EFT yapmak istiyorsanız öncelikle Akbank EFT saatlerini öğrenmelisiniz. Akbank EFT saatleri sabah 9.00 ile başlar ve akşam 17.00 ile son bulur. Bu saatler arasında EFT işlemlerinizi yaparsanız 5 ya da 10 dakika içinde para transferiniz yapılmış olur. Eğer Akbank EFT saatleri dışında EFT yaparsanız işlemleriniz hemen gerçekleşemez. Bir diğer günün EFT saatleri içinde EFT işleminiz gerçekleşecektir. Eğer Cuma günü EFT saatlerinden sonra EFT yapmak isterseniz işleminiz hemen gerçekleşmez. En yakın iş gününde yani Pazartesi günü EFT işleminiz yapılır. Haftasonu EFT yapmak istediğiniz zaman da aynı şekilde EFT işleminiz Pazartesi günü yapılır. EFT işleminiz için öncelikle kendi bankanızın EFT saatlerini öğrenmelisiniz. Daha sonra ise EFT yapmak istediğiniz bankanın EFT saatlerini öğrenmelisiniz. EFT saatleri dışında EFT yaptığınızda paranız karşı tarafa ulaşmayacaktır. EFT saatleri içerisinde yaptığınız para transferi 5 ya da 10 dakikada yapılırken EFT saatleri dışında ve haftasonu yaptığınız EFTler için bir süre beklemeniz gerekecektir.

Akbank üzerinden EFT yapmak için haftaiçi her gün 9.00 ile 17.00 arasında istediğiniz bankacılık hizmetini kullanarak EFT yani para transferi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank EFT Saatleri İçin TIKLAYINIZ!

Akbank Kredi Notu Öğrenme

Günümüzde kredi almak isteyen müşteriler için kredi notu oldukça önemli bir nottur. Bankalar müşterilerin kredi notlarına bakarak kredi alıp alamayacaklarına karar vermektedir. Kredi notu yüksek olan müşteriler bankalar tarafından kredi alma konusunda oldukça şanslı olacaktır. Kredi notunuzun yüksek olması için kredi ve kredi kartı ödemelerinizi düzenli olarak yapmanız gerekmektedir. Adınıza kayıtlı ödenmemiş bir faturanın olması sizin kredi notunuzun düşmesine neden olacaktır.

Akbank Kredi Notu Öğrenme Nasıl Yapılır?

Kredi almak istiyorsanız öncelikle kredi notunuzu bilmelisiniz. Eğer kredi notunuzu bilerek kredi başvurusu yaparsanız sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü kredi notunuz düşük olduğunda kredi başvurusu yapar ve başvurunuz olumsuz sonuçlanırsa bu sizin kredi notunuzun daha da düşmesine neden olacaktır. Kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız Findeks sistemini kullanabilirsiniz. Fakat sadece Findeks ile değil bazı bankaların internet şubesi yardımıyla da kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Örneğin Akbank kredi notu öğrenme işlemini Akbank internet şubesini kullanarak yapabilirsiniz. Akbank aracılığıyla kredi notunuzu öğrenmek için Akbank müşterisi olmanıza gerek yok. Kimlik ve cep telefonu numaranızı kullanarak Akbank kredi notunuzu öğrenmeniz mümkün. Eğer internet bankacılığı ile Akbank kredi notu sorgulama yapacaksanız yapmanız gerekenler şunlardır;

 • Akbank anasayfasını ziyaret etmelisiniz.
 • Sağ üst köşede Akbank Direkt girişi kısmını göreceksiniz. Oraya tıklayınız.
 • Bireysel giriş yapmak için T.C kimlik numaranız ve Akbank Direkt şifreniz varsa o şekilde giriş yapabilirsiniz. Eğer şifreniz yoksa şifre alabilirsiniz.

1

Giriş yaparak Akbank kredi notu öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kredi kartı numaranız ile de giriş yapabilirsiniz.

Akbank kredi notu öğrenme işlemi için internet bankacılığını kullanırsanız sizden 5 TL gibi bir ücret istenecektir. Gerekli ücreti ödediğiniz zaman kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda Akbank şubelerini ziyaret ederek de kredi notu öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bu işlem için sizden 10 ile 15 TL arasında bir ücret talep edilecektir.

Online Akbank Kredi Notu Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

Cep Telefonu Aracılığı İle Akbank Kredi Notu Öğrenme

Cep telefonunuza Akbank Direkt Mobil uygulamasını indirerek kredi notunuzu oldukça basit bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Akbank Direkt Mobil ile kredi notu öğrenmek İçin yapmanız gerekenler;

 • Akbank Direkt Mobil uygulamasını cep telefonunuza indirin.
 • Başvuru ve Nakit İhtiyaçlarım menüsüne giriniz.
 • Menüde göreceğiniz Risk Raporu (KKB) butonuna tıklayınız ve daha sonra kredi notu sorgulama işleminizi yapınız.

Ayrıca Akbank Direkt Mobil kullanarak özel avantajlı kredi faiz oranlarından yararlanabilir ve uygun ödeme koşulları ile her türlü nakit ihtiyacınızı kolaylıkla karşılama imkanı bulabilirsiniz.

Akbank Direkt Mobil uygulamasını kullanarak kullanabileceğiniz kredi miktarını öğrenebilirsiniz.

Akbank Kredi Notu Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!